Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 21619 razy
  • Autor

JAKIE MOGA BYC OBJAWY NIEDOBORU SODU

•  
    Anonim

Wysłano 18 grudnia 2004 20:31

zgłoś naruszenie

w diecie? niemowie o nadmizrze tylko o nie doborze , tylko nie wciskajcie mi kitu ze to nierealne , bo jak w upale pije ok 4 litry wody dziennie i zdrowo jem to taki niedobor jest calkiem realny i serce zle pracuje,
    • Wysłano 18 grudnia 2004 20:34

zgłoś naruszenie
      Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
    • ZASŁUŻONY
      Fuckmaster
      • Pochwały:0
      • Nagany:0
      • Na forum: 11 lat
      • LPA: 93939
      • Status:Znawca

Wysłano 18 grudnia 2004 20:34

zgłoś naruszenie
      "Sód jest głównym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych, od którego w znacznym stopniu zależy zawartość wody w organizmie. Wspóldziałając a potasrm, sód jest pierwiastkiem regulującym równowagę wodno – elektrolitową organizmu, na przykład kontroluje poziom elektrolitów w osoczu krwi. Pomaga również regulować pracę mięśni i nerwów. Większość sodu przyjmowana jest, w postaci soli kuchennej. Sód wchodzi również w skład cząsteczki glutaminianu jednosodowego, substancji używanej do poprawiania zapachu i smaku wielu przemysłowo wytwarzanych produktów spożywczych.
      Niedobór sodu w organizmie stwierdza się rzadko, ponieważ sól występuje w większości produktów i potraw. Jednym z pierwszych objawów niedoboru sodu są kurcze, często pojawiające się w mięśniach łydek. W poważniejszych przypadkach niedobór sodu prowadzi do odwodnienia organizmu, co pociąga za sobą obniżenieciśnienia krwi, uczucie suchości w ustach i wymioty. Normalnie nadmiar sodu jest wydalany przez nerki. Jednak u niektórych osób wysokie spożycie tego pierwiastka może powodować obrzęki z powodu zatrzymania płynów w organizmie oraz wysokie ciśnienie tętnicze.
      "
      http://janek.ae.krakow.pl/~filipa/inform/wrobel/mineral.htm 
    • zakrześ
      • Na forum: 11 lat
      • LPA: 43217
      • Status:Ekspert

Wysłano 19 grudnia 2004 07:39

zgłoś naruszenie
      jam ma kurcze
      jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj [http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak]
    • buby77
      • Na forum: 10 lat
      • Trenuje: nie lata
      • LPA: 100537
      • Status:Specjalista

Wysłano 19 grudnia 2004 21:08

zgłoś naruszenie
      no to teraz sie już dowidzialem dlaczego mne skurcze łapią dosyć częst a ja myslałem ze to przez złe rozciagnaie mięsni

a tu okazuje się że mało osdu mam bo soli nie używam nigdy ale trzeba będzie czasem cos posolić to może niebęde miał skurczy