SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Horbi / Redukcja zbędnego 30 kilogramowego balastu!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233


Witam, ostatnimi czasy zacząłem bardzo poważnie myśleć nad sobą, nad tym jak wyglądam a jak chciałbym wyglądać i doszedłem do wniosku, że jedynym rozwiązaniem mojego problemu - jest redukcja! I to bardzo solidna redukcja, bez opi****lania się, bez podjadania itp!

Zaplanowałem zgubić ok 30 kilogramów( ), przy zachowaniu jak największej ilości masy mięśniowej, poniżej kilka informacji o mnie oraz zdjęcia:

Wiek: 17
Wzrost: 192cm
Waga: 121kg
Moje PMM: 2567
BMI: 32.2
Staż treningowy: 8 miesięcy bez przerwy / rok przerwy / od 20.02.2011 zacząłem znów odwiedzać siłownie, 3x w tygodniu.

Zdjęcia:

http://img291.imageshack.us/i/01032011o.jpg/


Dieta:
Co do diety - jak na razie stosuję dietę tzw. zbilansowaną, nie jem produktów mącznych ( poza 2-3 kromkami chleba (bardzo!) razowego do śniadania i po treningu ), nie smażę na tłuszczu, jem o wiele więcej warzyw i piję wiele więcej wody, nie potrafię ułożyć konkretnej diety na każdy dzień tygodnia, aby nie była ona strasznie monotonna i odpowiednia dla mnie.
Jak już wyżej napisałem, moim głównym celem jest redukcja zbędnego tłuszczu i wody ( jak widać na zdjęciach, mówię o brzuchu, udach, klatce piersiowej głównie ).

Trening:
W treningu nieco przeszkadza mi kolano, które miałem kontuzjowane podczas gry w kosza ( uciekająca rzepka ) i pod koniec września 2010 miałem operację, małe bóle nadal występują niestety..

Rozgrzewka: 15 min rower, rozgrzewanie partii, które będę ćwiczył + 2x20 pompek.
Po treningu: 30 min rower, 20 min bieżnia.

Poniedziałek
(klata, biceps):

-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3x16-24
-wyciskanie hantli na skosie dodatnim 3x16-24
-wyciskanie sztangi na skosie ujemnym 3x16-24
-rozpiętki na ławce płaskiej 3x16
-uginanie ramion z hantlami z supinacją siedząc 3x16-24
-uginanie ramion z hantlami uchwytem młotkowym na modlitewniku 3x16
-uginanie ramion sztangą łamaną na modlitewniku 3x16-24

Środa
(plecy, triceps, przedramie):

-martwy ciąg 3x13 - MC zastępuję unoszeniem tułowia na maszynie ( ta, która przytrzymuje nogi, nie wiem jak sie nazywa.. )
-wiosłowanie sztangą 3x16 - to wykonuję na maszynie ( wyciągu, szeroki chwyt )
-przyciąganie wyciągu dolnego siedząc 3x16-24
-ściąganie drążka wyciągu górnego siedząc szerokim chwytem 3x16-24
-wyciskanie wąsko 3x16-24
-wyciskanie francuskie leżąc 3x16-24
-prostowanie na wyciągu górnym podchwytem 3x16-24
-uginanie nadgarstków nachwytem 2x16-24 lub 2x MAX
-uginanie nadgarstków podchwytem 2x16-24 lub 2x MAX

Piątek
(nogi, barki) - to chyba będzie do zmiany, prawda?

-przysiady ze sztangą na barkach - to ćwiczenie odpuszczam, z powodu kolana po operacji
-wykroki ze sztangą na karku - to również odpuszczam z powodu kolana
-uginanie podudzi leżąc na brzuchu 3x16-24
-wspięcia na palce stojąc 3xMAX
-wyciskanie sztangi z klatki 3x16-24
-podnoszenie sztangi do brody 3x16-24
-unoszenie sztangielek w opadzie 3x16-24
-szrugsy 4xMAX

Wszelkie porady, słowa krytyki będą dla mnie świetną motywacją! Liczę na was!

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2011-03-06 15:22:17

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233
Witajcie! Nie zaglądałem długo, bo nie miałem czasu, praktycznie nie siedziałem przy komputerze, mam remont w domu i każdą wolną chwilę poświęcałem na pomoc (ściany, podłogi, kafelki, struktury, sufity i te sprawy :P ), ale na trening znalazłem czas zawsze.

Co do mojej DIETY:
Postanowiłem nie przestrzegać ściśle zaplanowanych posiłków, po prostu jem max. 3-4 kromki chleba dziennie, rano owsiankę bez cukru, kilka rodzynek, obiady bez ziemniaków i innego ścierwa. jedynie warzywa + ryba, kurczak gotowany/smażony od czasu do czasu ciemny makaron ( ilość wielkości pięści ) lub ryż ciemny, lub kaszka kuskus.

