SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość dni treningowych i ich rodzaj - proszę o radę.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
Witam.
Staż jakis jest jak podalem w ankiecie. Cwicze wolnymi ciezarami. Obecnie koncze cykl na mase z indeksem kcal na +.
Chce teraz wrzucic scorch + bcaa + vitaminki olimpu i zastanawiam sie jak ustawic trening. Oczywiscie dieta odpowiednia. Zjade z wegli i indeks kcal ujemny.
Dodam ze duzo jezdze na rowerze (trenazer lub dwor jesli pogoda pozwala, posiadam pulsometr). Jezdze:
wtorek-1h
czwartek-1,5h
sobota-od1,5-2,5h
niedziela-od 2,5-3h
z rozna intensywnoscia, najczesciej interwalowo wykorzystujac pulsometr.

Do tego nie wiem jak dolozyc silownie. Mam 2 pomysly.

Pierwszy pomysł:

poniedzialek - ogolnorozwojowka - czyli jade na silowni wolnymi ciezarami wszystkie partie pokolei.
sroda - basen
piatek - to samo co w poniedzialek

rower bez zmian.

Drugi pomysl
poniedzialek- klatka + biceps
sroda-basen + barki ramiona
piatek- plecy + triceps

rower bez zmian.

Alternatywa
rowerem do tej pory jezdzilem z rana naczczo (z racji sporej ilosci czasu gdyz pisze magisterke). 10h snu , rozgrzewka i na rower. Po rowerze sniadanie 1000kcal(platki owsiane i takie tam same pysznosci). Sobote i niedziele jezdzilem z bananami gdyz bez jedzenia bym nie podolal. Potem bylo sniadanko. pozniej 2 obiadki a po obiadkach silka. No i cwiczylem:
1.dzien- klatka
2.dzien-barki ramiona
3.dzien- plecy
4.dzien- odpoczynek od silki
5.dzien- klatka itd itd... ale to chyba zbyt ambitne bylo...i efekt taki sobie.

Dodam ze robie przysiady we wtorki po bajku i ABS2 w poniedzialki srody i piatki.

To teraz pytanie na koniec moich wypocin:
Ktora opcje wybrac by zjechac z bf, nie przetrenowac sie i nie zgubic miesa przy okazji. Moze ktos ma jakies inne propozycje niz te moje pomysly? Wszystkie sugestie przemysle i mam nadzieje ze razem wybierzemy jakas najlepsza opcje.

ps.moja waga to nie waga brzucha. Nie mierzylem swoich wymiarów. Jedynie biceps z nudow pare dni temu -45cm. Prosze nie szydzic

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 24

Waga : 105

Wzrost : 198

Cel treningowy : obnizenie bf

Staż treningowy na słowni : 6 lat

Uprawiane inne sporty : plywanie, maratony rowerowe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzet

Dieta : 1,9g bialka na 1kg masy ciala
30% tluszcz. reszta wegle. wedlug zasad zdrowego zywienia. 5-6 posilkow

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : koncze storm + shock


ok nikt nie ma nic do powiedzenia(napisania) to niech chociaż ślad po sobie zostawi ze tu zajrzał. Bo nadzieje tracę na jakikolwiek odzew... Coś ze mną nie tak?

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-05 00:07:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
przynajmniej ze 3-4 dni daj na trening na siłowni
na intensywniejsza jazde 2-3 dni
lekko możesz jeździć w dniach gdy trenujesz na siłowni.

ponadto nie jeżdzij nigdy na czczo- bez chociażby odzywki- białkowej- czy jakiegoś tego typu posiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
jezdzile na czczo zeby troche fatu zgubic przy okazji. Z tego co wiem łatwiej wtedy organizm siega do rezerw energetycznych. hmm...

te 3-4 dni na silce wedlug jakiego schematu cwiczyc? bo to mnie meczy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Nie jezdzij na czczo-bo miesnie spalisz szybciej niz zyskales.

No ale tluszcz tez wiec jak chcesz

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Jaki plan sobie ułożyć po dwóch miesiącach ogólno rozwojówki,prosze o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43412
a gdzie trening nóg?

