Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 53905 razy
  • Autor

Gojenie sie tatuazu!

• dejwidos
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 9 lat
    • LPA: 7509

Wysłano 06 maja 2005 10:26

zgłoś naruszenie

Witam! Tydzien temu zrobilem sobie tatuaz na nodze , i wszystko ladnie i pieknie az do momentu kiedy 2 dni temu nie zaczely mi spadac strupki! Odpadaja same , o tatuaz dbam , smaruje 3 ray dziennie alantanem plus czasami przmywam tak jak zalecil czlowiek w studio ale skora po spadnieciu strupka jest jaka taka jakby zwiotczla, nie naciagnieta i nie wiecz czy to normlane ! A i kolor tatuazu po odpadnieciu strupka jest jaky taki niejednolity!! Czy to normalne ??
    Szukając szczęścia w zwykłych momentach,nie masz czasu pomysleć, nie widzisz chwil piękna.....
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 06 maja 2005 12:40

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • nioonia
    • LPA: 16683
    • Status:Specjalista

Wysłano 06 maja 2005 12:40

zgłoś naruszenie
    a wlasnie, dejwidos a jak to jest z bolem przy gojeniu sie?mozna to czegos przyrownac? ja kiedys chcialabym sobie zrobic na karku malutki tatuaz, ale to bardzo odlegle plany, w sumie to zwykla zachcianka
  • serekkox
    • Trenuje: 4
    • LPA: 53615

Wysłano 06 maja 2005 12:47

zgłoś naruszenie
    Przy gojeniu nie ma zadbego bolu. A ty Dejwidos smaruj dalej maścia i nic sie nie martw.
    A ty czasami nie odrywasz tych strupków:>

Zmieniony przez - serekkox w dniu 2005-05-06 12:48:26
    We ride together We die together. Bad Boys for life
  • dejwidos
    • LPA: 7509

Wysłano 06 maja 2005 13:52

zgłoś naruszenie
    Dzieki serekkox za nadzieje! Nioonia pewnei ze nic nei boli jak sie goi! Serekkox ma racje , jak robia tatauaz tez nie ! A co do strupkow to nie odrywam wlasnie , nawet nie dotykam ! To normlane ze tak narazie jest ? Tatuator mowil ze tatuaz goi sie oklo miesiaca , czyli mam liczyc ze bedzie tak jak u kadego idealnie gladki ladny ??
    Szukając szczęścia w zwykłych momentach,nie masz czasu pomysleć, nie widzisz chwil piękna.....
  • Grasik
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: Od 1994 r.
    • LPA: 112290

Wysłano 06 maja 2005 17:47

zgłoś naruszenie
    i wszystko ladnie i pieknie az do momentu kiedy 2 dni temu nie zaczely mi spadac strupki!

to normalna sprawa - miejsce po wykonaniu tatuażu jest raną -> robią się na nim stroopki, ktoore po pewnym czasie schodzą/odpadają; pamiętaj tylko, by ich nie odrywać (odejdą same) i nawilżać;
    kiedy to się stanie, zależy od tempa regeneracji naskoorka/skoory danej osoby
    28:06:42:12
    That is when the world will end.
  • MARCEL536
    • LPA: 4399

Wysłano 06 maja 2005 17:47

zgłoś naruszenie
    Koło mieśiąca?????Jak dobrze oniego zadbasz to nawet w tydzień ci się zagoi.Musisz 3 razy dziennie smarować (ja smarowałem Bepantenem plus)i przed każdym następnym smarowaniem musisz zmyć poprzednio nałożoną warstwę maści wodą z mydłem i delikatnie osuszyć-ja to robiłem przykładając delikatnie papierowe ręczniczki (potem nakładasz znów maść).Umnie strupy schodziły same (przy przemywaniu) po tygodniu-poprostu chodzi oto żeby strupy była cały czas nawilżona i niewyschły (jakby wyschły to mogły by odchodzić z barwnikiem i z dziara była by do poprawy) Co do zmiany koloru to jest to normalne-co do skóry to zczasem też powróci do normalności jak wszystko się już podgoi trochę lepiej.Pamiętaj nieruszaj tych strupków (i jak możesz trzymaj to miejsce nieosłonięte/niezasłaniaj dziary ubraniem)i nieopalaj tego miejsca przez jakieś 6 tygodni potym nawet jak się zagoi.Pozdrawiam (BTW-mógłbyś później wrzucić jakąś fotkę jak to wszystko wyszło)
    "BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
    ================SFD FIGHT CLUB===============
    "Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"
  • Judka
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 63

Wysłano 06 maja 2005 21:00

zgłoś naruszenie
    Dzieki Wam za pomoc !! Fotki beda na poczatku przyszlego tygodnia! Trzymcie sogi za pomoc ! Pozdro!
    Judka
  • nioonia

Wysłano 07 maja 2005 10:52

zgłoś naruszenie
    a ja myslalam ze skoro to jest rana to boli jak kazda inna...?
  •  
    SFD

Wysłano 07 maja 2005 12:44

zgłoś naruszenie
      no to w takim razie odradzam Ci stanowczo jezeli tak bardzo boisz się bólu ugryzienia komara, i nie zrobisz sobie tatuażu bo boisz się ze cie bedzie bolało hehehehehehe
    • nioonia

Wysłano 07 maja 2005 14:16

zgłoś naruszenie
      kloper to chyba naturalne ze sie boje, pewnie bardziej bym sie bala bo psychicznie bym sie na to nastawila niz by to naprawde bolalo ale czemu sie smiejesz z tego co pisze? nie robilam sobie nigdy tatuzu wiec sie pytam i tak na przyszlo PRZESTAN sie wysmiewac z innych bo to zle o tobie swiadczy pozdro
    • Grasik
      • Na forum: 11 lat
      • Trenuje: Od 1994 r.
      • LPA: 112290

Wysłano 08 maja 2005 19:48

zgłoś naruszenie
      skoro tak się obawiasz, to zastanoow się dobrze nad swoją decyzją - zdarzały się przypadki, że mimo iż tattoos nie był skończony, delikwent uciekał spod maszynki ze słowani "to ja dziękooję - tyle jooż wystarczy";
      bool jest kwestią indywidualną - zależy nie tylko od miejsca, ale od progu boolowego, jaki dana osoba posiada
      28:06:42:12
      That is when the world will end.
      OSF - targi