SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Grudka na jądrze

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8181

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 7
Witam mam 21 lat, wczoraj byłem na wizycie u urologa , poniewaz wyczulem guzek na najądrzu i mała grudkę w w innej częsci jądra i jądro mnie pobolewało , jak się okazało guzek na najądrzu to nie groźny przyczepek , lekarz urolog zapytał w kórtm miejscu znajduję sie ta grudka , lecz nie potrafiłem dokładnie powiedziec lekarz badal jadra palcami, po wykonaniu usg lekarz urolog powiedzial ze zadnych guzków nie ma i nie ma sie czym martwic , lecz ja dalej wyczuwam ta grudke. Lekarz przypisał mi antybiotyk , ponieważ stwierdził, , ze to pobolewanie moze to byc jakis stan zapalny lub inekcja , ale nic groźnego . Nie kupiłem jeszcze antybiotyku poniewaz nie bylo go w aptece . Ale dzis troche zaczeło mnie boleć to miejsce gdzie znajduje sie ta grudka i gdy ja naciska bol nasila się . Trochę mnie to niepokoi , że moze doktor nie zobaczył tej grudki na usg . Proszę o odpowiedź. . POZDRAWIAM ,Dawid .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Aha ,Doktor robił jeszcze usg nerek (powiedzial mi że super nerki) i podbrzusza tam tez wszystko ok , ale niepokoi mnie ta boląca grudka .
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 472 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 42940
A to co wyczuwasz te grudki to po prostu nie jest budowa anatomiczna najądrza?

Zobacz jak zbudowane jest najądrze, właśnie z takich grudek. Sam też mam takie jakby zgrubienia. Możliwe, że boli bo sobie coś wkręcasz, sam kiedyś tak miałem, naczytałem się o raku jądra i potem przez kilka dni bolało mnie prawe jądro i sobie właśnie wkręcałem, że mam jakieś guzki, poszedłem na USG, nic nie wykazało i od razu przestało jakimś cudem boleć.
http://www.celibat.friko.pl/pennis_n_mes_b.jpg

Byłeś u urologa, byłeś na USG i dalej się martwisz? Chłopie wrzuć na luz :P

Zmieniony przez - Grzesieq02 w dniu 2012-12-07 19:10:18
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 761
psychika prawdopodobnie, tak jest że jak się czymś martwisz zbyt bardzo tak jak w tym przypadku że boli i może być to rak to będzie Cie bolało, ból spowodowany nerwami przejdzie gdy się uspokoisz i przestaniesz o tym myśleć
1
napisał(a)
Początkujący
na najądrzu miałem przyczepek , a ta grudka znajduje sie w innej czesci jadra u dolu bardziej i dzis zaczela mnie mocniej boleć , gdy naciskam to bol nasila sie , przed wizyta u urologa tego nie miałem
napisał(a)
Początkujący
tzn miałem grudke ale nie bolała mnie , dziś jądro tak jakby całe obolałe , a gdy naciskam to grudke to bol nasila sie
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 472 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 42940
Gdybym sobie naciskał codziennie po kilka razy jajka to pewnie też by mnie bolały coraz mocniej :P To dość wrażliwe narządy.

Zmieniony przez - Grzesieq02 w dniu 2012-12-07 19:16:55
napisał(a)
Początkujący
czyli skoro urolog nic nie stwierdził po wykonaniu usg to nie ma sie o co bac ? a jeśli bol nie przejdzie ?
napisał(a)
Początkujący
i co to może być ta grudka jest tak w polowie jądra przy dotykaniu jej sprawia bol dosyć mocny ? czy możliwe za podczas usg lekarz mogl to przeoczyc ?
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 761
Wiesz jak się słyszy co dzieje się w szpitalach to jest możliwość taka, zawsze dla pewności mozesz pójść do innego urologa, trzeba poznać opinie innego lekarza, na jednym świat się nie kończy. Ja osobiście miałem i mam problem z barkiem byłem u kilku ortopedów no i każdy co innego:D wybierz się jeszcze do innego urologa, jeżeli on powie że wszystko oki to po prostu przestań się tym przejmować ponieważ jak będziesz się tym zamartwiał to mózg rzeczywiście uzna że tam jest ból i to Ci nie przejdzie. Przestań o tym myśleć ewentualnie pójdź na masaż relaksacyjny podczas masażu zapomnisz o tych wszystkich problemach i może ból zwyczajnie zniknie.
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągnięty/naderwany bark

Następny temat

Problem z mięśniami brzucha

Nowy biznes Ady Kaczmarek i jej partnera Nowy biznes Ady Kaczmarek i jej partnera Przerwa od kreatyny, czy jest konieczna? Przerwa od kreatyny, czy jest konieczna? Zakwasy - czy trenować? Zakwasy - czy trenować? Katarzyna Dudek - ocena sylwetki Katarzyna Dudek - ocena sylwetki TOP 10 bicepsów w historii TOP 10 bicepsów w historii Warsztat: biceps i triceps HIPERTROFIA! Warsztat: biceps i triceps HIPERTROFIA! Tamara Szczęśniak - ocena sylwetki Tamara Szczęśniak - ocena sylwetki Anaboliczne kurczaki z Oxygen Gym Anaboliczne kurczaki z Oxygen Gym