SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grając w piłkę nożna branie kreatyny ? - Skutki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1016

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

68

Wzrost

182

Staż treningowy

w domu ćwiczę od kilku miesięcy, w piłkę gram 6 lat.

Obwód pasa

80

Obwód klatki piersiowej

93

Obwód uda

50

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Piłka nożna 4-5 treningów w tygodniu + mecze. Jazda na rowerze ( do szkoły + na treningi ) dziennie 12km

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak.

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

piłka nożna

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak.

Wrażliwość na stymulanty

brak.

Możliwosci finansowe

do 70zł

Cel/problem/opis

zwiększenie siły i masy mięśniowej / nie chcę stracić szybkości i wyskoku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Witam, mam pytanie. Mam 19 lat, gram w piłkę nożna w klubie. Treningi mam 4-5 razy w tygodniu + w sobotę mecze. W domu ćwiczę ogólnie rozwój ciała ( Pompki, ćwiczenia z hantlami, drążek ) Zastanawiam się żeby zacząć brać kreatynę w celu zwiększenia mięśni oraz siły ( głównie bicepsy i klatka )
czytałem że w miesiąc można przydać od 3-6 kg stosując kreatynę.
I tu moje pytanie : Gdybym zaczął brać kreatynę to czy to odbije się na mojej grze ? Chodzi mi o to czy będę wolniejszy ( zakładając że przybiorę 3kg masy mięśniowej ) Czy będzie to duże obciążenie dla moich nóg i ogólnie dla organizmu czy wręcz przeciwnie, szybkość zostanie ta sama, a będę stać mocniej na nogach.
Dowiedziałem się że kreatyna jest dobra dla osób ćwiczących sporty drużynowe, ponieważ wzmacnia wytrzymałość. Ale zastanawia się jak działa na moje nogi, czy może zwiększy siłę moich ud/łydek ? Nie chciałbym stracić na szybkości bo bardzo ciężko trenowałem żeby taką uzyskać.
Proszę o pomoc, dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 668 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3176
Po przeczytaniu twojej wypowiedzi wnioskuję że czerpiesz wiedzę z reklam i że jesteś tzw sezonowcem. Kreatyna nic ci nie da w przypadku rozwoju mięśni i siły gdyż twoje ćwiczenia siłowe są że tak powiem biedne i robiąc same pompki i ćwicząc hantlami o nieznanym ciężarze wiele nie osiągniesz zresztą kreatyna na samym początku przygody z rozwojem mięśni też nie ma sensu. A jeśli chodzi o bieganie i wytrzymałość to działa to tak że czym cięższy jesteś tym potrzebujesz więcej energii przy jakimkolwiek wysiłku i czym masz więcej mięśni tym musisz więcej tlenu do nich dostarczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Dlatego są takie fora dla tak zwanych jak to ująłeś " sezonowców ". Nie każdy jest wykształcony w każdej dziedzinie, dlatego się pytam. Jestem pewny że Ty też potrzebujesz podpowiedzi w wielu innych dziedzinach życia, więc Twoje pierwsze zdanie jest zbędne.
Po za tym, niestety Twoja odpowiedź nie dostarcza odpowiedzi na moje pytanie.
Po za tym, nie każdy ma czas/pieniądze/siłę chodzić na siłownie i ćwiczyć. Liczą się chęci, a ćwicząc "biednymi" ćwiczeniami też można wiele osiągnąć. Wystarczy chcieć.
Czekam na odpowiedź na moje pytanie, ponieważ wypowiedz wyżej nie dostarczyła mi informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78909
kreatyna odpowiada za zwiększenie wytrzymałości mięśniowej, a to jak to nakierujesz to juz twój wybór. Jeśli posiadasz dobrą dietę - bo tylko wtedy sprawdza siękreatyna - możesz kupić suplement creatine+beta alanine z activlabu i stosować 10g przed treningami i 10g w dnt o obojętnej porze. Jeśli chodzi o "biedne ćwiczenia" to odwiedź dział "trening w domowych warunkach" i ułóż plan na całe ciało z użyciem właśnie ciężaru swojego ciała. Innych suplementów raczej nie potrzebujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Dziękuję za odpowiedź :) A co z oddziaływaniem na nogi ? Szybkość moja się znacznie zmniejszy czy może nie ? Bo szybkość biegu zależy od całego ciała, dlatego mnie to zastanawia czy powiększając masę ciała wpłynie to w jakiś sposób :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78909
jeśli zrobisz to odpowiednim treningiem i będziesz to komponował z treningami piłki nożnej, to możesz polepszyć swoje wyniki biegowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 668 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3176
Chodziło mi bardziej o te twoje cele tzn biceps i klatka czyli trening tzw sezonowca na lato żeby się pokazać na plaży z dużymi ramionami i klatą. a kreatyna w połączeniu z pompkami i podciąganiem wiele ci nie da zwłaszcza bez stażu. Teraz chyba jaśniej było co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Mi nie chodzi żeby zrobić sylwetkę na lato, na plażę. Po prostu w piłce nożnej liczy się bardziej klatka i ramiona niż np. kaptury i tricepsy. Nie chodziło mi o to że będę ćwiczyć tylko te partie mięśni bo to bez sensu. Raczej chodziło mi, że zależy żeby te mięśnie wzmocnić nie koniecznie żeby były większe, tylko żebym był silniejszy :) I dalej uważam, że trenując w domu można wiele osiągnąć, liczy się ciężka praca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2120 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15700
Mała lekcja anatomii. Mięsień trójgłowy (triceps) tak jak mięsień dwugłowy (biceps) wchodzi w skład ramion tak więc pisząc ramiona masz na myśli również tricepsy. Jak chcesz być silniejszy to ćwicz całe ciało, ograniczanie do jednej czy dwóch partii to głupota, bo prowadzi do dysproporcji ciała. Treningiem w domowych warunkach można wiele osiągnąć, ale licz się z tym, że to nie będą tak znaczące postępy jak na siłowni.

Dziennik Treningowy, redukcja:

[ http://www.sfd.pl/[DT]_Gobi__PROJEKT_REDUKCJA-t1016892.html ]

Pomogłem?
Nie żałuj soga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78909
jw. poza tym fundamentem siły, dynamiki jak i ogólnie rozumianej sprawności są plecy i nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Rzeczywiście źle to ująłem. Oczywiście że będę trenować całe ciało. Tylko najbardziej zależy mi żeby wzmocnić klatkę i bicepsy ponieważ te partie mięśni się najbardziej przydają na boisku. Plecy też są istotne, ale plecy mam dosyć silne więc aż tak bardzo nie muszę nad nimi pracować. Dziękuję za porady :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Branie kreatyny grając w piłkę nożna.

Następny temat

Plan treningowy

Wiecej