Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 114210 razy
  • Autor

Gimnastyka twarzy

• kometa
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 2654

Wysłano 05 października 2005 00:33

zgłoś naruszenie

Pytał ktoś tu kiedyś o jakieś ćwiczenia dla twarzy i teraz właśnie wpadło mi w ręce „Fachowe czasopismo kosmetyczne - Beauty Forum", gdzie znalazłam artykuł poświęcony temu tematowi. Wybiorę więc i wrzucę najciekawsze fragmenty - ku uciesze zainteresowanych

TRENING MIĘŚNI POLICZKÓW I SZYI
    Policzki - obwisłe, przybierające gruszkowaty kształt policzki i podłużne bruzdy, które ciągną się od kącika ust daleko na policzek, często powstają w wyniku niekontrolowanej mimiki. Ponieważ naskórek w naturalny sposób dostosowuje się do zmian w wyściełającej go tkance, twarz sprawia wrażenie zmęczonej i postarzałej. Aby poprawić jej wygląd należy gimnastykować mięsień policzkowy (M.Buccionator) i mięsień śmiechowy (M.Risorius).
    Ćwiczenie 1
    Nadymamy policzki i wypuszczamy powietrze, silnie napinając mięśnie jak przy grze na trąbce, następnie rozluźniamy.
    Ćwiczenie 2
    Wargi przykładamy ciasno do zębów i rozciągamy kąciki ust maksymalnie na zewnątrz - rozluźniamy.
    Ćwiczenie 3
    Kładziemy palce po obu stronach ust i rozciągamy na boki. Jednocześnie próbujemy przeciwdziałać ściągając jak najmocniej usta - rozluźniamy.

Ponadto pamiętajmy o tym, aby się uśmiechać J
    Szyja - osoby mające skłonności do chowania głowy w ramionach lub przyciągania brody do szyi podczas pracy, czy unoszenia i wysuwania jej do przodu podczas chodzenia, a także spania na wysoko ułożonych, miękkich poduszkach, nie powinny się dziwić, jeżeli pojawią się u nich przedwcześnie poprzeczne zmarszczki na szyi, a skóra straci swoją elastyczność. Ćwiczenia prezentowane poniżej powinny pomóc przywrócić prawidłowe napięcie skóry.
    Pracujące mięśnie to - mięsień mostkowo-gnykowy (M.Sternohyoideus), mięsień mostkowo-tarczowy (M.Sternothyoideus), mięsień łopatkowo-gnykowy (M.Omohyoideus), mięsień szeroki szyi (Platysma).
    Ćwiczenie 1
    Położyć dłoń na szyi z przodu, głowę odgiąć lekko w tył i mocno ziewnąć.
    Ćwiczenie 2
    Obie dłonie położyć na czole, jedną na drugą i lekko uciskając przechylać głowę w tył. Głowa przeciwdziała temu ruchowi. Po czym rozluźniamy mięśnie.
    Ćwiczenie 3
    Siedzimy prosto, tyłów pochylamy lekko do przodu, a głowę odchylamy do karku. W tej pozycji staramy się powoli naciągnąć dolną wargę na górną. Utrzymujemy napięcie do chwili, aż mięsień szeroki szyi zacznie drgać.
    Ćwiczenie 4
    Otwieramy szeroko usta, jakbyśmy chcieli ziewnąć. Jedną rękę kładziemy w tym czasie z przodu na szyi, zapobiegając tworzeniu się zmarszczek.

Ćwiczenia gimnastyczne sprawiają, że nasze rysy twarzy dłużej zachowują młody i atrakcyjny wygląd. Przyczynia się do tego także prawidłowa postawa ciała.
    Jak prawidłowo siedzieć?Niewiele osób wie, że zaokrąglone plecy i wklęsła klatka piersiowa powodują tworzenie się zmarszczek na czole i szyi. Można to sprawdzić przeprowadzając opisany poniżej eksperyment.
    - kładziemy otwartą dłoń na głowie, siadamy prosto.
    - A teraz pochylamy do przodu ramiona, garbiąc plecy. Zauważyliśmy zmianę?

Mamy gładkie czoło, ponieważ mięsień potyliczny, który jest przyczepiony bezpośrednio do krawędzi kości potylicznej i okostnej czaszki w normalnej sytuacji napina skórę na czole. Jeżeli utrzymujemy wyprostowaną postawę, skóra czaszki jest dodatkowo lekko naciągana przez mięsień czworoboczny. Zaokrąglając plecy osłabiamy ten mięsień i skóra na czole przesuwa się lekko do przodu. W tym procesie powstają zmarszczki! Jeżeli do tego dołączymy intensywną mimikę w postaci marszczenia czoła podczas czytania, patrzenia w dal itp., wówczas tworzą się głębokie bruzdy, które trudno jest zlikwidować.

(Beauty Forum - Fachowe czasopisma kosmetyczne w Europie - Edycja Polska 7-8/2005)

pozdrawiam

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 05 października 2005 08:07

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • buby77
    • Na forum: 9 lat
    • Trenuje: nie lata
    • LPA: 100537

Wysłano 05 października 2005 08:07

zgłoś naruszenie
    o świetne sog kometa

a moze dałabyś rade zeskanowac cały art i wrzucić by było jeszcze bardziej gitarowo
  • kometa

Wysłano 05 października 2005 12:50

zgłoś naruszenie
    Dzięki
    Spróbuje później zeskanować całość - w tym piśmie są jeszcze opisy poszczególnych pracujących mięśni i ilustracje do ćwiczeń. Zobaczymy czy jak zrobię scan to czy to wejdzie. No nic - pokombinuję później
    Dzięki jeszcze raz za sogacza, pozdrawiam i miłego dnia życzę
  • buby77

Wysłano 05 października 2005 14:29

zgłoś naruszenie
    pewnie nieda się wkleić skanu tu ale jakbys moła to wysłij mi na meila jak zeskanujesz
  • buby77

Wysłano 05 października 2005 14:29

zgłoś naruszenie
    dubel

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2005-10-05 14:30:20
  • kometa

Wysłano 05 października 2005 15:51

zgłoś naruszenie

• kometa

Wysłano 05 października 2005 15:58

zgłoś naruszenie

Udało się, ale jest bardzo maleńkie, nic nie widać...hmm
    Bubby zaraz wrzucę Ci na @ cały artykuł - mówisz-masz
  • buby77

Wysłano 05 października 2005 16:02

zgłoś naruszenie
    dziękuję ci bardzo
  • kometa

Wysłano 05 października 2005 16:13

zgłoś naruszenie
    Sorry,że trochę krzywo zeskanowane Ale najważniejsza jest treść Szkoda, że nie mam I-szej części tych ćwiczeń, które były w czerwcowym numerze - może ktoś tu będzie miał egzeplarz z czerwca i pokaże nam co tam było
    Oki - tak więc - reasumując - mniej zmarszczek dzięki systematycznej gimnastyce i prostej postawie ciała!
    pozdrawiam z uśmiechem
  • buby77

Wysłano 05 października 2005 16:20

zgłoś naruszenie
    skan prościutki jest żadnych skrzywień

no pierwsza część by sie przydała może ejszcze jkaś dobra dusza tk jak ty wpomoże i zeskanuje
  • ama_tor
    • LPA: 27817

Wysłano 06 października 2005 18:48

zgłoś naruszenie
    Ja polecam cwiczenia aparatu mowy podzielic na jakies kategorie..
    np. Slawni malarze
    Van Goooooooooooogh
    Czuwa nad Tobą Bóg
    Nie wszyscy Cie w dupe kopną
    są ludzie bez nóg