logo
zamknij zamknij

Hormony a tycie?

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22887

0 5 0
napisał(a)
dorcius
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1256 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23375
Witam.
Mam nastepujacy problem
od ok miesiaca nie mam okresu.Waga spadła mi 14 kg ale nie drastycznie..w racjonalnym przedziale czasy..od kwietnia.I dalej mam na względzie zdrowe zywienie..hmm tzn jem 4 posiłki dziennie i to jest jakies 800 kcal.Wiem ze to mało ale ja nie potrzebuje wiecej,w zupełnosci to zaspokaja moje wymagania:P No i cwicze 2 razy w tyg biegam,2 razy w tyg mam basen no i sksy w kosza raz. W sierpniu jadłam jeszcze mniej a okres był.No i pod koniec miesiaca pojde do ginekologa tylko obawiam sie jednego.Ze po hormonach moge przytyc.Czy sprawdza sie to w wiekszosci przypadków? i czy jak będe jadła tyle co jem.to waga sie nie zmieni?
I jak to "działa" ze po hormonach sie tyje z reguły,tkanka tłuszczowa sie rozrasta apetyt sie zwieksza i wiecej sie jje? woda w organizmie jest zatrzymywana?? naprawde nie mam pojecia.Będe wdzieczna za wyjasnienie

"Każdy widzi jakim się byc wydajesz,niewielu czuje jakim jestes" Nicollo Machiavelli

1
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
oska5
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 4965 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40441
"tyjesz" bo zatrzymywana jest woda w organizmie. Ja mam przepisane takie co sie po nich nie tyje, ale jeszcze ich nie brałam dopiero od tego tyg. Skad wiesz ze zapisze ci hormony? Jesli faktycznie tak to powiedz mu ze nie chcesz po nich przytyc i ma Ci takie zapisac.
szczerze mowiac ja Cie nie rozumiem... mi to zakrawa na anoreksje, 800 kcal, umarłabym po takiej "diecie" w ciagu tygodnia tyjesz z nadmiaru kcal, jakbys zwiekszyla do 1500 co i tak by było mało wg mnie to i tak bys nie przytyła, ale twoje zdrowie, twoja sprawa, sama kiedys bedziesz zalowac a mi nic do tego

"Ten tylko jest wolny, kto na wysokość wstępuje bez uciech, a schodzi z niej bez żalu..."

napisał(a)
altair84
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Wiek 2016 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6982
Też nie rozumiem, po co ładować w siebie hormony skoro normalna dieta załatwiłaby sprawę. Sama siebie oszukujesz, że starcza Ci 800 kcal, ale jak mowi Oska - Twoje zdrowie.
Mam koleżankę, która zażywa hormony. Nie tyje od nich, za to ma nudności, biegunki i czasem wymiotuje. Ona niestety w przeciwieństwie do Ciebie nie ma wyboru, ponieważ odżywia się normalnie.
Jeszcze jedno : zanim poprosisz lekarza o hormony, powiedz mu dokładnie ile jesz i ile ćwiczysz. Ciekawa jestem jego reakcji. Może on będzie w stanie do Ciebie przemówić, bo my na forum, mimo szczerych chęci, nie dajemy rady.

Zmieniony przez - altair84 w dniu 2005-10-25 10:06:50

1
napisał(a)
Nadya19
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10
przykro mi to stwierdzac...ale to tak jakbym czytala o sobie! mialam podobna sytuacje.schudlam ok 13 kg.jadlam bardzo malo i do tego bardzo duzo cwiczylam.nie zwracalam uwagi na to ze okresu nie bylo juz pol roku...liczyla sie tylko waga i koniec. Twoje 800kcal wystarcza Ci teraz bo zasuszylas zoladek! wolalam byc glodna niz najedzona-bo gdy cos zjadlam...bolal mnie brzuch! tez sobie tlumaczylam ze moj organizm nie potrzebuje wiecej-ale to jest nieprawda!! tak tlumacza sie anorektyczki!ja to teraz wiem! jakims cudem kolezanki, chlopak, rodzice i ja sama przemowilam sobie do rozumu i swteidzialm ze tak byc nie moze-trzeba isc do lekarza-bo za kilka lat-moge miec powazne komplikacje z zajsciem z ciaze. lecze ten okres(a raczej jgo brak)juz od ok pol roku...najpierw jedne tabletki ktore przyniosly efekt tylko chwilowy...potem inne po ktorych niestety jem wszystko i we wszystkich ilosciach:( biore je juz od 3 miesiecy. nadrobilam wszystko co kiedys zgubilam. a wazylam wtedy 46 kg. no ale coz...jedno wolec-natury i tak nie oszukamy. ja wybralam okres i staram sie zaakceptowac siebie taka jaka jestem...a Twoja decyzja nalezy tylko do Ciebe. Bardzo serdecznie pozdrawiam!

