SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Israeli Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 531
Puchatek i kolejna informacja dla Ciebie, c56 jest oparte na krav bo człowiek który to wymyślił najpierw szkolił się w IKMA a potem zrobił c56.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Miki-takie bzdury napisałeś w ostatnim poście,że mnie śmiech ogarnia.Kiedy powstawał Combat 56,a miało to miejsce w latach 1991-1994,to nikt w Polsce,a może jedynie pan Adamczyk wiedział co to znaczy Krav Maga.Jako były żołnierz 56 Kompanii Specjalnej,gdzie Combat 56 powstał mogę Ciebie zapewnić,że w tamtych czasach pan Arek Kups nie miał w ogóle do czynienia z Kravką.Miał za to do czynienia z BASem 3 pana Andrzeja Bryla,w jednostce były prowadzone zajęcia z Jiu Jitsu przez Wiktora Głowackiego,ucznia śp.Krzysztofa Kondratowicza,trenowano elementy Escrimy i na bazie poznanych systemów i sztuk walki powstawał Combat 56(po rozwiązaniu 56 Kompanii Specjalnej dołożono 56 do nazwy Combat,która najpierw samodzielnie funkcjonowała,żeby odróżnić się od innych Combatów,bo nastała moda na Karate Combaty i inne dziwadła z nazwą Combat).Także,proszę Cię,nie pisz bzdur,jak czegoś nie wiesz,to nie twórz bajek.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2011-10-03 11:50:50

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Hehehe, czego to ludzie nie wymyślą...chyba już dawno nikt podobnej bzdury nie napisał w tym dziale.
Miki, a kto Ci takich głupot naopowiadał?

Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2011-10-03 13:55:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
A co, cywil też powinien kopać HK w sytuacji zagrożenia?
Bzdura...nawet nie trzeba komentować.


Jak się umie kopać to się kopie.

Bo można się np. przewrócić, a na ringu sędzia podniesie walkę podczas, gdy na ulicy można zostać okopanym itd.

W Pride jakoś kopali i rzadko po stracie równowagi od hk dostawali soccery i stompy.

Słaby - to prawda, że Kupczyk dwa razy przegrał starcie z Andrzejem Brylem?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Co innego sparing głównego rabina co innego ćwiczenie obrony przed HK.

Co kto komu zrobił zostawmy tym co sobie to zrobili.
Urażone ambicje już dużo złego zrobiły w całym środowisku.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Puar, chodzi o to, że HK trudniej wykonać niż np. cios kolanem/łokciem/pięścią, trzeba mieć nieco miejsca(którego nie ma np. w kiblu czy klatce schodowej) i niekrępujcą ruchy odzież (chyba ciężko kopać kogoś po głowie w jeansach itp.)...a nie o to, że HK jest ch.ujowy i nieskuteczny.
A skoro rabini na seminariach pokazują takie akcje z technikami kończącymi na bazie HK, to jest to co najmniej nieporozumienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
W Pride jakoś kopali i rzadko po stracie równowagi od hk dostawali soccery i stompy.

Nie ma co porównywać walk na ringu do starć na ulicy, w samoobronie itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
W Pride jakoś kopali i rzadko po stracie równowagi od hk dostawali soccery i stompy.

ale zauważ ze nie mieli na sobie jeansów z kieszeniami wypchanymi kluczami,komórkami,portfelami,nie mieli bluz,czy nawet kurtek jak jest zimno. Byli też rozgrzani, porozciągani...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Puar-nie byłem we Włościejewkach,gdy panowie Kups i Bryl mieli ze sobą walczyć i walk nie widziałem,więc nie będę pisał,że było tak i tak,bo nie lubie tworzyć fikcji.Obydwaj panowie mają swoje wersje co do starć i znam je z ich książek,a jak było naprawdę,to tylko Najwyższy wie.Szkoda tylko,że znajomość obydwu panów poszła nie w tą stronę co trzeba,bo początek był niezły i przez chwilę była dobra współpraca.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie ma co porównywać walk na ringu do starć na ulicy, w samoobronie itd.

Można porównywać. A ja tam zawsze się rozgrzewam i rozciągam, choćby w domu.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Berto vs Zaveck

Następny temat

szybkośc

WHEY premium