SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermittent fasting (IF) okresowy post - zbiór badań

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 410378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
ze śmieci, jak to większość na IF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Guzik prawda. Nawet w ciągu sześciogodzinnego okna można spokojnie zeżreć 3000 kalorii bez konieczności ładowania w siebie, jak to raczyłeś ująć, śmieci.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2013-05-16 09:55:26

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jak napisał powerdolar - ma z tym problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Napisał, że ma problem, a ty, tekstem o śmieciach, bardzo mu pomogłeś. Naprawdę. Dziwne, że nie obwołali Cię jeszcze ekspertem działu...
@ Powerdolar, jeżeli nie jesteś w stanie zjeść wszystkiego w oknie 6godzinnym, to może wydłuż i stosuj 16/8. Próbuj wedle uznania, a jeżeli nie dajesz rady to przerzuć się na inny system, pamiętaj, że dieta powinna być jak skrojony na miarę garnitur, a nie pokutny worek (parafrazując słow faftaq).

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2013-05-16 10:15:44

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
no dokładnie, o śmieciach, bo tak robi większość na IF'ie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Naprawdę uważasz, że to dobra rada?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Nie, w ogóle nie uważam, że IF to coś dobrego, ale mniejsza z tym.
Odpowiedzi na moje pytania nie uzyskałem w dalszej chwili od jakiejś kompetentnej osoby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
A co chciałbyś wiedzieć?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Antos098
Memek66
Nie pokaże Ci osoby która jest w tym od lat (tzn. zaczynała przygodę z kulturystyką od IF) bo to względnie nowy sposób odżywiania.

Nie wiem gdzie tu widzisz pouczanie czy namawianie lub wmawianie że IF jest najlepsze lub że kiedyś rządził? Jak narazie mam wrażenie że uważasz i chcesz wszystkich przekonać że jedyną słuszną drogą dla wszystkich jest jedzenie 6-8x dziennie co 2-3h.

Ludzi których opisałeś (pouczających wszystkich a chu.. się znających) jest mnóstwo i stosują zarówno tradycyjny model żywienia, IF, diete Kwaśniewskiego itp.

Oczywiście nie zrobisz masy na protokole 20h postu 4h jedzenia, ale jak przejdziesz na 12/12 lub nawet 14h jedzenia 10h postu z 3 posiłkami to spokojnie da radę to zrobić. Zresztą Solaros pisał wcześniej że na masę ta dieta słabo się nadaje. Ale redukcja na tym (moja czysto subiektywna opinia) jest lepsza (wygodniejsza).

PS: Jest masa ludzi którzy ważą ~95-100kg na niskim BF i stosowali IF , wystarczy trochę poszukać na necie na różnych forach.


Nie piszę konkretnie o Tobie czy innych, ale właśnie o całym IF i wydźwięku jaki za nim chodzi na internecie :) jak już wspominałem, sam uwielbiam nowości, ale przy tym staram się podchodzić do tego z dystansem, mam w związku z tym kilka kluczowych pytań dla tego sposobu żywienia:

- w jaki sposób osoba ma nauczyć się słuchać ciała na przyjęcie danego produktu? prościej pisząc: jak zmixuje różną żywność ze sobą skąd będzie wiedziała na którą organizm reaguje względnie dobrze, a po której nachodzi wodą i powoduje zwyczajny obrzęk muskulatury?

-co z sokami trawiennymi? wszakże wiadomo, że niektórych produktów nie powinniśmy ze sobą łączyć, dochodzi sprawa pH, słowem: fermentujący pokarm w nas samych.

- co z tzw "rozepchaniem żołądka" - termin nie istniejący? nie sądze. Zatem dlaczego tak dużo jest przeprowadzanych operacji pt "zmniejszenie objętości żołądka"

-co z absorpcją skladników odżywczych? Charless Glass swego czasu przeprowadzał badanie, a może raczej eskperyment, gdzie uwododnił, że tak wielcy goście jak Coleman czy Cutler nie są w stanie wchłonąć ponad 70g białka w 1 posiłku i tu zaznaczam słowo: wchłonąć, bo nie liczy się to ile zjesz, ale ile wchłoniesz

- jak się ma sprawa kortykosteroidów produkowanych w okresie nie-jedzenia? wszakże wiadomo, że udział adrenaliny czy pochodnych wcale nie sprzyja równowadze hormonalnej, a wręcz powoduje katabolizm, który podobno jest mitem.

Jak mi się coś jeszcze nasunie to spytam, czekam na konkretne odpowiedzi.


hm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2961
Pytania sa konkretne chetnie poznam na nie odp. ^^^
Piszecie ze badanie bylo ze goscie jak coleman nie sa w stanie wchlonac tych 70g bialka, ale przeciez IF zaklada ze pokarm z poprzedniego dnia, w czasie glodowki dalej sie wchlania, aminokwasy dalej sa uwalniane...?
Ja napewno sprobuje jeszcze dojde do 2 tygodni i napisze tutaj jak idzie. Poprostu nie podoba mi sie ze w oknie ladowania jem za malo wszystkiego wiec czy nie bede mial za duzych ubytkow w miesiach. Jezeli za 2 tyg. w pasie spadnie, waga tez, a ramie np. na zero to bede jechal mysle dalej nie zwazajac na braki male 'BTW' i kcal.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA + białko - przydatność BCAA podczas sporego spozycie białka

Następny temat

BCAA vs EAA - a 'timing'!

Wiecej