SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interpretacja wyniku z rezonansu..pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7
Witam,
dzisiaj odebrałem wyniki, wizytę u ortopedy mam dopiero za tydzień. Czy jest tu jakiś znawca, który powie mi czy bede mogł nadal biegać czy czeka mnie wózek jeśli nie przestane..jestem troche przybity:
W obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej widoczny jest przebiegający poziomo na około 1/3 wysokości dalszej tego rogu wąski obszar podwyższonego sygnału sięgający powierzchni stawowej - szczelina pęknięcia.
Róg przedni łąkotki przyśrodkowej oraz łąkotka boczna prawidłowa (obrysy i intensywność sygnałów).
Więzadła krzyżowe oraz poboczne prawidłowe w obrazie MR.
Rzepka nieprzemieszczona, więzadło rzepki prawidłowe.
Na wysokości około 1/3 chrząstki rzepki widoczny jest 4 mm obszar ubytku - cechy chondromalacji.
Pozostała chrząstka stawowa o prawidłowej intensywności sygnałów i prawidłowej grubości.
Struktury kostne bez patologicznych sygnałów.
Niewielka ilość płynu w jamie stawowej.


Wnioski:
Szczelina pęknięcia w obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej oraz chondromalacja chrząstki rzepki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Pytania kieruj do lekarza kierującego / prowadzącego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
nie jest źle , czekaj na badanie , moze artroskopia moze rehabilitacja tylko , w kazdym razie z bieganiem pauza ale raczej tylko na pewien czas ;]

GO HARD OR GO HOME

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sen

Następny temat

Drętwiejące palce!!!

WHEY premium