SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST-pytanie do specjalistów

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
Witam.Wiem że było już wiele tematów o treningu HST ale sporo przeczytałem i mam jeszcze 2 pytania jakby ktoś mógł to będe wdzięczny mianowicie:
1)czy np maks dla 15 powtórzeń wynosi 50kg w danym ćwiczeniu to w 6 treningu piętnastek ćwiczymy tym samym 50kg ciężarem czy zwiększamy go o np 4kg czyli w tym przypadku 54kg?pytam bo w jednym artykule jest napisane że właśnie trzeba dodać te właśnie 4kg i z tego obliczamy %?
2)w HST robimy progresje z treningu na trening prawda,więc gdy kończymy 15-stki zaczynamy trzeci tydzień od 10-tek czyli np w tym samym ćwiczeniu dla 15-stek wynosiło 50kg maks to dla 10-tek maks wyjdzie np 60kg czyli w pierwszym treningu 10-tek tak samo odejmujemy 25%ciężaru jeśli tak to wyjdzie nam 45kg więc zaczynamy od tego właśnie cięzaru w 10-tkach?
Pytam bo jeśli tak to wtedy już nie ma progresji czyli zwiększania ciężaru tylko jest w regresja ciężaru czyli zmniejszenie ciężaru a dotyczy to właśnie 1 i 2 treningu w 10-tkach,bo w 3-cim treningu 10-tek ciężar wynosi 51kg więc w dwóch pierwszych treningach ciężar jest mniejszy i powtórzeń jest mniej czy właśnie tak to ma wyglądać?z góry dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
1 pytanie. skoro max wynosil 50kg to 6 trening ktory jest maxem takze ma wynosic 50. jesli chodzi o 15stki to sprawdzajac maxa robiles 1 serie teraz powinienes wykonac 2 serie maxem.

2pytanie. jesli chodzi o ciezar 10tek jest mniejszy od konca 15stek jest to zig zag czy jakos tak. tutaj kris troche wytlumaczyl koledze : https://www.sfd.pl/HST__za_duży_ZIG_ZAG-t559433.html  jak nadal nie rozumiesz to pytaj

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28444
eeroo nie zgodze sie
1.Akop pisał w swoim artykule na temat hst żeby co trening dodawać choćby 1kg i po 6 treningach na 15stkach mamy 56kg, bo 50 to za lekko by było ;D

2. 10tki zaczynasz na takim ciezarem zeby zrobić 10 powtórzeń danym ciężarem ale nie wiecej nie mnej bo trening nie miałby sesu i dalej dodajesz po 1kg co trening lub 2kg co 2 tr.
myśle że 10 zaczniesz od ciężaru 63-65kg

tu masz cały art już go całego rozkminiłem bo robiłem z kumplem i efekty super
http://sensei.pl/article/1/58,HST---Hypertrophy-Specific-Training-.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62056
Wszystko o treningu HST masz w dziale"Alternatywna droga".Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
przeczytałem te artykuły i nic nie ma napisane czy ciężar w 10-tce pierwszego treningu ma być taki sam większy lub większy więc nadal nie wiem jak jest prawidłowo czy zaczynać od ciężaru takiego w którym skończyłem 15-stki czy normalnie obliczać procenty z maksa 10 tek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28444
to by było nielogiczne pomyśl żeby robić 10powtórzeń ciężarem którym robimy spokojnie 15...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
mi też się to wydaje nie logiczne dlatego poruszyłem ten temat więc jakim ciężarem ćwiczyć jsk np kończe ostatni trening 15-stek 50kg?a maks dla 10-tek wynosi np 60kg?jak obliczamy ciężar do 10-tek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28444
intuicyjnie kolego z procentów nic nie policzysz bo każdy jest inny:D poprostu np założysz 60kg bedzie za lekko to dołożysz od razu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
tylko że te 60kg to jest maks dla 10 powtórzeń czyli mam zaczynać od 10-tki od maksa w pierwszym treningu 10-tek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 3926 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28444
siły nabierzesz na 15stkach te 60kg na pewno pójdzie w 10 jak nie więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
czyli z tego co napisałeś 10-tki zaczynamy od maksów czyli w tym przypadku 60kg?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka z rurek

Następny temat

PAPIEROSY ?

Wiecej