Nadya19

napisał(a)
federer27
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 2016 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8592
800 kcal zaspokaja moje potrzeby-puknij się dziewczyno w głowe-przy takiej ilości kalorii organizm nie będzie produkował hormonów, bo nie ma z czego

nn

napisał(a)
ViPQueen
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 2016 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
jestem tutaj z podobnym problemem, jednak nie do końca. Mam sytuację następującą: mam 24 lata od 3 lat próbuję znaleźć 'lekarstwo' na moje problemy hormonalne, mam 1,68m wzrostu i ok 90 kg wagi. 3 lata temu zauważyłam, że na moim ciele pojawiają się włoski w miejscach gdzie u kobiety nie powinny występować (np. okolice kości żuchwowej - ucha, na szyi, pępku i dekolcie) są to twarde ciemne włoski takie jak zarost u mężczyzn, nie ma ich dużo jednak są widoczne i twarde, usuwam je pęsetą,ale odrastają. Zgłosiłam się do lekarza ginekologa, który zlecił badania hormonów: estradiolu, progesteronu i testosteronu (testosteron wyszedł poprawnie - mieścił się w normach), jednak progesteron i estradiol nie. Wyniki sprzed 3 (2005r.) lat to:
- Estradiol - faza lutealna norma 21-251 --> 30
- Progesteron - faza lutealna norma 1.2 - 15.9 --> 0,4
Lekarz przepisał mi Dianę jednak bardzo przytyłam po niej i odstawiłam ją, po dwóch latach (lipiec, 2007r.) zrobiłam ponowne badania, ponieważ zauważyłam że włosków jest mnie są jaśniejsze,ale jeszcze występują. Więc badania po dwóch latach i półrocznym braniu Diany to:
- Estradiol - 37,9
- Progesteron - 2,73 [nmol/l]
Lekarz przepisał mi Siofor i Provere w celu zbicia masy ciała, jednak należałoby podkreślić że zawsze miałam nadwagę mniejszą lub większą, chodziłam do dietetyka itp jednak zawsze osiągałam jakąś wagę i następowała blokada, nie mogłam schudnąć więcej. Po Sioforze i Proverze schudłam więc przestałam brać je na przełomie listopad / grudzień. W tej chwili nie biorę już nic.Chciałabym wiedzieć, do kogo mam się udać dalej z tym chcę tą sprawę załatwić raz i na zawsze, nie wiem tylko, czy mam kierować się do ginekologa, endokrynologa, czy jeszcze kogoś innego...
jeśli ktoś odpisze na mojego posta byłabym wdzięczna za wszelaką pomoc, mój email: ViPQueen@wp.pl

z góry wielkie dzięki!

napisał(a)
Maaalinkaa
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 909
Diana przepisana przez ginekolog powinna ci pomóc bo ma one takie działanie jednak faktycznie po niej można bardzo przytyć jak to było w twoim przypadku , widocznie lek sie nie przyjął ale teraz na rynek wyszedł nowy odpowiednik diany które jest ponoć bardziej przyjazny dla organizmu a mianowicie Syndi-35. Mogłabyś spróbować u ginekologa z tym jednak jeśli jest to aż tak bardzo nasilone itd i po tych tabletkach ci nie pomoże musisz skontaktować się z lekarzem innej specjalizacji.. ale zawsze warto wszystkiego spróbować bo może akurat pomoże

Zmieniony przez - Maaalinkaa w dniu 2008-08-05 18:48:08

napisał(a)
jensen78
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 2016 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3
cześć laski mam problem chcę przytyć co mam kupic jakie to hormony :) pozdro

napisał(a)
Matrix89
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26217
nikt Ci hormonów nie sprzeda od tak sobie bo poprosisz

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę. Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym, napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w kamasze

Następny temat

Krwawienie Z Nosa