SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gyros drobiowy

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605












Witam wszystkich! Już długi czas nosiłem się z zamiarem debiutu w tym dziale, jednakże nie bardzo miałem pomysł z czym wystartować, żeby nie wyłapać bana na dzień dobry
Okazja nadarzyła się sama, a mianowicie załapałem się w Lidlu na filet z kurzego uda z 30% rabatem na okoliczność krótkiego terminu przydatności do spożycia

Wówczas naszła mnie myśl, żeby w domowych warunkach pokombinować z produkcją mięsa będącego podstawą dań typu kebab/gyros itp...

Składniki:
- filet z uda kurczaka
- olej/oliwa
- przyprawy: (w moim przypadku bazą była przyprawa gyros firmy Kamis, a także pieprz biały, czosnek granulowany, cynamon i sok z pomarańczy)

Wykonanie:

1. Filety lekko rozbijamy
2. Sporządzamy marynatę, u mnie sok i cynamon poszły na sam koniec, po uprzednim natarciu filetów mieszanką oleju, pieprzu, czosnku i mieszanki gyros
3. Odstawiamy do lodówki (w moim przypadku było to około 24h)
4. Nadziewamy filety na rożen, z uwagi na poziome ułożenie rożna w piekarniku dodatkowo spiąłem mięso metalowymi wykałaczkami; dobra byłaby też siatka wędliniarska do szynki
5. Instalujemy mięso w piekarniku, na opiekaczu z termoobiegiem - dałem 200 st. Celsjusza, po wstępnym zrumienieniu zmniejszyłem do 180
6. Po około 30 minutach (zależnie od ilości mięsa na rożnie) skrawamy opieczone mięsko; resztę można opiekać dalej lub zrobić to później w miarę potrzeby/apetytu

Wartości odżywcze na 100g:
B - 17,8
W - śladowe ilości
T - 6




Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-11-25 19:12:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349816
pomysł w sumie fajny.

Wywaliłem Ci ten rządek "zmieniony przez..." by lepiej to wyglądało.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Dzięki za odwalenie czarnej roboty, herr Koniu Mięcho smakuje lepiej niż wygląda na tych zdjęciach...ciekawe, czy dałoby rade pokombinować coś ze zmieloną krową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Da rade , Mozesz np. zmielona wolowina ,doprawic tymi samymi pzyprawami, dodac czosnek , wymieszac, ukulac ,zawinac w folie i do piekarnika , bedzie wielki gyros-klops !

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
wszamal bym to :P ale nie mam jak zawiesic tego w piekarniku

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5482
heh , bo trzeba miec odpowiedni piekarnik ja akurat mam mozliwość zaawieszenia rożna i trza bedzie stestowac
1

rośnij w siłę...!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5079
u mnie brak takiego piekarnika, ogólnie przyprawę gyros wole z apetity (kamis ma za dużo soli)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2410
Macie pomysł jak zastąpić rożno? Mięsko wygląda smacznie, a mnie niestety ogranicza piekarnik...

1910

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
W piekarniku są te szyny do wsunięcia blachy/kratki. Gdyby dobrać drut na szerokość piekarnika to nawet kilka takich można wsunąć obok siebie w te szyny i co jakiś czas ręcznie obracać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[lc]Roladki wołowe w sosie z czerwonej cebuli.

WHEY premium