SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM dieta by Biniu-oficjalny watek Q&A-Patrz str 1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 182918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jesli lubisz bawic sie w mikro manipulacje to moze taki uklad minimalnie moze pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
oto chodziło. dzięki za poparcie pomysłu :) Jeszcze prośba , bilans zero 2500, deficyt -500 (średnia z tygodnia). Mój BF11%. Pytanie, czy warto zacząć stosować już cheat mile , biorąc po uwagę że waga nadal schodzi lecz bardzo wolno, przyspieszy cos ten cheat mil? Czy mam czekać aż waga sie zatrzyma z tym cheatem ? Generalnie musze też wiedzieć robiąc cheat mila ile mogę przekroczyć bilans w tym dodatkowym posiłku +500 +1000 kal?

Zmieniony przez - szosiu w dniu 2014-10-01 20:57:44

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. stosujec cheat meale - 1x w tygdoniui lub pozniej co 3-4 dni warto pamietac o tym aby bilans tygodniowy BYL PONIZEJ zapotrzebowania - moze sie bowiem okazac ze nagle przestajesz tracic tkanke tluszczowa

2. mozesz sprobowac ZAMIENIC kalorie w cheat mealu z tluszczow i bialka na ww
3. idealny cheat meal to prawie same ww
4. jelsi poziom kaloryczny pozwala mozesz PODBIC kalorie w cheat mealu - patrz pkt 3
5. przygotuj sie na lekka zmiane wygladu, ale i mozliwe rowneiz skoskowe zmiany wagi (w gore i w dol)
6. jesli chcesz wszystko idealnie
przed cheat mealem trening na duzej objetosci
po nim typowa silowka - bedziesz mial duzo sil

hmmm
to chyba all z pierwszych mysli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Dziękuję za odpowiedź. Cieszę się Biniu że myślimy podobnie :) Tzn. Właśnie martwiłem się żeby cheat milem nie wyjść poza bilans tygodniowy. Ja mam teraz tak, że w DT jestem na zero, a w DNT na dużym deficycie -800kal. Moje DT to prawie same weglowodny, jedyne tluszcze to z jajek i platkow owsianych, gdy tu doloze dodatkowy posilek (nieprzekraczający bilansu tygodniowego) składający się tylko z WW to będzie git :)

Jeszcze gorąca prośba- ostatnie pytania:

1. Czyli reasumując: jeden dzien (DT weglowodanowy ) w tygodniu wyjdę poza bilans zero tak aby nadal być te -300 na minusie w ramach całego bilansu tygodnia. Dobrze myślę ?

2. " 5. przygotuj sie na lekka zmiane wygladu, ale i mozliwe rowneiz skoskowe zmiany wagi (w gore i w dol)
"
waga juz mi skacze , to od tresci pokarmowej prawda? jaka zmiane wygladu masz na myśli ?

3. "6. jesli chcesz wszystko idealnie
przed cheat mealem trening na duzej objetosci
po nim typowa silowka - bedziesz mial duzo sil "
nie rozumiem, jaki mam zrobic trening przed silowym. moze byc najpierw silowy (cale cialo ?) a po tym aero ?

4. Jak to jest u innychosób ze cheat milem przekraczają bilans tygodniowy a pomimo to tracą tłuszcz ? To jest bardzo wazne pytanie dla mnie

Zmieniony przez - szosiu w dniu 2014-10-02 10:27:01

Zmieniony przez - szosiu w dniu 2014-10-02 10:29:05

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jeszcze gorąca prośba- ostatnie pytania:

1. Czyli reasumując: jeden dzien (DT weglowodanowy ) w tygodniu wyjdę poza bilans zero tak aby nadal być te -300 na minusie w ramach całego bilansu tygodnia. Dobrze myślę ?

jesli bilans np tygodniowy bedzie na minusie
bedzie dobrze


2. " 5. przygotuj sie na lekka zmiane wygladu, ale i mozliwe rowneiz skoskowe zmiany wagi (w gore i w dol)
"
waga juz mi skacze , to od tresci pokarmowej prawda? jaka zmiane wygladu masz na myśli ?

nie tylko
spdaki wagi pod koniec moga byc skokowe, np przez 3 tygodnie cni a pozniej w dol


3. "6. jesli chcesz wszystko idealnie
przed cheat mealem trening na duzej objetosci
po nim typowa silowka - bedziesz mial duzo sil "
nie rozumiem, jaki mam zrobic trening przed silowym. moze byc najpierw silowy (cale cialo ?) a po tym aero ?

przed cheat mealem najlepiej cale cialo i duzo serii i powtorzen
nastpenego dnia warto dac typowa silowke - duzy ciezar i malo powotrzen


4. Jak to jest u innychosób ze cheat milem przekraczają bilans tygodniowy a pomimo to tracą tłuszcz ? To jest bardzo wazne pytanie dla mnie

NIE, nie przekraczaja
poprostu zle oceniaja swoje zapotrzebowanie
nie mozna dawac na plus i tracic
moza jedynie np za pomoca cheat meali podkrecac wydatkowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
jeszcze dopytam odnośnie punktu 3.

czy po to ćwiczymy cale cialo przed cheatem by zrobic deficyt czy to ma związek z metabolizmem czy też syperkompensacją gliko ?

siłówka (na duzych ciężarach) nastepnego dnia jaki ma cel ?


