SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 647931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 151
dino04:
Przepraszam, że zapomniałam napisać o tej recepcie. Bez problemu może Ci ją wypisać Twój dermatolog w Polsce, musi tylko wpisać międzynarodową nazwę leku - Roaccutan. Dermatolog do której chodzę sama poleciła mi ten okazyjny zakup i wypisała recepte!
Do tej pory słyszałam tylko p 100 kaps. za 100 euro, nic mi nie wiadomo o opakowaniu za 10 euro (?!)

pozdro

Markita:
Dziwna sprawa z tym słońcem. Muszę porozmawiać o tym z lekarzem, trochę się dziwię, że mnie przed tym nie przestrzegał. W każdym razie ja specjalnie słoneczka nie unikam, jak musze to wychodzę i nawet jak trochę pobędę na słońcu to nic się nie dzieje, nawet mnie ostatnio ciut opaliło :D Markita, a jak długo bierzesz już IZotek? Jakie efekty? pozdrawiam! paps

SHERMAN dobrze Cię rozumiem i zachęcam do walki z tym "świństwem", które spędza sen z powiek. Wybierz się do dobrego, polecanego dermatologa, najlepiej prywatnie.
1 Nie wiem czy od razu przepisze Ci Izotek, bo jest bardzo mocny środek i ma wiele skutków ubocznych, m.in suchość skóry. Najlepiej zapytaj lekarza co o tym sądzi... Może przepisze Ci coś innego. W każdym razie radzę Ci coś z tym zrobić, bo nieporzebnie się z tym męczysz. Mi też psycha siadła ale od kiedy się leczę to jakoś lepiej się czuje, zwłaszcza od kiedy są pierwsze efekty...
2 Izotek wysusza skórę, ale można sobie jakoś z tym radzić, np uzywać kremów nawilżających. Zacytyję Ci fragment recepty (działania niepożądane):
"U znacznej liczby pacjentów przyjmujących doustnie izotretinoinę w celu leczenia trądziku występuje suchość skóry, która może być połączona z łuszczeniem, rumienieniem (szczególnie na twarzy) i swędzeniem". Ja biorę Izotek ponad tydzień. Wiem, że to bardzo krótko i że to dopiero początek kuracji ale objawy nie są bardzo uciążliwe. Pękają mi wargi i łuszczy się skóra wokół ust. Ogólnie na twarzy skóra jest sucha i się już nie błyszczy. Posobnie jest ze skórą głowy, pojawił się łupież ale za to się już tak nie przetłuszczają ;)
3 Izotek również walczy z zaskórnikami, ale dopiero po pewnym czasie. Kuracja czesto jest długa ale warto poczekać!
4 Leczenie ogólne rozpoczyna się od podania izotretinoiny w dawce 0,5 mg/kg masy ciała dziennie - czyli w twoim przypadku byłoby to pewnie dwie kapsułki - tak prez 4 tygodnie. Dalsze dawkowanie zależy od stopnia poprawy i tolerancji na lek.
5 "W większości przypadków całkowita remisja trądziku wystepuje pomiędzy 12 a 16 tygodniem od rozpoczęcia kuracji.

pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
poziomka_ napisałaś ,,Dermatolog do której chodzę sama poleciła mi ten okazyjny zakup i wypisała recepte"
Czy to znaczy że wykupiłaś w Niemczech na tą recepte Izotek (100 kaps. za 100 euro)?

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 151
dino, jeszcze go nie kupiłam! Musze poczekać aż znajomy wyjedzie do Włoch i tam postara się kupić Izotek. pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3
SPRZEDAM NIENARUSZONE OPAKOWANIE IZOTEKU ZA 120 ZL(30 KAPS. ELASTYCZNYCH,ISOTROTINOINUM 20 MG/KAPSUŁKĘ)INTERESUJE MNIE
BEZPOŚREDNIA WYMIANA 663 101 081 MARTA Z KRAKOWA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
poziomka_ wiem że jest Izotek 30 kap. ale czy napewno jest pakowany po 100 sztuk?

krakuska brałaś Izotek? Jeśli tak to mogła byś napisać jak kuracja.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Sierov mam do Ciebie prośbe.
Ponieważ ważysz tyle ile ja (80kg) a przyjmujesz tylko jedną tabletke Izoteku dziennie czy mógłbyś się zapytać swojego lekarza co sądzi o tym że minimalna dawka Izoteku wynosi 120kg/kg masy ciała? I czy nie wybranie minimalnej dawki nie spowosuje nawrotów trądziku po odstawieniu leku.
Pisałeś że Ty napewno nie osiągniesz takiej dawki bo masz brać Izotek około 8 miesięcy.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 151
dino, tak powiedziała mi dermatolog - opakowanie 100 sztuk za 400 euro. obecny kurs to 4,10 zł więc wyneisie to niewiele ponad 400 zł. Normalnie za 100 kaspułek (przy 198 zł za 30) zapłaciłbyś ponad 600 zeta.
Napiszę więcej jak już zdobędę ale to nieprędko. Jak narazie 8b połknęłam. Kurcze, skóra mi się łuszczy wokół ust i to fatalnie wygląda a do tego swędzi.. błeee i syfy dalej wychodzą :( Dino a ty od kiedy bierzesz Izotek?
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8831
dzieki za odpowiedzi . Macie racje musze sie wybrac do dermatologa i odrazu bede go prosil o przepisanie izoteku poniewaz wnioskuje po licznych wypowiedizach ze antybiotyki dzialają tylko przez jakis czas i poprostu nie chce tracic czasu .Markita_ co do mojej skóry to mam ją bardzo suchą wrecz dlonie mi pekają ale stosuje rózne masci na to . Mimo ze mam ją suchą skóre to wystepuje u mnie łojotok po umyciu mam skóre jak papier ale po 2 godiznach twarz mi sie cala swieci jak sie jeszcze posmaruje jakims kremem to juz masakra cala twarz tlusta po jakims czasie. Insteresuje mnie również czy pozniej pozostaną jakies blizny po zakonczeniu kuracji a jesli tak to jak je usunąć np. jakimi zabiegami i mniej wiecej jaki koszt tego jest i jaka skutecznosc czy bede mial gladką cere DZIEKI Z GÓRY ZA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM I POWODZENIA ZYCZE W WALCE Z TYM CHOLERSTWEM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
poziomka_ jutro mam zamiar pójść do pani dermatolog i porozmawiać z nią poważnie. Od 4 tygodni biore Supracykilne. Na początku było poprawienie cery ale teraz jest źle. Jestem taki zły i zdołowany że nie wychodze z domu praktycznie.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 151
dino04, zycze powodzenia jutro! nie załamuj sie! musimy się jakoś trzymać :) napisz co nowego jak będziesz po wizycie! pozdrawiam! paps :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to nerwica? :-)

Następny temat

Potliwosc

WHEY premium