SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle, jak zrobić tanio.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2563 Napisanych postów 5105 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78230








Witam!
Chciałbym Wam przedstawić jak tanim kosztam zrobiłem dziś dwie hantle.
Potrzebny nam bedzie pręt gwintowany 1 m. (w moim przypadku fi24), kontówka z cieńką tarczą i 4 nakrętki (adekwatne do fi pręta ). Ja pracuje w hurtownii techniki zamocowań budowlanych także wszystko było pod ręką.
Krok 1.
Bierzemy pręta, odmierzamy odcinek jaki chcemy aby miały hantle. Pamiętać należy że nakrętki są dosyć grube przy fi 24 także proponuję, aby najpierw ponakręcać nakrętki i wyobrazić sobie jak bedzie nasza hantla wyglądała.
Krok 2.
Jeśli wykonamy krok 1, należy zaznaczyć markerem gdzie przetniemy pręt i przecinamy.
Krok 3.
Bierzemy kawałem cieniutkiego materiału lub płotna, jednak bardzo wytrzymalego. Tniemy niewielki pasek 3cm grubszy, anieżeli grubość naszej dłoni.
Krok 4.
Odmierzamy środek naszych wcześniej przyciętych prętów i nawijamy (bardzo ciasno)raz lub dwa razy dookoła pręta i okręcamy ten materiał dookoła taśmą pakową, tutaj polecam precyzję gdyż źle nawinięta taśma bedzie poprostu brzydko wyglądać.
Krok 5.
Nastepnie na bardzo upięty materiał nakręcamy z jednej i drugiej strony nakrętke, aby materiał wszedł w gwint. Nakrętka wejdzie do pewnego momentu. Wtedy nakrętki te się zblokują i nie bedę się odkręcac.
Krok 6.
Jako nakrętki mogą posłużyć zwykłe nakrętki, nakrętki motylkowe lub obojętnie jakie zaciski.
Gotowe. W moim przypadku koszt jednej hantli wyniósł 7 zł. i poświeciłem 15 minut.
Może temat już byl, ale nie zauważyłem.
Pozdrawiam. Udanej pracy!


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2010-01-22 18:49:20

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2010-01-22 18:49:29

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2010-01-22 18:49:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 719 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7446
Bylo juz ale SOGA dam

,,Suck It Up"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no fajne fajne tylko chyba by się przydało troszke dłuższe zrobić miejsce na ciężarki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2563 Napisanych postów 5105 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78230


Dzieki za słowa uznania i sogi. Masz rację, ale miejsca możnba sobie zostawić tyle miejsca ile sie chce. Zależy to też od grubości ciężarów jakie mamy. Ja np. z takiej hantelki moge zrobić 50 kg. i dajcie wiare, że nie podniose tego francuzem na triceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100241
Z zaciskami troche dużo kręcenia jest :D

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2563 Napisanych postów 5105 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78230
No troche trzeba się nakręcić ale nie ma źle. Można dać nakrętke samohamowną której się nie nakreca na cały jej wewnętrzny gwint, tylko do plastikowej blokady. Wystarczy troszke mocniej zacisnąć a nakrętka się nie poluzuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 719 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7446
A w sumie sam ostatnio takie robilem maja po 50cm i naprawde sporo da sie zalozyc,a jestem pewien ze mi nie spadnie ciezar tak jak to bywalo czesto z hantlami z zaciskami;)

Zmieniony przez - remek24119 w dniu 2010-01-22 19:19:00

,,Suck It Up"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1445 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14530
tomaszS nie żebym dawał tu na forum z rok temu zdjęcia moich, identycznie zrobionych. Rok za późno wlazłeś na forum :D.

Codzienny trening w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 719 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7446
Haha To ja mam zrobione według projektu dupisa!!!

Masz soga bo są z***iste

,,Suck It Up"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1445 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14530
Wiem, wydaje się, że g****, robione ze złomu. Ale moje jakoś tak wyszły na grubość, że super się nimi ćwiczyczło.

Codzienny trening w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2563 Napisanych postów 5105 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78230
To rzeczywiście spóźniłem się jakiś czas, a już myslałem że odkryłem Ameryke
Ale hantelki jak najbardziej okej są
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle

Następny temat

PLANOS

WHEY premium