SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ćwiczyć na siłowni [16 lat, 83kg, 181cm]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
Witam.
Mam 16 lat, ważę 83kg i mam 181 wzrostu. Mam dostęp do siłowni jakieś 2-3 razy w tygodniu po godzinie. W bicu mam obecnie 32cm, przedramię 29cm, w klatce 98cm, a w pasie 93cm.
Na klatkę wycisnąłem maksymalnie 45kg (raz), więc jestem bardzo słaby... Chciałbym to zmienić.
Chodzę na siłownię już około 1,5 miesiąca i wykonuję różne ćwiczenia, ale bez żadnego planu, po tym czasie siła moja minimalnie wzrosła i obwód bicepsu skoczył o 1,5cm :)
Zazwyczaj robię około 3 serii na klatkę po 10 powtórzeń (25kg), następnie 3 takie same serie tylko na ławce w dół. Następnie 3 serie na plecy po 10 powtórzeń. Później na modlitewniku 3 serie po 10 powtórzeń (15kg), na koniec coś na przedramię po 3 serie.
W domu robię brzuszki. Nogi odpuszczam, ponieważ ja mam dość silne.
Jak powinienem ćwiczyć, aby zwiększyć moją siłę? Obecnie mogę podciągnąć się na drążku max 1 raz z pompkami też mam problemy... Jak poprawić te 'osiągi' oraz więcej wciskać na klatkę?
Proszę Was o pomoc i jakieś rady co robić.
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1718 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15969
Nie odpuszczaj nóg , powoduja wzrost testosteronu.Cwicz jak wszystko inne , a co do sily to stopniowo.Popatrz w dziale na plany treningowe juz w miare ogarniete.A z podciagnieciami to mysle ze troche zbednego tluszczu masz i poprostu za slaby jestes zeby swoja wage podniesc.Niech cie ktos asekuruje przy podciaganiu a co do sily to przy dobrym planie skoczy.

Nic wielkiego w życiu nie przyjdzie bez poświęcenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 588 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2176
wypełnij ankietę:
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Możesz zacząć od fbw całe ciało trenuję się na jednym treningu.
A:

Przysiady ze sztangą 3 serie
Wiosłowanie sztangią 3 serie
Wyciskanie żołnierskie 2 serie
Wyciskanie wąsko sztangi 2 serie

B:

MC 3 serie
Podciąganie na drazku 3 serie
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3 serie
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2 serie

Pamiętaj, że najważniejsza jest dieta, jeśli chcesz zwiększyć siłę to musisz zwiększyć masę. Jest masa potem siła i na końcu rzeźba i tak się trenuję:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
Więc tak, czytam plany i wszyscy piszą o masie... Ja mam masę za dużą, tyle, że tłuszczową. Wolałbym zrzucić tłuszcz i przerobić go na mięśnie, a nie nabierać jeszcze więcej masy. Chciałbym żeby pokazały się na mnie mięśnie, a nie tylko tłuszcz.
Co w takiej sytuacji robić ? Od czasu gdy chodzę na siłownię ograniczam słodycze i niezdrowe jedzenie, a mimo to przytyłem 3kg. (bo przed ważyłem 80)

Ok, ankietkę już wypełniam:

Płeć : mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 83

Wzrost : 181

Cel treningowy : siła,rzeźba ?

Staż treningowy na siłowni : 1,5 miesiąca

Uprawiane inne sporty : jazda na rowerze (amatorsko)

Dostęp do sprzętu: siłownia, z podstawowym osprzętem

Dieta : brak, ostatnio dużo kurczaka, twarożków itp.

Przeciwskazania medyczne : brak.

Zażywane suplementy : brak.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
fbw 3x w tygodniu
aeroby 3x w tygodniu
ujemny bilans kaloryczny
jak sie przylozysz to schudniesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc z masą

Następny temat

Dobry trening na 6 miesięcy

WHEY premium