SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile treningów w tyg i czym uzupełnić?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 535
Witajcie,
od jakiegoś czasu śledzę forum ladies i bardzo mi się podoba promowane tutaj podejście. Postanowiłam rozpocząć trenigi siłowe od tego, który znalazłam tu u was dla początkujących na siłowni. Wklejam ankietę, michy postaram się uzupełniać na bieżąco
No i moje pytanie- jak często powinnam ćwiczyć i czym najlepiej uzupełnić trening siłowy? B lubię zajęcia grupowe, mam ich duży wybór w klubie (joga? pilates? tabata? x-fit?) , chciałabym też ponownie przyszykować się do półmaratonu (treningi biegowe 4 x tyg) ale może to zły pomysł na redukcji??? choć fajnie byłoby dla odmiany poćwiczyć na powietrzu
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Sia
WIEK: 28
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 tydz trening ladies dla początkujących . Od dwóch lat fitness kilka razy w tyg po 2 h, w sezonie ciepłym bieganie (ale rozumiem, że to wszystko się nie liczy jako trening

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 59
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 51
OBWÓD BIODER: 93
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 77
OBWÓD TALI: 68
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 96
POD BIUSTEM: 80

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Rozwinąć mięśnie, pozbyć się tłuszczu

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynność tarczycy zaleczona, teraz muszę zrobić nowe badania
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: raczej nie
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? raczej tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) stosowalam paleo przez pół roku, badzo dorze się na nim czułam, teraz można powiedzieć, że takie pół paleo

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE? dużo warzyw, świerzych, gotowanych, smażonych, pieczonych, dużo jaj (kilka dzinnie), mięso każde, ryby (ciągle walczę żeby jeść min 3x tydz, ale nie jest to dla mnie łatwe), raczej nie jem glutenu ( wariują mi po nim jelita) ze zbóż jem kasze jaglaną, gryczaną, ryż brązowy, quinoe, amarant; mocno ograniczam nabiał (używam mleka jaglanego, ryżowego i migdałowego), czasami jakiś twarożek/kefirek/jogurcik bałkański/śmietana; z tłuszczy masło/klarowane, olej kokosowy do smażenia wypieków, czasem jakieś orzeszki czy pesteczki, ale za bardzo je lubię, żeby mieć zawsze w domu, nieraz robię coś z mąką kokosową, oliwa olej lniany tylko na zimno ok 1600 kcal dziennie
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? utrzymuję

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
zdjęcia sylwetki, zrzuty diety??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 535
Zrzut z diety z wczoraj. Zaznaczam, że to była niedziela, więc łatwiej. Do tego doszły warzywa w postaci rukoli, ogórków, bakłażana duszonego, sosu pomidorowego do mięsa, kapusty kiszonej z marchewką. Zdjęcia zrobię, jeśli to konieczne...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Masz za dużo białka, a mało węgli. Tuńczyk z puchy to też takie sobie rozwiązanie. Lepiej jakąś świeżą rybę sobie upiec, czy nawet usmażyć.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 535
Dziękuję za szybką odpowiedź Postaram się te tuńczyki wyeliminować na rzecz świeżych rybek. Pytanie do ilu zejść z białkiem w takim razie i w takim razie do ilu podnosić węgle? ten rozkład wziął się z tego, że przy mniejszej ilości białka jestem ciągle głodna, tak jakbym nie mogła się najeść węglami, nie bardzo wiem dlaczego- im więcej ich em, tym szybciej czuję głód. Ale jestem gotowa na zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Białka więcej jak 120 gram nie potrzebujesz na ten moment moim zdaniem. Możesz też lekko więcej tłuszczu podać + 5-10 gram. ustaw sobie kalorie na 1800 kcal i tak potrzymaj ze 2 tygodnie. jak nie zacznie się dziać to co trzeba to można będzie wprowadzić zmiany.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 535
Tłuszczu mogę dodać, bardzo chętnie. Ale ile razy przy tym wszystkim ćwiczyć???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
3 treningi siłowe powinny być do tego można dodać jeśli masz ochotę jakieś aeroby lub interwały.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 535
Jeszcze raz dziękuję za zaopiekowanie wiem, że duużo pytań, ale to mój debiut, więc chcę wszystko zacząć jak należy. Obiecuję za to sumiennie wypełniać zalecenia. A lepiej w te same dni czy naprzemiennie te aeroby lub interwały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7695
Mamy praktycznie identyczne wymiary (oprócz biustu niestety). Wrzuć zdjęcia, mi dodały motywacji. Będę podglądać. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
sia
A lepiej w te same dni czy naprzemiennie te aeroby lub interwały?


Wszystko zależy czy masz czas, jak szybko się regenerujesz, jaki masz tryb życia i jaki rodzaj pracy. I jedna wersja i druga jest możliwa. Wszystko trzeba jednak dopasować pod siebie swoje potrzeby i ograniczenia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

46 kg

Następny temat

Prośba o garść porad na początku dłuuugiej redukcji :)

WHEY premium