SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 682
Witam, zrobiłem sobie testy bio-chemiczne krwi i moczu:
1. mocz wyszedł ok
2. krew, tworzą mnie następujace parametry:

mocznik: 9,25 mmol/l (zakres: 2,50 — 8,00 mmol/l)
kreatynina: 109,1 umol/l (60,0 — 120,0 umol/l)

byłem u 3-ch lekarzy o interpretację i 2ch (ogólnych) powiedziało, że wszystko jest ok. ale już nefrolog powiedział, że uważa, że mam lekko uszkodzone nerki (ale z drugiej strony mówi, że każdego sportowca z djetą wysokobiałkową to czeka w co nie chce mi się wierzyć do końca).

Moje dane: 28 lat / 73kg / ok. 8% tkanki tłuszczowej / nie biorę kreatyny.

jak liczyłem GFR, wyszło 92 (więc > 90 a więc w normie)

jakie jest wasze zdacznie? Może ktoś miał podobną sytuację?


Zmieniony przez - oskarKRK w dniu 2013-12-30 17:09:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Na podstawie jednego wyniku nie ma co stawiać diagnozy. Norma nieznacznie podniesiona także strachu nie ma. Więcej płynów, przyjrzyj się diecie i powtórz za 3tyg.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 151 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6180
Witam, robiłem sobie ostatnio badania, gdyż zawsze na redukcji mam problemy z docięciem dołu brzucha i pleców z tyłu na dole. Oproćz tego często czułem się przemęczony więc chciałem zrobić sobie generalne badania. Mam też kłopot ze zrobieniem mięsa na masie (bardziej idzie mi w tłuszcz, nawet jak się kontroluję)

Z darmowych w szpitalu, których niestety nie mam, gdyż pozostały w szpitalu u mojego lekarza, który prowadzi mnie "od małego", wyszło, że jestem zdrów jak ryba. Robiłem cukier, ALAT, ASPAT, antyhbs (przeszedłem kiedyś bezobjawowo żółtaczkę typu B), hbs, TSH, Ft3, Ft4, badania moczu, generalnie to prawie cały się przebadałem i wyszło, że jestem super zdrowy. Prywatnie zrobiłem sobie badania kortyzolu, testosteronu i testosteronu wolnego, oto moje wyniki:

- testosteron 7.58 ng/ml N: 2.80 - 8.00
- testosteron wolny 0.53 nmol/l N: 0.10 - 0.60
- kortyzol 379.4 nmol/l N: Rano : 221.0 - 690.0
Wieczór : Poniżej 166.0

Badania robiłem o godzinie 9 rano, mój wiek to 30 lat. Czy są to dobre wyniki???? Wydaje mi się, że jest coś ze mną nie tak, że mam jakiś spowolniony metabolizm :/ i jakbym jednak tego testosteronu miał za mało. Ćwicze regularnie (3-4 razy w tygodniu siłownia), gram w piłkę na hali i na boisku (teraz z racji zimy tylko na hali), jem zdrowo a mam problem żeby się nie zalać. Zleciałem ostatnio z wagi dosyć konkretnie (w razie czego mam fotki), bo przeczytałem, że łatwiej wtedy łapać czystą masę (wrażliwość insulinowa ... ), wskoczyłem na masę, jedząc trochę luźniej(nie jakieś fastfoody, tylko poprostu nie licząc tak skrupulatnie) i znów mnie zalało, najbardziej mnie wkurza to, że taka łapa nie urosła nawet o cm a pas 7-8 cm. Zmierzam do tego, że sposób w jaki przybieram na wadze (prawie 0 mięsa, tylko sam tłuszcz w rejonach, brzucha, tyłu pleców, czy klatki piersiowej), wygląda mi na to jakbym miał może za dużo hormonów żeńskich a za mało męskich a z tych badań wygląda jakby z męskimi było ok. Czy można sobie w jakiś sposób zrobić badania metabolizmu, albo co mogę jeszcze u siebie zbadać, żeby wiedzieć, że z moim organizmem jest wszystko OK, a winy muszę jednak szukać po stronie diety/treningu/regeneracji. Proszę pomóżcie, bo denerwuje mnie już stanie w miejscu od 3 lat (pół roku masy/3-4 miesiące redukcji, po której znów wyglądam jak przed masą i tak na okręta). Pozdrawiam

Zmieniony przez - Kostka24KR w dniu 2014-01-03 16:50:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Lipidogram robiłeś, % poziom BF?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 151 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6180
Lipidogramu nie robilem. BF tez nie mierzylem, ale moge podeslac fotke, moze ktos jest w stanie oszacowac jaki to poziom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Być może jednak coś źle robisz w odżywianiu/treningu, może zbadaj też żeńskie hormony...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 87
Siemanko ma pewien problem ... Od jakiegos roku mam bol w krzyzu i musialem przestac chodzic na silownie( od czerwca zero cwiczen tylko praca) no a strasznie chcialbym na nia wrocic :) zrobilem zdjecie rtg i oto opis : Oś kregoslupa i tarcze miedzykregowe zachowane. Zmiany przeciazeniowe w drobnych stawach na poziomie L5-S1.

Ostatnio coraz bardziej boli jak wstaje to lekko zgiety i musze sie wyprostowac co boli troche. Mam skierowanie na rehabilitacje ale pewnie podlacza mnie pod prady jakies tak jak z barkiem i tyle a widzialem w innych postach rozne cwiczenia zeby mozna bylo w domu to jakos przywrocic do porzadku i pytanie jakie cwiczenia dla mnie bede najlepsze moze ktos sie zna??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 182
Siemanko. Zrobiłem sobie badanie rtg miednicy, ponieważ od dziecka miałem problemy z kręgosłupem, tzn. bóle w lędźwiach, ale nie to było największym problemem, zaczęło się gdzieś w połowie gimnazjum, gdy coś mi strzeliło w stawach krzyżowo biodrowych, przez cały czas myślałem że miałem coś z kręgosłupem, miałem straszne samopoczucie przez resztę gimnazjum i liceum, istne piekło, aż do teraz, ponieważ zobaczyłem na rtg miednicy nieprawidłowość w stawach biodrowych po porównaniu ze zdjęciami miednicy znalezionych w internecie, a konkretnie wydaje mi się że głowy obu kości udowych są zwichnięte, przestawione o 90 stopni w stosunku do stawów biodrowych, załączam zdjęcie rtg mojej miednicy. Niedługo wybieram się do ortopeday, ale może mi ktoś napisze wcześniej co to może być. Pozdro.




Zmieniony przez - konrados1231 w dniu 2014-01-11 01:34:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Kregoslup krzywy to sie zgodze , chociaz ciezko ocenic dokladnie ,bo sie gazy jelitowe nakladaja. Ale gdzie Ty widzisz niby zwichniecie kosci udowych to ja nie wiem .

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4684
Witam!

Mam dwa wyniki badań i proszę o wytłumaczenie mi o co chodzi i czy to coś groźnego. Za tydzień dopiero mam lekarza i chciałbym się jakoś psychicznie nastawić na ewentualne zakończenie kariery związanej z ćwiczeniami siłowymi.

Pierwszy, proszę o jakąś wstępną interpretację (najważniejszy):



Drugi, czy to coś groźnego?:



Pozdrawiam

Zmieniony przez - Michasss8 w dniu 2014-01-23 15:32:07

Zmieniony przez - Michasss8 w dniu 2014-01-23 15:32:27

Zmieniony przez - Michasss8 w dniu 2014-01-23 15:32:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium