SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF do oceny

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1197

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Masa ciała

84

Wzrost

174

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3x trening siłowy, planuję raz bądź 2 w tyg aero

Cel

jak najniższy % tkanki tł.

Przebyte urazy

zerwanie więzadła w kolanie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
Witam.

Postaram się wszystko zwięźle opisać. Swoje dane mniej więcej podałem w ankiecie, więc nie będę się powtarzał. Przymierzam się do mojej pierwszej redukcji po równym roku masowania i IF od razu zwrócił moją uwagę. Mój cel to jak najniższy BF i six pack :P . W okresie masy przez ten rok udało mi się nabrać 12 kg - wiem, cudów nie ma, ale ja jestem bardzo cierpliwy i według mnie to dobry wynik, chociaż niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić.

Rozkład BTW przedstawia się następująco:
1209 kcal wegle 302 g
730 kcal bialko 182g
484 kcal tluszcze 53g

Z moich wyliczeń wyszło 2400 kcal

Rozpiska przykładowej diety z potreningu (od razu zaznaczam, że warzyw nie wliczam - będę jadł jak najwięcej):

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dieta standardowa,typowo 'bodybuildingowa'
płatki owsiane,oliwa,pierś,kasza,ser,jaja

jeśli to Ci smakuje to nie ma się do czego doczepić

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
Fajnie, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie stosowania BCAA, bo na necie jest tyle wersji, że człowiek głupieje. Rozumiem, żeby brać po treningu, ale jeżeli mam zamiar robić trening okołodwóch godzin przed rozpoczęciem okna żywieniowego (trening trwa około godziny), to czy mogę w takim razie dopiero bezpośrednio przed samym posiłkiem brać, czy muszę jednak to dostarczyć zaraz po siłówce? Po prostu nie jestem do końca pewny, czy nie przerwe postu jak wezmę zaraz po treningu. Godzina czasu w ogóle robi jakąś różnicę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
Aha i sorki za post pod postem, ale nie da się edytować. Jeżeli chodzi o aeroby to jaką najlepiej przyjąć częstotliwość? ile razy w tygodniu o ile przy IF'ie jest to potrzebne :) z góry dzięki za odpowiedzi :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
bcaa w jakim celu?
https://www.sfd.pl/BCAA_vs_EAA__a_timing_!-t750889.html

cardio jeśli planujesz to dodawaj stopniowo [1-2sesje na tydzień x 20-30min],a potem po 5-10min do sesji,potem kolejną sesję]

nikt Ci nie napisze że trzeba czy nie trzeba - to zależy od Ciebie i jak idzie

cardio to jedna z opcji

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
BCAA mam zamiar traktować jako antykatabolik, bo zależy mi na jak najmniejszej utracie mięcha. A coś nie tak w stosowaniu tego BCAA w moim przypadku? Jak już wspomniałem jest to moja pierwsza redukcja, dlatego trochę obsrywam spodnie ze strachu, że mi nie wyjdzie, więc każda rada jest traktowana jak najbardziej poważnie :D co do cardio to zrobię tak jak piszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jeśli jako antykatabolik to przeczytaj ten link w poście wyzej

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
Masz BCAA - spozywaj je przed treningiem (silowym,czy sesja kardio) lub/i popijaj podczas treningu!


W takim razie wątpliwości zostały rozwiane co do czasu brania. Dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
są głosy za i przeciw,bo ważne jest
czy i kiedy jesz przed treningiem
czy i kiedy jesz po
jaki trening,jak długo
itd

ale jeśli jesz coś zaraz po treningu [shake,posiłek] to imo bcaa najlepiej sie sprawdzi wypite przed i/lub popijane podczas treningu

jeśli kardio,nawet na czczo [tak do 30min] to bez bcaa

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3721
Treningi będą na czczo, zarówno siłowy jak i cardio. Rodzaj treningu siłowego to jeszcze kwestia nie rozstrzygnięta, bo dopiero jakiś sobie ułożę na weekendzie. Okno żywieniowe otwieram o 14 wstępnie, więc siłówka planowana jest na 12-13.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
wiec bcaa śmignij tuz przed wyjściem + drugą porcje popij podczas treningu
albo
wypij tuz przed wyjściem 1 porcję
albo
popijaj w trakcie 1 porcję

po treningu białko + węgle [czy co tam masz] lub posiłek

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]Rywalizacja: PASIBRZUCHY v6 - Podsumowanie str.68

Następny temat

IF a trening późnym wieczorem

WHEY premium