SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak działa CARBO???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1190
Ostatnio męczy mnie sprawa odżywek typu Carbo. Zastanawia mnie w jaki sposób Odżywki Zawierające w dużych ilościach Matodekstryny, potem w mniejszych fruktozę i glukozę, działają na organizm. Chodzi o to, że z tego co wiem Carbo zaleca się zarówno przed jak i po Treningu. Mówi się również, że przed treningiem powinno się spożywać węgle złożone (o niskim indeksie glikemicznym), a zaraz po treningu węgle proste (o wysokim IG). Jak to ma się do składu Odżywek CARBO (np. Olimpu)? Maltodekstryny (które wchodzą w skład Carbo w ok. 70%) kojarzą mi się raczej z węglami złożonymi, poco w takim razie ich suplementacja "PRZED", a jeśli się mylę, to po cholerę przyjmować je "PO"? Jak działają te cukry w każdym z tych przypadków?
Może mi to ktoś KONKRETNIE wytłumaczyć?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Carbo dziala tak jak weglowodany

Po co brac przed trenigiem, wtedy posilek przed trenigowy, bierz po trenigu dawki okolo 50g,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1190
Carbo działa jak węglowodany, bo to są węglowodany. Chodzi mi o to czy wchłaniają się szybko, czy wolno i w związku z tym czy nadaje się przed czy po. Właściwie to chętnie bym się dowiedzał czegoś więcej o samych maltodekstrynach i fruktozie (o sposobie ich wnikania do krwioobiegu i ich działaniu).

Można stosować Gainera (w którym stosunek udziału poszczególnych węgli jest podobny jak w Carbo)zarówno jako posiłek przedtreningowy jak i potreningowy (ten bezpośrednio po)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Przeciez są o zroznicowanych lancuchach wiec maja rozny dynamike wchlaniania.

Jak sie wchlaniaja weglowodany pytasz ? jakto jak ? tak samo jak bialko(przez naczynie krwionosne w kosmku jelitowym, nastepnie zyla wrotna i watroba)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1190
NO tak, ale jeśli w 100g Carbo jest tylko 10% Węgli wchłaniających się w miarę szybko (glukoza), to poco mi cała reszta? Jeśli potrzebuję 50g węgli prostych, to to oznacza, że muszę wrąbać pół kilo Carbo. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale właśnie tego w tym wszystkim nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
kto Ci powiedzial ze tyle potrzebujesz ? Ty potrzebujesz tyle ogolem wegli a nie samej glukozy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hypnos węgle proste są po to by jak najszybciej wspomóc organizm potem maltodekstryny już go wspomagają w sposób ciągły dlatego przed treningiem jest zalecane carbo, natomiast po treningu i cukry proste i maltodekstryny wchłoną się w miarę szybko/cukry proste oczywiście szybciej/ i też jest polecane carbo ponieważ nawet przy zwiększonej wchłanialności cukrów prostych po treningu mogłoby się okazać, że nawet wtedy jest ich za dużo naraz, więc upraszczając nieco zamiast pić co dwie minuty odrobinę glukozy z wodą pijesz raz carbo!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3817
Ja dlatego pije carbo w czasie treningu i sprawa jest załatwiona...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teoria teorią. Z praktyki - o wiele lepiej mi się ćwiczy, jak wcześniej walnę szklaneczkę z Carbo Nie męczę się tak szybko. Poza tym jeśli wcześniej bierze się też Kreatyne to Carbo pomaga w jej wchłanianiu się (transporter) tak tu każdy pisze no i jest to prawda A po treningu?- hmmmm....też nie odczówa się takiego zmęczenia - "lajtowa" sprawa To są moje odczucia, bynajmniej nie efekt placebo <hahaha> :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz rację tak jest w praktyce i tak właśnie głoszą teorie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Po 1 roznie moze sie zachowac insulina, zalezy od dawki, przy malej taka ilosc wegli nie bedzie odczuwalana ;)

Po 2 kreatyna nie potrzebuje transportu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lyżka stolowa to ile gram??

Następny temat

Massssaaa

WHEY premium