SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fat fat fat...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Hej!
Doskonale wiem, że jestem kolejną osobą, która prosi o pomoc. Czytałam wiele artykułów na temat odchudzania, przeglądałam to forum jednak nie do końca umiałam znaleźć właściwe dla mnie rozwiązanie.

Moim problemem jest duża ilość tkanki tłuszczowej. Jeszcze nie wiem jaki dokładnie jest to procent w tej chwili, ale jakieś 2 lata temu było 27% . Planuję zbadać się w najbliższym czasie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ mam pracę biurową... jednak od ponad roku, a dokładnie od września 2012 roku regularnie ćwiczę 3-5 razy w tygodniu.

Co prawda trochę zmniejszyły się moje obwody od czasu, gdy zaczęłam ćwiczyć, jednak w dalszym ciągu mam dużo tłuszczu na udach i brzuchu.

Nigdy nie byłam grubsza. Zawsze wręcz szczupła - przy wzroście 166 cm ważyłam zazwyczaj 50-55 kg. Jednak podczas wakacji 3 lata temu przytyłam do 58 kg. Wtedy postanowiłam się odchudzać. Zrobiłam to oczywiście nieumiejętnie - dietą kopenhaska, czyli zwykłym głodzeniem się. Jadłam od 400 do 800 kalorii dziennie. Przepłaciłam to zdrowiem - połowa włosów wypadła mi z głowy, często chorowałam, nie miałam okresu. Bardzo tego żałuję i wszystkim odradzam. Oczywiście doświadczyłam też efektu jojo. Przytyłam ok. 15 kg i ważyłam około 65 kg. Do tej pory mam wrażenie, że mój organizm "histerycznie" reaguje na brak jedzenia i mam wrażenie, że cały czas próbuje sobie kompensować to wydarzenie. Teraz gdy nie zjem czegoś regularnie mam napady dzikiego wręcz głodu.

Dodam, że mam 26 lat. Przez około 7 lat byłam wegetarianką, ale po głodówkach organizm zaczął domagać się mięsa. Żeby było jasne - nigdy nie przepadałam za mięsem i dlatego go nie jadłam. W obecnej chwili jem mięso ok. 2 razy w tygodniu. Nie jestem w stanie zjeść dużo mięsa, a też nie mam zamiaru się zmuszać. Jeśli już opisuję swoją dietę to bardzo lubię słodycze. Zazwyczaj śniadanie i obiad muszę zjeść na słono, a kolację lubię na słodko. Czytałam jakiś czas temu o diecie zgodnej z grupą krwi i bardzo się to zgadza z moim gustem kulinarnym. Mam grupę krwi A i nie przepadam za mięsem, lubię warzywa - brokuły, szpinak, ale tylko od czasu do czasu lubię zjeść pomidora czy paprykę, które nie są wskazane dla mojej grupy krwi. Również moje smaki na słodkie popołudniu są zgodne z tą dietą. Nie lubię fastfoodów. Gotuję zazwyczaj w domu.

Jeśli chodzi o ćwiczenia lubię jogę i bieganie. Obecnie w moim klubie fitness nie ma fajnych zajęć porannych, więc nie chodzę już na Body Sculpt, który dość przypadł mi do gustu. Lubię pływać, chodzę od czasu do czasu na siłownię. Chodziłam też na pilates, ale trochę mi się znudził. Generalnie staram się być aktywna i zawsze coś przed pracą zrobić. Pracuję dla klientów amerykańskich więc pracę rozpoczynam o 14 i kończę o 23 z godzinną przerwą w trakcie. W związku z tym późno chodzę spać - ok. 1. Rano zazwyczaj wstaję o 9 lub o 8:30, czyli śpię dużo. Nie mam wtedy apetytu, natomiast rozkręcam się podczas dnia.

Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Przed okresem moje ciało nabiera wody i mam wzmożoną ochotę na słodycze. Ogólnie ostatnio gorzej znoszę czas przed okresem. Czuję się opuchnięta i przemęczona. Potrzebuję więcej snu.

Mniej więcej opisałam mój styl życia. Proszę o pomoc! W jaki sposób zgubić zbędny tłuszcz i być zdrowym? Jak wyrzeźbić ładnie ciało? Wyszczuplić uda i brzuch?

Od razu mówię, że nie chcę przeliczać procentowego składu białka, węgli i tłuszczu w posiłkach. Po diecie kopenhaskiej mam dość ciągłego wyliczania - bardzo źle mi się kojarzy...

Maja
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53264
Maju, przeczytaj artykuły z regulaminu. Dowiesz się, czy panujące tutaj zasady i filozofia są dla ciebie odpowiednie. https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html#post2  Jeśli tak, wrzucaj ankietę, zdjęcia, ułóż miskę i do roboty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Widzę, że zaczęłam od podstawowego błędu Już to naprawiam.

Wiek : 26 lat
Waga : 60 kg
Wzrost : 166 cm
Obwód w biuście(1) : 86 cm
Obwód pod biustem : 80 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73.5 cm
Obwód na wysokości pępka : 84.5
Obwód bioder (3): 96 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 62 cm
Obwód łydki : 38 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : klatka piersiowa i ręce
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: joga - 1-2 razy w tygodniu, bieganie- 2 razy w tygodniu, siłownia - 1 raz w tygodniu, czasami w weekend fitness
Co lubisz jeść na śniadanie: nie lubię za bardzo śniadań, często jem kromkę z masłem orzechowym przed treningiem
Co lubisz jeść na obiad : wegetariańskie dania - naleśniki ze szpinakiem, pierogi, makaron z pieczarkami, ryż ze szpinakiem, jeśli mięso to kurczak lub indyk
Co jako przekąskę : czekoladę, jabłka
Co jako deser : czekolada, lody
Ograniczenia żywieniowe : nie mam, ale nie przepadam za mięsem
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: joga, pilates, fitness, spacery
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : kopenhaska, której NIE POLECAM! oraz głodówki

Proszę o pomoc w pozbyciu się tłuszczu i ładnym wyrzeźbieniu sylwetki. Dziękuję z góry za wszystkie komentarze!








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Może tego nie widać, ale na brzuchu mam naprawdę dużo tłuszczu, choć wydaje się płaski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nikt nie pomoże, skoro nie chce ci się zmusić do odrobiny wysiłku, jakim jest trzymanie zadanego rozkładu BWT
Nie wiem w jaki niby sposób miałabyś w takim przypadku kontrolować, czy prawidłowo się odzywiasz i czy nie wpadasz w coraz większe niedobory składników odżywczych, zwlaszcza, , że dążysz do semi-wege. Już teraz z dużym prawdopodobieństwem barki masz wit. D, A i B12. Do tego zatluszczone lędźwia --> wysoki kortyzol i obniżona wrażliwość insulinowa Z powodu bbłędów zywieniowych, tu: nieudolne próby diety wege. Także wybacz, tu nikt z modów nie ma zamiaru za rączkę prowadzić, jesli Ty nie masz zamiaru się wysilić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
W takim razie widzę, że to nie jest miejsce dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Dziwne, że nie spostrzegłas tego wcześniej... Zasady działania są klarowne, wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek dziennika.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co sądzicie o takim menu??

Następny temat

Zylda pyta

WHEY premium