SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przerobić 10 kg tłuszczu na mięśnie?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 165 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1703
W związku z problemami rodzinnymi musiałem przerwać treningi na ok 6 miesięcy. W tym czasie przybrałem na wadze ok 8 kg. Rozpocząłem tydzień temu regularne treningi i zależy mi na szybkiej redukcji tego tłuszczyku przy jednoczesnym budowaniu masy. Jaką odżywkę/suplement mógłbym w tym celu stosować?
A może ktoś ma jeszcze pomysł na jakiś skuteczny w tym przypadku trening?
Dla informacji podaję, że z przerwami trenuję już od ok 5 lat więc ciężary nie są mi zbytnio straszne.
1

"Można osiągnąć wszystko, to wymaga jedynie odrobiny samodyscypliny"
Arnold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Każdy z nas chciał uzyskać jak najlepsze i najszybsze efekty zmiany swojej sylwetki. Idealnie by było, gdyby tkankę tłuszczową można było zmienić na mięśnie. Niestety jest to niemożliwe. Fizjologia naszego organizmu nie pozwala nam na to. Pierwszym krokiem zdecydowanie powinna być redukcja tkanki tłuszczowej, a dopiero z niskiego poziomu budowa masy mięśniowej. Wynika to z tego, że budując masę mięśniową z poziomu tkanki tłuszczowej powyżej 15%, spory procent masy będzie to tłuszcz. Dlatego też warto zredukować nisko i dopiero wtedy budować dobrej jakości mięśnie. Więcej na ten temat możemy poczytać tutaj:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Aby rozpocząć redukcję tkanki tłuszczowej, pierwszym krokiem powinno być wyliczenie zapotrzebowania kcal: http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- Od niego należy odjąć ok. 300 kcal, a otrzymany wynik podzielić na makroskładniki: 2g/kg masy ciała białka, 1 g tłuszczów i reszta kcal pochodząca z węglowodanów. Następnie dzielimy to na ilość makroskładników na posiłki. Te z kolei komponujemy z zalecanych źródeł makroskładników:

1. Białka: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
2. Tłuszcze: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
3. Węglowodany: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Pozostaje już tylko obserwacja obwodów ciała co 1-2 tygodnie rano na czczo i ewentualne korygowanie kcal lub aktywności w diecie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3735 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17159
Nie uda ci sie to zrobic z prostej przyczyny bo tk.tłuszczowa i miesna, sa osobnymi tkankami i nie da sie przerobic jedna w druga

zrob sobie najpier redukcjie , potem masowke

zacznij od diety i treningu

¤¤ członek-mafia.suple.hardcor.pl ® ¤¤

¤¤ Wejdz na pajacyka http://www.pajacyk.pl ¤¤

Mam braki jak każdy , staram sie je zawsze minimalizować, aby pomagac sobie i innym®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 165 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1703
Wiem, ze to różna tkanka, ale słyszałem, że gdy ma się już odrobinę tłuszczu, to łatwiej się buduje mięśnie, wykorzystując ten tłuszcz.
Czy to prawda?

Jaką odżywkę stosować?

"Można osiągnąć wszystko, to wymaga jedynie odrobiny samodyscypliny"
Arnold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 165 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1703
Zastanawiam się nad kreatyną, czy to dobry pomysł w mojej sytuacji?

"Można osiągnąć wszystko, to wymaga jedynie odrobiny samodyscypliny"
Arnold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
z tym tluszxczem to heh to jest tak ze osoby ktore maja troche tluszczu szybciej lapia miesien ale raczej z powodu tego ze sa endomorfikami czyli zarowno miesko jak i fat latwo imprzychodzi gorzej z rzeba z ktora musze sie niezle meczyc...w twim przypadku areoby dieta z supli bialko i jakis spalacz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 165 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1703
Generalnie moim celem jest waga ok 93 kg przy mniej niz 5% tłuszczu. Teraz ważę 89 kg i mam ok 11%, wzrost 187.
A gdybym zamiast spalacza i odżywki białkowej kupił gaintera (trec xxl) + kreatynę?
Mogę trenować 7 dni w tygodniu - myślę o aerobach 4 x w tyg.

"Można osiągnąć wszystko, to wymaga jedynie odrobiny samodyscypliny"
Arnold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1591
ee lepiej kup cos na spalenie, spal tuszczyk i wtedy wes sie za masowanie
ja tak bym zrobil przynajmniej
1

>>W sekunde możesz wygrać albo przegrać runde<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Dziwny jest ten mit o przerabianiu tluszczu na miesnie ..
Dieta, aeroby, spalacze....pozniej wez sie za mase..
7 dni w tygodniu...moze jeszcze 2x dziennie nie liczy sie ilosc tylko jakosc.
1

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56
Mozes Sobie kupic HMB Ktory redukuje tkanke tluszczowa i pomaga spalanie jej. Przy dobrej diecie i treningach zobaczysz skuteczne dzialanie tego srodka tylko nieprzedawkoj bo cie wysuszy :D
Mozesz tez kupic CLA Wlasnie go stosuje alebo testuje heh Niewiem dokladnie czy jest skuteczny bo dopiero zaczolem go Sporzywac. Wiec CLA I HMB ci moze pomuc ::D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na to zdanie autora : "Generalnie moim celem jest waga ok 93 kg przy mniej niz 5% tłuszczu" niemożliwe do wykonania, tyle

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56
jak wogule zmierzyl on stan tluszczu w ciele :O:O:
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przybrać 10kg masy mięśniowej

Następny temat

czym odmierzac dawke kreatyny

WHEY premium