SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- przeczytaj zanim dasz plan do sprawdzenia.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 421235

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
rower1 w pełni wyjasnił sprawę, od siebie dodam abyś ręce dorzucił od mikro 10-tek

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 536
Ok super, dzięki wielkie.
Jeszcze ostanie pytanie, czytałem że SD ma trwać do 12 dni. Maxy skończę w sobote, czy mogę zacząć trening 8 lutego? Będzie to 15 dni ale chciałbym zacząć równo od poniedziałku żeby potem sobie nie pomieszać czy lepiej wcześniej? Pracę mam fizyczną - z reguły lżejsza, ale zdarzają się cięższe dni :)
Aha i co do podciągania to dysponuję maszyną wspomagającą podciąganie z obciążeniem. Może to jakoś na tym rozegrać?

Zmieniony przez - Mikami w dniu 2015-01-21 00:01:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62102
Możesz zacząć po 15 dniach,a maszynę do podciągania wykorzystuj jak najbardziej do czasu samodzielnego podciągania się.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5364
canecorso
Za duzo cwiczen za duzo serii
Jesli to pierwsze HSt to zrób plan:

1. siady / martwy ciag
2.wycisk skos
3.drążek
4.push press
5.francuz leząc
6.uginanie na biceps
lydki+brzuch 2 x tydzień

standardowa illsc serii
15-1 serie
10-2 serie
5-3 serie

Zmieniony przez - canecorso w dniu 2014-11-30 08:55:38


Mam pytanko, "może mądre może głupie sam nie wiem ". Canecorso podesłał mi programik HST Progression. Wszystko ładnie policzone, codziennie spożywam odpowiednią ilość kalorii/białek/tłuszczy i węgli. Skończyłem obecnie 2 mikrocykl HST. Podczas pierwszego mikrocyklu (piętnastek), łapka (bic/tric) i mięśnie grzbietowe "rosły", było to widać i centymetr też miał takie zdanie . Natomiast pozostałe mięśnie coś jakby bardziej zrobiły się wyraziste. Podczas drugiego mikrocyklu (dziesiątek), sytuacja ma się trochę odwrotnie. Łapka i mięśnie grzbietowe raczej nie rosną a jedynie bardziej się uwidaczniają (robią się gęstsze?), natomiast klatka i barki rosną. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czemu tak jest? Albo chociaż ogólny zarys czemu może się tak dziać, czy wina leży po mojej stronie abym mógł coś zaradzić :). Czekam na odpowiedzi.

PS. Zanim ktoś powie że g**** nie technika pewnie i dlatego nie rosną, to podpowiem że to nie jest mój pierwszy plan. Dodatkowo nie macham ciężarami tylko wykonuje powolne kontrolowane ruchy z odpowiednio wdychanym i wydychanym powietrzem :p.

Zmieniony przez - ABSII w dniu 2015-02-07 09:27:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62102
W mięśniach jest różny "skład" włókien mięśniowych,które reagują trochę inaczej na bodźce treningowe i tutaj bym się doszukiwał różnych reakcji poszczególnych grup mięśniowych.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
i ja również.
Kiedyś widziałem fajne zestawienie ktora grupa mięśniowa jaki ma procent wlókien białych i czerwonych. Bylo to na przykładzie konkretnej osoby(wieć nie da się podciągnąć tego pod każdego ćwiczącego) ale fajnie pokazywalo jak możemy ksztaltować naszą sylwetkę.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5364
Ok, dzięki. Ale czy w takim razie coś zmieniać w planie, dostosowując pod niektóre mięśnie nieco większa ilość powtórzeń niż pod inne czy raczej nie kombinować.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
to jest kolejna pozytywna strona HST - mozesz zaobserwowac jaki ruch ilosc powtórzen działa na ciebie
zanotuj obserwacje odnosnie powtórzeń i wykorzystaj to układajac nastepny plan

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5364
Ok. Ale jak to zrobić? W sensie mamy standard:
"15-1 serie
10-2 serie
5-3 serie "
i np: mogę sobie wymyślić że robie:
20-1 serie
15 - 2serie
10-3 serie?

Nie będą wtedy zbyt przeciążane mięśnie. Czyli metodą prób i błędów dojść do tego co i jak dla mnie?

Zmieniony przez - ABSII w dniu 2015-02-07 19:28:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62102
Możesz pokombinować,a i tak w końcu wróciż do standardu.Pozdrawiam.

rower1

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST dobry planik ?

Następny temat

HST..?

WHEY premium