SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przybrać na masie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9
Witam jj Chlopakiem 16 lat wzrost około 188cm waga 75 kg , ogolnie jestem.chudy i chcialbym byc troszke grubszy najbardziej chodzi mi o ręece
Posiadam hantle itp
Gdy napne mięsnie są widoczne
Mam szybka przemiane materii , caly czas biegam.trenuje w pilke , czy tto moze mi przeszkadzac w nabraniu masy?
Pomocy!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Budowa masy mięśniowej jest procesem długotrwałym. Niestety często spotykam się z osobami, które w kilka miesięcy chciałby zrobić 10kg masy i więcej.
Jeśli mamy do czynienia z osoba początkującą to jak 1kg masy mięśniowej zbudujemy miesięcznie to jest to dobry wynik.
Ale żeby masę mięśniową budować niezbędne jest aby prawidłowo się odżywiać z nadwyżką kaloryczną, odpowiednio trenować i regenerować się.

Dieta to szerokie zagadnienie ale wspomnieć należy, że bez prawidłowego odżywiania kształtowanie sylwetki jest bardzo utrudnione o ile w ogóle możliwe. Dieta dostarcza wszystkich niezbędnych materiałów energetycznych, budulcowych bez niej budowa mięśni jest niemożliwa.

Trening powinien być dostosowany do naszego zaawansowania, możliwości i zawiera zaplanowaną progresję obciążeń. Ostatnim elementem układanki jest regeneracja, a najistotniejszy jest sen. Odpowiednia ilość snu pozwala nam się należycie regenerować.
Wszystkie te 3 czynniki jak dogramy to jesteśmy w stanie budować masę mięśniową. A jak widać trzeba sporo wysiłku w to wszystko włożyć aby zobaczyć efekty.

Polecamy również: Masa mięśniowa - budowanie muskulatury




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-13 14:14:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
1. Wstaw uzupełnioną ankietę działu
2. Nie ma czegoś takiego jak nie mogę przytyć. Nabierasz masy jak masz nadwyżkę kaloryczną, po prostu każdy ma swoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne.
3. Wysoka aktywność fizyczna nie przeszkadza w budowaniu masy. Patrz punkt 2.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Posiadasz tylko hantle ? To sprzęt trochę ubogi.

Przede wszystkim, jak już wspomniał kolega wyżej, zacznij dobrze sie odżywiać, by pokrywać swoje zapotrzebowanie kcal. Jeśli chodzi o treningi to proponuje FBW co drugi dzień oparty na przysiadach/wykrokach, wyciskaniu hantli leżąc lub pompkach, wyciskaniu stojąc na barki, wiosłowaniu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gotowy plan do oceny.

Następny temat

masa chlopak.16 lat 188 w 75 kg

Wiecej