SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajka ze wsi czy z supermarketu cena-jakość?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
Witam wszystkich na wstępie musze podziękować wam wszystkim za to że tworzycie to forumi i mogę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat żywienia i ćwiczeń ale ja tu nie do końca po to wracając do sedna.
Moja mama uważa żę jajka ze wsi są lepsze niż ze sklepu ja spożywam ich dosyć dużo a że jestem dociekliwy pomyślałem że zbadam tę sprawę i spytam co wy myślicie na temat wiejskich jajeczek
PS.fakt że mieszkam blisko wsi oznacza że mam też świetny dostęp do wiejskiego mleczka niestety bardzo tłuste i twarogu ale akurat te produky nie różnią sie ceną a w zasadzie wychodzą taniej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Produkty ze wsi, od zdrowych kur zawsze będą lepsze Dla mnie nawet smakowo można wyczuć różnicę, porównaj kiedyś sobie taką jajecznicę z jaj od kur ze wsi a taką z jaj z biedronki np. Jednak jestem pewna że wiele osób się ze mną nie zgodzi....
2

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94120 Napisanych postów 363945 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667637
z drugiej strony jak widziałem gdzieś badania jajek/mięsa to z ferm były zdrowsze
bo zarcie były w dobrym składzie i woda filtrowana nawet
a tak to zależy co te kury dostaną/znajdą z przy domowych kurników

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
często jajka są oszukane sam się przekonałem że kobieta na targu karmi swoje kurki zwykłą paszą jaka używa sie do chowu klatkowego a jajeczka niczym się nie różnia więc pierwsze co sprawdzamy źródełko...... jasna sprawa najlepiej od znajomych jak to robi moja matula a co ze skladem? białeczko się czyms różniczy jak bo jesli nie a jajka z biedry są "chemicznie" czyste bo takie być muszą to nie warto przepłacać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94120 Napisanych postów 363945 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667637
w tym kraju 90% ludzi oszczędza , i kupuje tanie produkty.Każdy żyje

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 263
Różnica między jajkami ze sklepu a ze wsi jest niestety duża, zdarzało mi się kilka razy wbijać na patelnię jedno jajko wiejskie a obok takie ze sklepu - w wiejskim białko jest dużo bardziej zwarte, nie leje się po całej patelni tak jak to bywa często z tymi sklepowymi. Dlatego myślę, że różnica nawet w składzie jest ogromna. Wszystko zależy od tego czym kura jest karmiona, wiadomo, że lepsze, zdrowsze jajko będzie od szczęśliwej kurki, która chodzi po słońcu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94120 Napisanych postów 363945 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667637
ostatnio gdzies kupiłem ładne duże wiejskie to prwie kazde miało dwa żółtka

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Też takie kupuję, najlepsze są na miękko

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Lepiej dopłacić kilka groszy od jajka i mieć swojskie, a nie ten shit ze sklepu karmiony na samej paszy.

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 263
Ja jestem chyba w najlepszej możliwej sytuacji jeżeli chodzi o jajka, rodzice mieszkają na wsi i chociaż nie mają gospodarstwa to kilka kurek trzymają :) kurki szcześliwie brykają po słoneczku, jedzą tylko i wyłącznie ziarno oraz to,co same wygrzebią, bez pasz, bez dodatków. I szczerze - jeżeli akurat zabraknie mi jajek to ich nie kupuje, nie jestem w stanie zmusić się do zjedzenia jajka ze sklepu. Naprawdę lepiej dopłacić i jeść zdrowo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] MissInvincible w kuchni

Następny temat

Pyszna galaretka ; - )

WHEY premium