Witaj! Dołącz do społeczności ludzi aktywnych. Możesz zalogować się   lub zarejestrować
Wczytywanie danych ...
Temat: Treść:
Temat został odczytany 1783 razy
słowa kluczowe: garda 
Autor

Garda

The-Reaper

Wysłana - 10 stycznia 2010 21:08    Edytuj Cytuj

Sprawdź swoje BMI


Jak mniej więcej powinno się trzymać gardę walcząc na dystans ?? Ja starałem się trzymać lewą rękę luźno z przodu, a prawą przy kości policzkowej gotową bo "chwytania" lewych prostych przeciwnika i lewych sierpów. Ostatnio przyszedł nowy trener i stwierdził że jestem idiotą, to przy walce na dystans trzeba trzymać bardzo szczelną gardę, prawą ręką trzymam sie za nos żeby lepiej chronić głowę, a lewą blisko głowy z pięścią na wysokości czoła, z łokciem gotowym do obrony brzucha... To się tak nauczyłem... potem przyszedł inny gość który jest byłym zawodowcem, a obecnie trenuje w monachium i nazwał mnie idiotą i kazał trzymać lewą rękę mocno z przodu, a prawą lekko z przodu i obiema rękoma chwytać ciosy... To jak to w końcu jest !!!! Każdy mi mówi inaczej. Nauczyłem się trzymać już chyba wszystkie możliwe gardy a trenerzy mi mówią że "walcząc na dystans trzymamy inną".
Ps. Wiem że mam zrytych trenerów
 
Chcecie nauczyć się nowych rzeczy o boksie ? Przeczytajcie to [http://www.sfd.pl/Boks-t527365.html]

Chcecie nauczyć się Freestyle Footballu ?? Zobaczcie to [http://www.sfd.pl/Freestyle_Football-t528941.html]
Follow The Reaper...

Spec SFD Odżywki i suplementy

Wysłana - 10 stycznia 2010 21:20 
W większości przypadków polecamy:

Olimp - Massacra

CENA: 99.00zł
Trec - Magnum 8000

CENA: 120.00zł
Universal Nutrition - Shock Therapy

CENA: 139.00zł


sprawdź pozostałe odżywki,  odżywki białkowe,  odżywki na masę

przemas931

Wysłana - 10 stycznia 2010 21:20    Edytuj Cytuj
trzymasz jak ci najlepiej nie słuchaj że tak albo tak najpopularniejsza garda to właśnie lewa z przodu przed twarzą a prawa przy poliku chyba że masz odwrotną postawę czyli lewa noga z tyłu a prawa z przodu (lubiłem zmieniać podczas walki postawę ;p)

Zmieniony przez - przemas931 w dniu 2010-01-10 21:22:04

SFD

Wysłana - 10 stycznia 2010 21:35    Edytuj Cytuj
co trener to inna szkola boksu. Sam musisz droga prob i bledow wybrac najlepsza garde

4rScorpion SPAMER

Wysłana - 10 stycznia 2010 22:08    Edytuj Cytuj
Jak na dystans to lewa ręka wysunięta do przodu żeby zbijać ciosy. W muay thai prawa też wysunięta ale nie aż tak. W obronie ręce blisko twarzy by ciosy wyłapywać na rękawice i jeśli nie dajemy rady to wchodzimy do klinczu.
 
