SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

I Mistrzostwa Szczecinka w Wyciskaniu Wielokrotnym- 11.08.2018

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 2789

napisał(a)
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 972 Napisanych postów 13532 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198626
mgła86
Jeżeli o pauze to od zawodnika.
Jeżeli o ruch to od sędziego. Zatrzymanie będzie minimalne i dla wszystkich sprawiedliwe.

Tak,tak ...ale jeśli sędzia da komendę START to zawodnik wcale nie ma obowiązku odrazu wykonanać powtórzenie... z drugiej strony patrząc jeśli limit to 5 minut , to czekanie na komendę za każdym razem zdecydowanie zmniejszy ilość wykonanych powtórzeń .
napisał(a)
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 37 Napisanych postów 259 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 5654
wycwiel
O czasie zatrzymania sztangi decyduje sędzia czy zawodnik?
Ok. skoro jest limit czasowy to zawodnik
Dzięki

Sędzia zauważy, że jest wyprost w łokciach wydaje komendę START do kolejnego ruchu. Zatrzymanie będzie minimalne. Odchodzimy od machania za przeproszeniem od wiochy. W takich podejściach u wielu zawodników brakuje wyprostu w łokciach a tutaj będzie wszystko widoczne. Odnośnie czasu 5 min to jest bardzo dużo mało kto wytrzymuje 4 min. Zapraszam.

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2018-07-11 21:21:13

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2018-07-11 21:26:00
napisał(a)
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 37 Napisanych postów 259 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 5654
W Z O R EK
mgła86
Jeżeli o pauze to od zawodnika.
Jeżeli o ruch to od sędziego. Zatrzymanie będzie minimalne i dla wszystkich sprawiedliwe.

Tak,tak ...ale jeśli sędzia da komendę START to zawodnik wcale nie ma obowiązku odrazu wykonanać powtórzenie... z drugiej strony patrząc jeśli limit to 5 minut , to czekanie na komendę za każdym razem zdecydowanie zmniejszy ilość wykonanych powtórzeń .

Malo kto wytrzyma 5 min. Dla ułatwienia z czasu możemy zejść :) Odnośnie ruchu sędzia wyda komendę ale to od zawodnika zależy kiedy go wykona :)

Zmieniony przez - mgła86 w dniu 2018-07-11 23:22:06
napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 573 Napisanych postów 12733 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 282869
Znów się zaczyna wolna amerykanka w wyciskaniu wielokrotnym. Tema był poruszany wielokrotnie dopracowaliśmy sie juz jakiegoś ustalonego regulamunu, ale co zawody to inaczej. No cóż organizator decyduje. Na MP trzymajmy się już wcześniej ustalonych reguł.

gregorterm

napisał(a)
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 972 Napisanych postów 13532 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198626
Na których MP bo może być kilka na różnych zasadach...?
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 811 Napisanych postów 6240 Wiek 59 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60518
Ustalenia i co z tych ustaleń skoro na MP ( 16 06 Wrocław ) mimo wyrażnego zapisu w regulaminie co do "akcentu"znależli się "znawcy" tematu interpretujący "akcent" jedynie jako wyprost rąk .Myślę że organizator idzie o krok dalej bez używania słowa "akcent" w tłumaczeniu wyrażnego zakończenia ruchu dla sędziego który musi podjąć decyzję o prawidłowo lub nie prawidłowo wykonanym powtórzeniu a tym samym przejrzystości rywalizacji.
Jednym słowem aby zaliczyć kolejne powtórzenie zawodnik może je wykonać gdy usłyszy komendę sędziego. Co do sposobu wydawania samej komendy nie będę się wypowiadał bo pewnie organizator ma swój sprawdzony sposób.
I tak jak WZOREK napisał póki co możliwości organizacyjnych WW jest sporo i trzeba szukać rozwiązań.
Dla mnie rozwiązanie organizatora I Mistrzostw Szczecinka w WW jest bardzo bliskie i pewnie się na nie wybiorę .

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2018-07-12 13:04:45
napisał(a)
Znawca
wycwiel
Ustalenia i co z tych ustaleń skoro na MP ( 16 06 Wrocław ) mimo wyrażnego zapisu w regulaminie co do "akcentu"znależli się "znawcy" tematu interpretujący "akcent" jedynie jako wyprost rąk .Myślę że organizator idzie o krok dalej bez używania słowa "akcent" w tłumaczeniu wyrażnego zakończenia ruchu dla sędziego który musi podjąć decyzję o prawidłowo lub nie prawidłowo wykonanym powtórzeniu a tym samym przejrzystości rywalizacji.
Jednym słowem aby zaliczyć kolejne powtórzenie zawodnik może je wykonać gdy usłyszy komendę sędziego. Co do sposobu wydawania samej komendy nie będę się wypowiadał bo pewnie organizator ma swój sprawdzony sposób.
I tak jak WZOREK napisał póki co możliwości organizacyjnych WW jest sporo i trzeba szukać rozwiązań.
Dla mnie rozwiązanie organizatora I Mistrzostw Szczecinka w WW jest bardzo bliskie i pewnie się na nie wybiorę .

Regulamin jest już stworzony. Wieczorem zapodam. Ograniczenie czasowe 5 minut, wyciskanie na komendę START i każdy kolejny ruch będzie na komendę do czasu wyprostowania ramion i maksymalny wyprost w łokciach z akcentem krótkiego przedtrzymania. Każdy organizuje jak uważa a ja uważam że tak będzie sprawiedliwie.
napisał(a)
Znawca
mgła86
wycwiel

Regulamin jest już stworzony. Wieczorem zapodam. Ograniczenie czasowe 5 minut, wyciskanie na komendę START i każdy kolejny ruch będzie na komendę do czasu wyprostowania ramion i maksymalny wyprost w łokciach z akcentem krótkiego przedtrzymania. Każdy organizuje jak uważa a ja uważam że tak będzie sprawiedliwie. W wielu tego typu imprezach brałem udział i wiele widziałem. Jestem pewny, że wiele osob wypowie się po imprezie pozytywnie.
1
napisał(a)
Znawca
Witam zawody odbędą się 11 sierpnia podczas imprezy miejskiej tj: Powiatowy piknik rodzinny. Prawdopodobnie zawody z godziny 11.00 zostaną przesunięte na godz. 13-14. W ciągu tygodnia poinformuje.
Podczas imprezy będzie wiele darmowych atrakcji, dmuchawce, zamki, malowanie buziek dla dzieci, konkursy.
Serdecznie zapraszam i proszę przesyłać zgłoszenia: imię i nazwisko,rok, miejscowość/ klub, waga
-e-mail wlszczecinek@wp.pl
- sms pod nr 501 490 066

napisał(a)
Znawca
regulamin str.2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uraz kregoslupa podczas przeprostu w martwym ciagu,pomocy

5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet 5 ćwiczeń wytrzymałościowych dla kobiet Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour Smakowa, dietetyczna mąka ryżowa - Quamtrax Instant Rice Flour Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Rory Leidermeyer - dla niego czas się zatrzymał Phil Heath odpowiada na zdjęcia Big Ramiego Phil Heath odpowiada na zdjęcia Big Ramiego „Tiger Classic” czyli Diamond Cup w Rumunii „Tiger Classic” czyli Diamond Cup w Rumunii Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Andriol z nolvadexem bezpiecznie wspomaga gospodarkę hormonalną Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Imbir skutecznie ochroni przed wieloma chorobami Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać? Zdrowy stolec. Czyli co robić, aby prawidłowo się wypróżniać?