Co do TRENINGU:
Trening FBW 15-10-5 + po każdym 45 min orbitreka + 15 min rowerku.

Waga? Było 124,5 jest 116,5 - nie jest to oszałamiający wynik, ale cały czas uczę się odżywiania metodą prób i błędów, w obwodach znaczące różnice ( wieeeele większe niż w wadze ) -8cm w pasie (!!) to mnie najbardziej cieszy . A chociażby łapa? Łapa 2 CM w górę, o wiele bardziej widoczne mięśnie, o wiele mniej tłuszczu.

Remont powoli dobiega końca, więc będę pisał co i jak!

3majcie się chłopaki, również życzę powodzenia! :)


P.S - A właśnie! Nie pochwaliłem się - wczoraj zamówiłem ORBITREK i postawię go w pokoju, więc dojdą poranne 30 minutowe aeroby!

Zmieniony przez - Horbi w dniu 2011-03-26 12:20:03

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
bez diety nie dasz rady..

też redukuje 30kg no może 26-30:P
bd wpadał

zmień trening na FBW i nie biegaj, tym bardziej że masz problem z kolanem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233
No właśnie nie potrafię ustalić sobie konkretnej diety, przydałby się ktoś kto by mi pomógł ową rozpisać Chyba mam trening FBW prawda? :) A co do biegania - właśnie stwierdziłem, że zamiast bieżni będę robił interwały na orbiterku!

Dzięki, powodzenia życzę! :)

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
z tego co opisujesz to standard czyli najlepiej w miesiąc spróbować zrzucić duża liczba powtrz i po ok 60minut rower lub bieżnia.... nie tędy droga..

Zaczynamy od podstaw:

https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html

oraz dieta:

https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html


Co do treningu - FBW najlepsze w Twpoim przupadku ale nie tak ważny jak dieta. Bez niej to raczej nic nie osiągniesz. Nie bieżnia tylko rower i dopiero jak zrzucisz z 15-20kg możesz pomyśleć o bieżni i to szybkim marszu a nie żadnym bieganiu. MAsz problem z kolanem to tym bardziej poprzez rower i trening siłowy musisz wzmocnić mięśnie uda aby myśleć coś dalej.

Zacznij od lekturki jaką wkleiłem i poukładaj pod siebie.

17lat i 130kg wagi..... ja pyerdole co Ty jadłeś? Codziennie MAKKWAK?



Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2011-03-06 09:16:30

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233
O k**wa Przepraszam, waga mi się po***ała! Ważę 121,4kg! Nie, nie jadłem żadnych fastfoodów, miałem dużo ruchu do czasu kontuzji kolana ( 3x w tyg. 2 godzinny trening koszykówki ) do tego basen 2x w tygodniu, nie wiem co z moim metabolizmem..

P.S - DO MODERATORÓW - MÓGŁBY KTOŚ ZEDYTOWAĆ MÓJ PIERWSZY POST I POPRAWIĆ WAGĘ?
P.S2 - Przed chwilą waga pokazała 118,5kg

Zmieniony przez - Horbi w dniu 2011-03-06 12:01:07

Zmieniony przez - Horbi w dniu 2011-03-06 12:15:45

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
Horbi tak czy siak trening mega lipa
nogi + barki? i te inne połączenia xD?

https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_ZESTAWY_FBW-t307722.html
masz tu fbw na treningu KAŻDA partia:)

dobra metoda, bardzo duzo mi dała;)

ty się głodzisz że 3kg Ci zleciało w 1 dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233
Nie, nie głodzę się i sam nie wiem w sumie jak to się stało oO zważyłem się rano, wczoraj całą noc latałem po mieście ( nie piłem ), a poza tym waga 121,4 jest sprzed 1,5 tygodnia, dużą rolę pewnie pełni tutaj nawodnienie organizmu :)

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
coś ściemniasz z tym metabolizmem

jadłeś dużo słodyczy? 121kg tłuszczu nie bierze się z powietrza i to jeszcze w wieku 17lat...

Dobrze, że chcesz coś z tym zrobić...

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1233
Słodycze bardzo sporadycznie, wizyty w restauracjach/pizzeriach - nie częściej niż 3x 2x, powodem mogą być słodzone napoje, soki zagęszczane itp. na prawdę nie wiem.. Sporo przytyłem podczas każdej z kontuzji kolana ( mniej ruchu itp. ). Próbuję ułożyć jakiś plan FBW lub FBW 15-10-5 gdzie nie będę obciążał tak lewego stawu kolanowego.

Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz po nich wstawać ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Nic sam nie układaj tylko korzystaj z gotowców

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2011-03-06 18:16:53

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
tam w tej metodzie masz gotowce Horbi i tylko pozmieniaj co ci nie pasuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc dla nowego

Następny temat

A6W/ABS2

WHEY premium