SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer-glutamina-kreatyna ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45
Stosowanie razem gaineru, glutaminy i kreatyny może pogorszyć wzrost masy mięśniowej i siły lub zdrowia ???

Troszkę poczytałem na forum i dowiedziałem się, że gainer (dla osób szczupłych) jest dobrym uzupełnieniem diety budującym masę, z kolei glutamina (aminokwas), który odpowiada za szybsze dotarcie aminokwasu do 60% mięśni w całym ciele oraz kreatyna, który zwiększa ukrwienie i przepływ suplementów...



Chciałbym głównie zwiększyć masę mięśniową w szybkim czasie, jeżeli się to da. Wiem, że zależy to głównie od diety i treningu, poniekąd suplementy są też ważne. Ważę 70kg przy wzroście 179cm...

Poradźcie mi jak szybko osiągnąć masę za co byłbym bardzo wdzięczny...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
ale namieszales....


1. dieta
2. trening



i zapamietaj - wiekszosc supli to zbędna kupa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45
Gainer jest to uzupełnienie diety z tego co mi wiadomo... więc może posłużyć jako część tej diety ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jako łata na dziury w diecie - tak

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-11-16 23:54:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1806 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5490
nie ma nic na szubko i od razu, budowanie masy a szczególnie mięśniowej trochę trwa i u każdego dłużej lub krócej, wszystko zależy od odżywiania, treningu, regeneracji a dopiero potem od supli, z glutaminą daj sobie spokój, przypilnuj michy i treningu a efekty będą przychodzić, najpierw zbuduj masę ogólną bo jesteś szczupły, później zajmiesz się definicją mięśni

żeby rosnąć to trza umić;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45
zamierzałem kupić kilka supli i dobrze, że was posłuchałem bo wydałbym pieniądze na marne..

diety nie mam czasu się trzymać.. studia itd. więc przydałoby się abym zakupił gainer albo białko, żeby przyspieszyć budowę masy..

większość odradza brania białka na sucho bez żadnych innych supli

nie wiem co zrobić w tym przypadku ? białko czy gainer ? czy wogole nie zakupowanie niczego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45
.....odpowie ktos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15274
"diety nie mam czasu się trzymać.. studia itd."
Przeczytaj:
https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY_-t525889.html

A co to gainera. Kup! Lepiej gainera wypić niż się głodzić. Jak masz kase to kup i gainer i białko. Zrobisz bulka i zawsze jako dodatkowy posiłek po treningu ew. w szkole jak znalazł

Zmieniony przez - Limak1990 w dniu 2009-11-18 22:12:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
kup i gainer i białko


ŻARCIE jest najważniejsze i nie słuchaj kolegów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45
Przeczytałem art., ale jednak z dietą może być problemik. Poukładam sobie jakoś godziny, to i będe miał czas na dietę.
Wracając do białka i gainera. Załóżmy, że kupię to i to, i teraz pytanie się nasuwa: w jakich porach dnia musiałbym zażywać białko i gainer ? Przed treningiem, po ? Przed snem, z samego rana ? Każdy mówi inaczej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15274
Zależy kiedy masz braki w diecie. Jak nie mozesz zjesc posiłku to ładujesz porcje gainera i szamasz. po treningu gainer to tez dobre rozwiazanie. Przed snem nie pij bo cię zaleje fatem (czyt. ma dużo węgli)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xpand Energized nie działa !

Następny temat

Mono pod xplode.

WHEY premium