logo
zamknij zamknij

Jak obliczyć zapotrzebowanie na białko? POMOCY!!

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30288

0 5 0
napisał(a)
mario4232
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 405 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5912
czesc wszystkim... napiscie mi prosze jak obliczyc zapotrzebowanie organizmu na bialko... bardzo bym byl wdzieczny..
czytalem juz bardzo duzo o tych sprawach ale jakos nie moge oragnac tego wszystkiego.
pozdrawiam

No Pain No Gain!

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
mosqit0111
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4661
2 gramy na kilogram masy ciała
napisał(a)
Siodema
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 22448 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 100939
Twoja waga x 1,5-2 g bialka

poza tym

Dzial odzywianie

Dieta jest dla frajerow ,ktorych nie stac na suple.
Suple sa dla frajerow ,ktorzy boja sie igly

"zebym choc raz sie nie wstydzil latem jak zdejme koszulke na plazy"

Cel na lato 2013: Pozbyc sie zeber na klacie

napisał(a)
mario4232
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 405 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5912
Twoja waga x 1,5-2 g bialka <--- ??????

mozna jasniej?

waze 69 przy 181 wzrostu

No Pain No Gain!

napisał(a)
Camel007
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 554 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21666
to masz zjeść dziennie 140 gramów białka
2
napisał(a)
mario4232
Początkujący
tak ale jak obliczyc ile mi brakuje... nie mam diety ale staram sie jeszcze jak najwiecej tych produktow ktore maja duzo bialka... ale jak obliczyc ile mi brakuje?? bo chcialbym kupic sobie jakies bialko

No Pain No Gain!

napisał(a)
Camel007
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 554 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21666
to jak nie masz diety to ją ułóż, skąd mam wiedzieć ile dziennie jesz...
1
napisał(a)
mario4232
Początkujący
niestrty mieszkam z taka rodzina ze z jedzeniem musze sie do niej dostosowac:// mam troche kasy na zbyciu wiec chcialbym kupic sobie jakies odzywki typu bialko zeby przybrac masy miesniowj...
a tak apropo jesc to jem bardzo duzo ale mi to chyba jak narazie idzie we wzrost

No Pain No Gain!

napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD Moderator
Ekspert
Szacuny 1404 Napisanych postów 35562 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150738
to policz ile srednio bialka dostarczasz z diety (przykladowe kilka dni - oblicz srednia).

pamietaj ze porzebujesz takze odpowiednich ilsci wegli i tluszczy by rosnac...
napisał(a)
Siodema
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 22448 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 100939
pozwole sobie jeszcze bardziej objasnic:

przykladowo jesz:

sniadanie 30g bialka

2 sniadanie 5g bialka

obiad 20g bialka

po obiedze jakis posilek 30g bialka

1 kolacja 10g bialka

2 kolacja 10g bialka

wychodzi ok 105g bialka

zapotrzebowanie to 140g

140-110=30g...

najlepiej podziel sobie dzienne zpaotrzebowanie na bialko na liczbe posilkow i wyjdzie Ci ile powinienes uzupelniac i kiedy

Dieta jest dla frajerow ,ktorych nie stac na suple.
Suple sa dla frajerow ,ktorzy boja sie igly

"zebym choc raz sie nie wstydzil latem jak zdejme koszulke na plazy"

Cel na lato 2013: Pozbyc sie zeber na klacie

napisał(a)
qugar_
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31
Przepraszam za Odkop, nie chciałem zakładać nowego tematu.
Chciałem zapytać właśnie o zapotrzebowanie na białko przy wadze 72 kg chcę spożywać 2 g białka na kg ciała czyli 144g czyli 576kcal. Moje podstawowe zapotrzebowanie kcal to 1728 kcal, czy gdy je zwiększam powinienem dołożyć również kalorii z białka czy tylko z węgli i tłuszczu a białko zostawić dalej tak samo czyli 576kcal?

Zmieniony przez - qugar_ w dniu 2014-04-08 22:23:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NO PlasmaCore czy Freak Fix

Następny temat

Propozycje na dwa mocne cykle

Pieczony łosoś z ziemniakami i szpinakiem

Czy kobiety powinny wykonywać wyciskanie sztangi leżąc?

Plank - jak prawidłowo wykonywać?

Beta-alanina - dlaczego swędzi?

Paweł Głuchowski znowu na wakacjach!

Krewetki z pomidorowym ryżem i zielonymi szparagami

Tarta czekoladowa

Jak z jedzenia dostarczyć 500mg witaminy C?