SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Jajka w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 469

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3996
Witam takie małe pytanie odnośnie jajek . Tak mnie zastanawia czy faktycznie duża ilość faktycznie podnosi ten cały cholesterol itd. i czy idą jeszcze jakieś inne szkody za jedzeniem sporej ilości? Ja od ok. 5 miesięcy praktycznie codziennie jem jajecznice/jajka na miękko(7-8jajek).Tak więc śmiało moge napisać ile przez ten cały czas mniej więcej ich zjadłem xD.

Druga sprawa jest taka że po tych 5 miesiącach nie wiem czamu ale nagle strasznie mi zbrzydała ta jajecznica, próbowałem już różnych kombinacji dodawać różnych dodatków(papryczki chilli,boczek,szynke itp.) ale jakoś nwm czemu nie jestem w stanie zjesc wgl całej i idze to raczej bez jakiegoś większego smaku.Narazie przerzuciłem się na same na miękko ale też cieżko wchodzą.Polecicie jakieś przepisy czy coś(w miarę łatwe w obsłudze :) ) które sprawią że znowu mi to posmakuje? Bo raczej jeśli chodzi o zamienniki tego posiłku to wątpie żeby jakieś dla mnie istniały bo nabiału nie trawie za bardzo a dietę mam bardziej wyposażoną w tłuszcze i białko także na śniadania praktycznie wgl nie mam węgli.
Z góry dzięki :).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2089 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33826
Witam
Nic dziwnego ze zbrzydla po takim czasie. Ja robie klasycznie sadzone lekko sciete ze szczypiorkiem i suroweczka z pomidorkiem. Narazie wchodzi.

Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2017-01-16 19:06:06
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 4097 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32622
spokojnie bez obaw możesz tyle jeść. a cholesterol jest przereklamowany. ważny jest stosunek trójglicerydów do hdl'a (jeśli się nie mylę z tym hdl'em, bo może do ldl'a, ale chyba hdl'a ). mi jajecznica jeszcze nie zbrzydła, ale nie jem jej samej, zawsze boczuś do środka wleci, a dodatkowo od pewnego czasu GRZYBY i smak się zmienia na jeszcze lepsze

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3996
marianzulek
Witam
Nic dziwnego ze zbrzydla po takim czasie. Ja robie klasycznie sadzone lekko sciete ze szczypiorkiem i suroweczka z pomidorkiem. Narazie wchodzi.

suróweczka z pomidorem w sensie że sam pomidor czy coś jeszcze w niej jest xd. Bo ciekawie brzmi

Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2017-01-16 19:06:06
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2089 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33826
Sam pomidor
W jajkach est tak ze zoltka maja zly cholesterol a bialka dobry i to wszystko sie wyrownuje. Chyba ze na przestrzeni lat sie cos zmienilo.
Kiedys krazyly nawet mity o wplywie jajek na plodnosc i potomstwo.

Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2017-01-16 19:12:23
napisał(a)
blue_hope Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2830 Napisanych postów 14878 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 132082
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 4097 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32622
marianzulek

W jajkach est tak ze zoltka maja zly cholesterol a bialka dobry i to wszystko sie wyrownuje.

nie ma czegoś takiego jak zły cholesterol.

napisał(a)
Ekspert
Moja wiedza na ten temat byla czerpana pojad 10lat temu. Kiedy to Mama miala duzo do powiedzenia w mojej diecie. Wlasnie poczytalem ze to mit na temat zlego i dobrego cholesterolu. Czlowiek cale zycie sie uczy.
napisał(a)
blue_hope Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2830 Napisanych postów 14878 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 132082
Zły, dobry Przywykliśmy je tak nazywać Frakcja HDL, jak i frakcja LDL jest nam potrzebna
napisał(a)
Ekspert
dokładnie tak nieraz jedna drugą "uzupełnia", tak więc musimy mieć i to i to.

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 821 Napisanych postów 7707 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 144176
Jw...ja jadlem przez miesiac czy dwa 15jajek dziennie i cholester ani drgnal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny 80kg

Następny temat

Co będzie najlepsze dla mnie?

Gabriela Bregin - ocena sylwetki Gabriela Bregin - ocena sylwetki Ronnie Coleman trenuje na szpitalnym łóżku! Ronnie Coleman trenuje na szpitalnym łóżku! Hormonalna regulacja łaknienia i otyłości: grelina Hormonalna regulacja łaknienia i otyłości: grelina Bezdomny kulturysta z Paryża Bezdomny kulturysta z Paryża Legalny "Snickers" Legalny "Snickers" Przedtreningówki ranking - najlepsza przedtreningówka Przedtreningówki ranking - najlepsza przedtreningówka Jaką sałatę wybrać? Sałaty - porównanie okiem dietetyka Jaką sałatę wybrać? Sałaty - porównanie okiem dietetyka Czy dbasz o swoje nerki? Czy dbasz o swoje nerki?