SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Ile waży wasz rowerek - sonda

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8793

Ankieta

napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1465 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5238
Pytanie proste.
Nie podawajcie wagi katalogowej (chyba że w ramach ciekawostek) tylko wage zmierzoną.

Jak ktoś nie wie jak zwarzyć rower na zwykłej wadze domowej, daje przepis:
1) stajemy na wadze - odczytujemy wynik
2) schodzimy z wagi
3) wchodzimy na wage trzymając rowerek w stanie gotowym do jazdy i odczytujemy wynik
4) wynik z (3) - wynik z (1) = waga rowerku

A więc tak moje mają:
pierwszy - 13,6 kg
i drugi 16,5 kg (Kross V2 - mocna bestia)

Taka ciekawostka na koniec, mam taką trasę testową (60% asfalt, 40% piach i kamienie po górkach), trasa na okręgu 5 km, start i meta w tym samym punkcie. Okazuje się, że czy jade tym lżejszym czy cięższym zawsze mam podobne czasy.... mimo 3 kg różnicy. Jade z podobnym tętnem i kadencją a czasy te same, często nawet lepsze na cięzszym rowerku.
A ludzie się biją by odchudzić rower o 0,5 kg
Według mnie powazne problemy pojawiają się dopiero przy podjeździe - ale każda górka ma tez zjazd a tam wygrywa cięższy rowerek/rowerzysta nawet bez kręcenia.
No i gdy dystans jest dłuzszy to zaczyna grać role waga. Jak się ma nogi świeże, to 3-4 kg to nie różnica, tak wynika z moich wyliczeń i doświadczeń.

Teraz podawajcie wagi swoich rowerków.

Zmieniony przez - wortal w dniu 2005-06-06 23:30:17

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 447
Wszystko zalezy jaki to jest zjazd. Na technicznym, kretym, grzaskim zjezdzie w zyciu nie jechalbym na ciezszym rowerze.. Tak samo na ostrych podjazdach kiedy kreci sie ciezko i czas dluzy sie i dluzy mysle jakby to bylo dobrze odchudzi rower o 0,5 kg..
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2688 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15663
dałem 14-14,9 choć nei mam pojęcia ile dokładnie a nei chce mi się sprawdzać
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9059
Dałem 12-12,9 ale jest prawie dokładnie na granicy z wyższym przedziałem(full, rama 21") ale to zależy od tego, który komplet opon założę (mam 2 na góry i na niziny, różnica na oponie 220 g).
Ja bardzo odczuwam to, które opony założę. Przy tych lżejszych na pętli testowej (48 km głównie ubite ścieżki, trochę asfaltu i piasku) średnia wychodzi mi prawie 2 km/h wyższa. Różnicę szczególnie czuję na bardziej technicznych fragmentach, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć.

Bambo2

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1379
no mój troche waży (13-13,9)ale ma zbedny balast.Typu leżak na kierze , dwa koszyki i nowe opony Kenda 26/1.95 strasznie ciezkie jak sie nabije 4 atmosfery:)Ale daje rady.ostatnio 117 km obleciałem w prawie 5 godzin.Pozdrawiam.

"Jadą kierownica przy kierownicy, pedał przy pedale..." (Jerzy Gora
"A gdzie jest Polka?? Realizatorzy jeszcze nie znalezli jej w lesie??!!"

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 276 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4188
rowne 14 :/ no ale to rowerek z nizszej polki Kellys Quartz

hrrrrrr

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10613 Napisanych postów 43247 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
wazyl 13,5 ale zmienilem opony, i obrecz wiec troche mniej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 109 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1320
mój 11875 g
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1339 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24537
z 18
na oko
napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1465 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5238
Szkoda że w maratonach i zawodach nie ma kategorii "rowery do 13 kg (... kg)" - tak by i bikerzy na zwykłych (tzn. do 1500 zł - czyli przewaznie nieco cięższych) rowerach mogli się cieszyć wygranymi przynajmniej w swojej kategorii.

Bez tego, te imprezy moga powoli przypominac zawody rowerów jak bolidy F1 z polonezami na tym samym torze

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9059
Lekki rower niewątpliwie pomaga, ale i tak najważniejszy jest silnik czyli Ty.

Bambo2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super Dunks II

Następny temat

Rakieta :P

Stymulanty - działanie i dawkowanie. Rodzaje stymulantów Stymulanty - działanie i dawkowanie. Rodzaje stymulantów Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Paweł Głuchowski zagra w filmie? Paweł Głuchowski zagra w filmie? Mity na temat odchudzania Mity na temat odchudzania CLA - suplement warty uwagi? CLA - suplement warty uwagi? Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Chia właściwości zdrowotne Chia właściwości zdrowotne Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy