SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gazy wzdęcia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 50207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3153
Mam pytanie czy ma ktos was problem dotyczący gazów, wzdęć itp. ja mam z tym problemy od 2lat i nie umie sie tego pozbyc szczegolnie w nocy i rano lub jak sie najem. Mialem kiedys problemy z wątrobą czy to moze mieć coś z tym wspolnego?Czy można wyleczyć gazy?Próbowałem już prawie wszystkiego od diety ziół do tabletek itp. Wyniki prób watrobowych mam w normie. Może jest coś o czy nie wiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76010 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754738
Problem pojawiających się gazów, wzdęć, czy bólu w okolicy brzucha występuję dość często u sporej części osób i bez wątpienia jest powodem do zmartwień. Nie tylko, gdy przebywamy w towarzystwie innych osób, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z tego też względu zdecydowanie warto przyjrzeć się temu problemowi bardziej szczegółowo.

Problem ten niestety może być mocno złożony i przyczyn jego występowania jest bardzo dużo. Dlatego też trudno jest jednoznacznie określić, co może być powodem. Przeanalizujmy jednak kilka najbardziej prawdopodobnych.

1. Zbyt mała ilość płynów.

Zwracając uwagę na to, co jemy zapominamy czasami o płynach w diecie. Zbyt mała ich ilość w stosunku do ilości białka może powodować problemy trawienne i zatwardzenia. Zdecydowanie warto pić minimum 3 litry wody wysokozmineralizowanej w ciągu dnia.

2. Zbyt mała lub duża ilość błonnika.

Błonnik odgrywa istotną rolę w perystaltyce jelit. Zbyt mała jego ilość np. na dietach low carb może ją utrudnić. Podobnie może być w sytuacji opierania diety o węglowodany. Szczególnie w przypadku spożywania sporej ilości kalorii. Ilości węglowodanów w diecie rzędu 400-500 g powodują automatycznie, że ilość błonnika rośnie ponad 40-50 g dziennie. Do tego dochodzą również warzywa, które też są jego źródłem.

3. Alergie lub nietolerancje pokarmowe.

Coraz częściej spotykamy się z różnymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Powodem problemów mogą być: laktoza z nabiału, gluten z produktów pszenicznych, czy lektyny ze zbóż.

4. Wrażliwość na konkretne produkty.

Nasze układy trawienne czasami po prostu mają problem z trawieniem niektórych produktów. Szczególnie tych, których trudniejszych do strawienia. Wyróżnić można tutaj np.: surowe warzywa, nabiał, płatki owsiane (szczególnie surowe), pieczywo pełnoziarniste, niedogotowane kasze i ryże. Warto obserwować swój organizm i to, co spożywamy. Następnie kolejno eliminować dany produkt na jakiś czas patrząc czy to on był powodem problemów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możę jesz nieodpowiednie żeczy i pijesz gazowane napoje??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3153
staram sie jesc lekkostrawne w miare posilki ogolnie nie jem masla, mieso tylko z kurczaka z napoji pije tylko wode niegazowana, zero cherbaty kawy itp.Ogolnie jem okolo 5 posilkow na dzien.Lekarze nie wiedza z czego to mam.Może to być podobno zespół jelita drażliwego, ale nie znam nikogo z taką chorba i nie umie tego sam ocenic czy to moze byc to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
sprobuj dolaczyc do codziennego jadlospisu jogurty i zmniejsz an jakis czas ilosc weglowodanow, zobaczysz czy moze to pomoze.

zamiast jogurtow moze byc Lacidofil lub Trilac
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3153
jogurty jem co drugi dzien, a jak jem malo tzn ok 1500 kcal to mam umiarkowana ilosc gazow ale wtedy nie mogłbym cwiczyc bo bym sie przewrócil-czuje sie wtedy bardzo slabo.A dodatkowo chodze na silownie takze po treningu bym sie chyba przewrócil. Moze gainery zamiast jedzenia zeby nie przeciazac ukladu pokarmowego co o tym myslicie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 5607 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18948
espumisan a jak chcesz cos naturalnego pij herbate z imbirem..

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
BOGINI AFE vs KSIĄŻĘ CIEMNOŚI-------------> 8 : 5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
ew jakieś ziółka żółciopędne , moze coś poprawiającego perystaltyke
gastroskopii pewnie nei miałeś ?
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1190
Ja też mam czasem z tym problemy,ale na przekór jedzenie jogurtów jedynie wzmaga cały proces...Jedyny środek który mi pomógł to węgiel leczniczy,nieszkodliwy,obojętny,usuwa toksyny,szybko działa.Jedynym efektem ubocznym jaki zauważyłem mogą być zaparcia.Nie jedz tez razem z nim innych leków bo je po prostu może zneutralizować.

******D*R**C*O*X******

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3153
milem robioną endoskopie, bylem rowniez kiedys u zielarza co czyta z moczu co komu dolega idal mi specjalne ziola ktore wedlug mnie jeszcze mi wszystko pogorszyly przez okres w ktorym je pilem, sprobuje z weglem moze cos pomoze, bo tego jeszcze nie sprawdzalem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 5607 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18948
wez tez ten imbir co Ci za róznica wsypac poł łyżeczki do herbaty?

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
BOGINI AFE vs KSIĄŻĘ CIEMNOŚI-------------> 8 : 5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3153
gdzie mozna kupic imbir?i ile to kosztuje i czy to jest w plynie albo?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oparzenie sloneczne

Następny temat

Solarium a slonce...

WHEY premium