Reszta wszystko jasne. Ale potrzebuje jeszcze wiedzieć czy IF i low carb to dobre polaczenie , jem w DNT60WW i DT266WW ? Czuje spadki mocy na poscie, wleke nogi na soba, niechec do wstawania z krzesła czy chodzenia, ale odziwo moc na treningach jest niezmienna! Po przerwaniu postu weglem czuje sie o wieeele lepiej, przechodzi mi ten podły stan :)

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Zrobiłem cheata meala :) IF i LC to złe połącznie przynajmniej w moim przypadku gdzie nie z ieszczew bilansie wiecej weglam poprostu brakuje mi energii, już lepiej żebym przeszedł całkiem na tłuszczówkę WW>20g.

Cheat polegał na zjedzeniu czystego jedzenia a były to ziemniaki z piekarnika i ryż paraboliczny na na mleku z miodem :) Odrazu gdy zacząłem jeść odżyłem niesamowicie, energia i samopoczucie poezja. W sumie caly chetat to 1000kal ponad zapotrzebowanie dzienne. Tygodniowy bilans - pozostał deficyt - 1000kal (z 2000 kal gdyb nie było cheata). Wczorajszy dzien same wegle, wyszło 2gB i 466gWW (6gWW/kg mc). Nie czuję się jakoś super mocno wypeniony glikogenem ale oczywiście jest to zauważalne. Zastanawiam się czy mógłbym upchać jeszcze więcej glikogenu, zjadłem 6gWW w tym cheacie, sylwetka rano nadal sucha ale buźka lekko podpuchnięta (nie zalowałem soli :) ) . Jadłem ziemniaki 1,5kg, ryż paraboled 100g, makaron pelne ziarno 115g, owies 150g, lyzka miodu, 5 jajek i 550g żołądków .

Biniu ja wiem że typowego ładowania nie robi się na LC. Ja zrobiłem cheata meala w formie ziemniaków i ryżu z miodem. Czy wg Ciebie 6gWW to dobra ilość by wypełnić mięśnie glikogenem na maxa przy dziennym LC 150gWW ? Czas tego ładowania to okno 6 godzinne. Zapewne za małe :) ? Moja waga 81kg, BF 11%.

Zmieniony przez - szosiu w dniu 2014-10-04 10:15:50

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
cheat meal ma to do siebie ze NIE mozesz w nich probowac upchnac dziennego zapotrzebowania
no chyba ze robisz cheat day

wiec kazda dodatkowa liczba ww jest wskazana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
nie upchać :) zjadłem normalnie jak zawsze dzienny bilans + cheat meal, DT to u mnie dzien weglowodanowy bo jestem na carb cycling. wiec zjadlem dzienny bilans i dodatkowo cheat 1000kal, w sumie wyszlo mi mnostwo wegla. Chce podkrecic metabolizm tak ze 3 dni i wejsc na HC bo na LC zdycham, zero sił i samopoczucie okropne. Zamienilem w diecie resztki tluszczy na wegle. Teraz w DNT mam 150WW a w DT 300WW. I od teraz zaczynam nową redukcje ale juz na HC. LC nie dla mnie.

Chciałbym jeszcze zapytać, czy wyliczenia matematyczne np. 2 tygodniowy deficyt kaloryczny kontra cheat day = stanie w miejscu z progresem redukcji. Załóżmy przez 2 tygodnie uzbieram deficyt 4000kal (dzienny deficyt 450kal). Po tych dwóch tygodniach robie cheat day, tego dnia jem normalnie swoje dzienne zapotrzebowanie i dokladam te dodatkowe kalorie z cheata rzędu 4000kal. Pytanie czy strace całe te 2 tygodnie pracy i będę w punkcie wyjścia jak 2 tygodnie temu, czy też może jest tak że organizm nie jest w stanie w ciągu powiedzmy 5 godzin (okno żywieniowe na IF 5 godzinne) odlozyc na raz tyle tłuszczu i mimo wszystko będę do przodu z redukcją ?

Zmieniony przez - szosiu w dniu 2014-10-05 20:44:02

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. w zmienionej diecie NIE schodz nizej niz 50-70g tluszczow !
2. dodaj Gold Omega 3 - 2-4 kapsy
3. koncepcja
jesli w cheat day nie bedzie zbyt duzo tluszczow to ww moga nie odlozyc sie w postaci tluszczu - choc jesli bedziesz obecnie na diecie HighC to magazyny moga byc pelne - zalezy wiec jak duzo bedziesz jadl ww przed cheat day
ogolnie dieta HighC nie wyalmaga ladowan ww bo masz ich duzo w diecie ...
sprawdz jak to bedzie u Ciebie

lektura obowiazkowa -

DNL - zamiana weglowodanaw w tluszcz - mozliwe czy niemozliwe..?

http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/125/DNL---zamiana-weglowodanow-w-tluszcz---mozliwe-czy-niemozliwe.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Slim Expert

Następny temat

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

WHEY premium