SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak leczyć naciągnięty miesień ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372


W tamtym tyg. naciągnąłem mięsień lub ścięgna w łydce w miejscu zaznaczonym na fotografii . Uprawiam czynnie sport i niedawno zaczęliśmy treningi wydolnościowe na hali i nie chciałbym mieć za dużych zaległości . Więc może pomożecie i mi podpowiecie jak najskuteczniej leczyć takie naciągnięcia ? Z góry dziękuje za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 17
Patrząc na zdjęcie urazu na 1 stronie dochodze do wniosku że męczę się z tym samym urazem od 20 kwietnia br. Jakieś rady co do leczenia? Cały czerwiec pauzowałem jeśli chodzi o jakikolwiek wysiłek fizyczny, było lepiej, pozostał minimalny obrzęk w/w miejscu, ale wczoraj po krótszym kopaniu piłki ból powrócił.

@chicken184:
Co panu pomogło?

p. Piotrze:
Mogę liczyć na pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 146
Po pierwsze zrb sobie pare dni odpoczynku,do tygodnia.
Po drugie rozgrzewaj ciepymi okładami.
Po trzecie,poproś kogos kto potrafi żeby zrobił ci masaż rozluźniający. Najlepiej byłoby poprzeczny.
Po czwarte bardzo dobry efekt da PIR - tez ktoś kto potrafi.
Po piąte stosuj dobry streching przed treningiem.

I oczywiście wszytsko to przy założeniu że to tylko naciągnięcie, a nie naderwanie.

Primum Non Nocere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli ból jest w przedniej czesci to moze to byc przeciazenie mm piszczelowego przedniego badz mięsni strzałkowych. Osobiscie zastosowałbym raczej nimny oklad poniewaz uraz jest swiezy i byc moze wytworzyl sie lekki stan zapalny. Natepnie dobrze by bylo zastowowac kinesiotapping w celu odciazenia miesnia. No i tak jak kolega napisal streching podstawa przed treningiem
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372
Uraz odniosłem uwaga to może się wydać śmieszne w czasie siedzenia na fotelu po turecku (od miesiąca nie grałem w piłkę gdyż po nowym roku miałem zapalenie płuc , miałem jedynie zastrzyki po których prawa noga mnie przez chwile bolała właśnie w łydce ), na początku miałem problem z wyprostowaniem stopy . Na ten moment stopą mogę swobodnie , bezboleśnie ruszać . Noga bolała jedynie wtedy gdy próbowałem robić zamach taki jak do kopnięcia piłki . Ból odczuwałem jedynie na środku nogi tam gdzie jest zaznaczone . Nogę smaruje ketopromem . Wczoraj także używałem Ben-gaya lecz nie wiem czy ta maść może jakoś pomóc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Ciezko powiedziec byc moze jest cos z gornym stawem skokowym skoro boli przy poruszaniu nim. Masz jakies ograniczenie ruchomości zginania i prostowania stopy w porównaniu z druga noga??

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372
Żadnych problemów z tym nie mam jedynie boli mnie w czasie gwałtownego ruchu tą nogą ( np. to złożenie się do strzału , poza tym chodzę normalnie , nawet z przyzwyczajenia skacze ze schodów w domu )a zapomniałbym , gdy mnie wcześniej bolało przy poruszaniu stopą po kilku takich prostowaniach stopy ból przechodził . I boli mnie cały czas w tym jednym miejscu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372
a i nie wydaje mi się żeby był to staw skokowy ze względu na to że ból jest ok 3-4 cm nad kostką
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
No tak 3-4 cm nad kostka ale do kości tworzacych staw skokowy wszystkie wyzej wymienione mm sie przyczepiaja. zablokowanie ruchu np kości skokowej wzgledem kosci strzałkowej i piszczelowej moga wlasnie sie takim bolem objawiac

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372
czyli w takim przypadku co powinienem zrobić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
najlepiej jakby to zobaczyl fizjoterapeuta w celu zbadania stawu skokowego, byc moze kiedys byl skrecony i dopiero teraz to wychodzi.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 372
kiedyś miałem skręcony prawy staw skokowy ale był oto niegroźne skręcenie , po kilku dniach już normalnie grałem w piłkę . A było to jakieś 6 lat temu .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Włosy twarde, trudno układające się.

Następny temat

Moje problemy..

Wiecej