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43412
trening pleców robiłeś dzień po treningu bicepsów... tak się nie robi. / tak jak napisałeś "zbyt ambitnie" nie było czasu na regeneracje

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: nypel22
PŁEĆ: m
WIEK: rocznik 85
WZROST: 198
NIEPRZERWANY STAŻ TRENINGOWY: 6 lat z przerwami. Gdy np. pol roku tylko plywalem 5 razy w tygodniu po pobycie w szpitalu - co bylo zwiazane z blokada ktora dostalem w kregoslup odcinek ledzwiowy - przesuniecie dysku L5-S1 - w ten sposob zakonczylem kariere koszykarska.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 105
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 49
OBWÓD BICEPSU: 45
OBWÓD ŁYDKI: 45
OBWÓD UDA: 63
OBWÓD BIODER: 99
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA: 95
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 120
OBWÓD BARKÓW: 136
OBWÓD NADGARSTKA: 18
OBWÓD KOSTKI U NOGI: 27

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU**************************

z braku urzadzenia do pomiaru grubosci faldow skornych nie uzupelnie tego podpunktu (liczylem ze moze wygram w promocji niestety nie poszlo)

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - trzy różne wyniki
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - nie wykonuje
WYCISK SZTANGI NA PŁASKIEJ: [cięzar X powtórzenia] - w ostniej serii 125x5
WIOSŁOWANIE SZTANGI : [cięzar X powtórzenia] - uzywam sztangielki - 50kg x 10 na reke
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - 105kg x 6 w ostaniej serii

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] : 3:
1-redukcja
2-domasowanie
3-redukcja

REDUKCJA JAKOŚCIOWA/ SIŁA KULTURYSTYCZNA / REGENERACJA / GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 12

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : 6tygodni masa (choc z taka iloscia aerobow - rower - ciezko powiedziec ze to byla masa...)

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: przesuniecie dysku
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ: interesuje mnie przede wszystkim dobra jakosc miesnia, mozliwosc jego szybkiej regeneracji oraz niski bf

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: 3552
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 1
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: 4

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU: Zastanawiam sie nad nia. Chce zaczac od poniedzialku. Mam czas jeszcze zeby cos wymyslic. Myslalem nad Carb Cycling - mialaby sens w moim przypadku. Choc moze ktos rzuci lepszym pomyslem.

4 tygodnie ujemny bilians
4 tygodnie dodatni bilans
4 tygodnie ujemny bilans

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie - choc mysle nad cocarboxylasum i b12 - na wzmocnienie sciegien i przyczepow + zakonczen nerwowych
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: stosowalem shock + storm
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: mam zamiar 4 tygodnie scorch , 4-6 tygodni stak moze Clout, 4 tygodnieXenadrine HC RFA-X

***************************************************************


I co Wy na to? Czy to ma sens? Czy cos z tego bedzie?

Zmieniony przez - nypel22 w dniu 2010-05-08 12:29:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
masz więc jakies przeciwskazania medyczne czy też nie- bo juz nie wiem sam w jakim stanie jest Twoj kręgosłup -jesli byłoby to możliwe to warto byłoby go wzmocnić...?

ponadto cocarboxylasum i b12 wątpie aby coś realnego wnioslo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 818
No neurolog powiedzial bym nie przeciazal kregoslupa z drugiej zas strony bym go wzmocnil. Stad ten basen u mnie polroczny. Lekarz nie powiedzial - nie rob martwego ciagu no ale to jest dla mnie oczywiste.

W tej chwili nie odczuwam zadnych dolegliwosci zwiazanych z kregoslupem. Mialem robiony kontrolny rezonans ktory wypadl pomyslnie - nic zlego sie nie dzieje. Ale jesli znasz jakies dobre cwiczenie na wzmocnienie kregoslupa - cwiczenie nie bedace martwym ciagiem - bede wdzieczny - ale to tak poza tematem diety i treningu ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Teutońskiego Monstrum czyli GVT wg Wodyna str 187

Następny temat

Dni treningowe FBW+MMA

WHEY premium