Karate Shin Ai Do w Krakowie! [http://shinaido.w8w.pl/]
Przyjdź na trening, nie pożałujesz!!!
[http://www.sfd.pl/***Karate_SHIN_AI_DO_Krak%C3%B3w***-t749535.html]
Ekspert -

PETEK08

Wysłana - 10 stycznia 2010 22:59    Edytuj Cytuj
Prawa ręka zawsze przy głowie, a lewa wysunięta. O ręce trzymającej nos jeszcze nie słyszałem
 
>>>Krok w tył nie istnieje<<<

OloKK www.olokk.pl

Wysłana - 10 stycznia 2010 23:56    Edytuj Cytuj
Wszystko zależy, w MMA garda wygląda jeszcze inaczej a w zapasach w ogóle nisko

Rób tak jak Ci najwygodniej. Póki nic nie umeisz to się słuchaj trenerów, z czasem dojdziesz do własnej opcji.
W dystansie generalnie lekko wysuwam, by tak jak koledzy pisali, wyłapywać. W bliskim kontakcie musi być już szczelniej. Zależy też od strategii, bo przecież czasem trzeba i podwójną gardę przyjąć
 
OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

ZAPRASZAM NA MOJE PORTFOLIO: [http://olokk.pl]
Specjalista -

Mariusz_1979 KFD_Team

Wysłana - 11 stycznia 2010 00:00    Edytuj Cytuj
ja trzymam obie oparte o czoło , łokcie blisko żeber, broda w dół, żadne ciosy się na twarz nie przebijają
 
GET RICH OR DIE TRYING!

OloKK www.olokk.pl

Wysłana - 11 stycznia 2010 00:02    Edytuj Cytuj
Bez sensu. Dziewczyny na trybunach nie widzą wtedy Twojej twarzy.
 
OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

ZAPRASZAM NA MOJE PORTFOLIO: [http://olokk.pl]
Specjalista -

Assim

Wysłana - 13 stycznia 2010 10:33    Edytuj Cytuj
powiem tak- podstawa to jest lewa z przodu prawa przy policzku ale każdy ma swoją wypracowaną gardę...... mniej więcej każda jest podobna do podstawowej
 
Daj soga :)

agawa788

Wysłana - 18 stycznia 2010 13:46    Edytuj Cytuj
Każdy 3ma inaczej.

Po pierwsze jakoś sobie to z czasem wypracujesz. Jak uczyles sie raz tak a raz tak to wlozona praca nigdy nie przepadnie. Masz teraz szersze spojrzenie i mozesz juz cos powiedziec na temat w jakiej gardzie ci sie lepiej walczy. I taka nalezy narazie wybrac bo nie kazda garda bedzie dobra dla kazdego.
Na przyklad szybsi moga trzymac troche nizej rece ,jak ten boxer pince Hamed czy jakos tak,(ktory trzymal je w pasie)bo maja dobrą reakcje i rece nie zaslaniaja im pola widzenia. Wolniejsi ale silnijsi musza miec napewno dokladniejsza obrone, troche pozbierac na garde i bazowac na wyczuciu mementu i na kombinacja z malej ilosci uderzen zeby poslac ten 1 silny cios. Garda tez sie zmieni w zaleznosci od przeciwnika czy duzo kopie, czy tylko boksuje, czy ma mocny cios czy slaby czy jst szybszy od nas czy wolniejszy. dlatego dobrze jest sobie pokombinowac rozne rozwiazania i wymiennie je stosowac w zaleznosci od sytuacji.

Po drugie takie sa uroki jak zmieniaja sie trenerzy, to nie musi znaczyc ze cos z nimi nie tak, poprostu ucza swoich numerow. Kilka szkol walki nawet jesli sa odzielnie skuteczne po wymieszaniu moga wcale nie dac lepszego wyniku a gorszy, bo elememty nie pasuja do siebie. lepiej trzymac sie jednej skutecznej szkoly. Zaglerka nowymi elementami to praca trenera ewentualnie utalentowanych zawodnikow lub zawodnikow klasy mistrzowskiej.

troche sie rozpisalem, jak przynudzilem to sorry. pozdrawiam

Proszę w skrócie napisać w jaki sposób regulamin forum został złamany.



Nieuzasadnione użycie opcji grozi zablokowaniem konta.

Czy chcesz oddać głos na ten temat/użytkownika?


Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, bo pozwola nam na ocenę użytkowniów i tematów.



Copyright 2000 - 2011 SFD S.A.