SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW redukcyjne - kiedy na masę?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1346

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Waga

70,3

Wzrost

174

Staż treningowy

6 miesięcy

Obwód pasa

89

Obwód klatki piersiowej

98

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siłownia, bieganie

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Uczulenia pokarmowe

Stan zdrowia

b.db.

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Redukcja

Cel/problem/opis

Masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 131
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum (nowym w sensie wcześniej się nie udzielałem, tylko czytałem) i zwracam się z pytaniem do osób bardziej zaawansowanych.

Moja budowa jest raczej ektomorficzna. Piszę i podkreślam raczej, ponieważ można powiedzieć, że od pasa w górę jestem typowym ektomorfikiem - chude rączki, raptem 32 cm w bicepsie, a nadgarstek to pewnie niektóre niedożywione nastolatki mają szerszy ;), aczkolwiek klatka piersiowa nie jest jakoś super płaska. Od pasa w dół określiłbym budowę jako mezomorficzną, szerokie uda i łydki - nie ma problemów z mięśniami.

Sprawa wygląda następująco. Jakiś czas temu przytyło mi się i to bardzo, doszedłem go wagi 81 kg, przy wzroście 174 i wyhodowałem sobie sporej wielkości oponkę na brzuchu. Oczywiście ręce mi nic nie przytyły. W każdym bądź razie trochę ponad 6 miesięcy temu postanowiłem wziąć się za siebie, zmienić dietę i sposób życia. Postawiłem sobie za cel zrzucenie oponki co na moje oko miało być osiągnięte przy 70kg. W 6 miesięcy zrzuciłem te 11kg przy pomocy ćwiczeń FBW 5-10-15 + duużo biegania od marca ( z 2 km truchtem i sapaniem wyćwiczyłem się na przebiegnięcie półmaratonu z czasem 2:22 w 3 miesiące) no i oczywiście dieta. Nie będę jej opisywał bo skoro schudłem to chyba działa (a naczytałem się o tym też sporo artykułów, więc nie mam nic sobie do zarzucenia).

Problem pojawia się teraz, ponieważ zszedłem do tych 70 kg, na brzuchu pozostała jeszcze trochę tłuszczu, zwłaszcza w postaci "boczków".
Moim celem było pozbyć się tłuszczu, a potem wyhodować sobie zdrową masę mięśniową i stąd moje pytanie, czy jeszcze redukować ten tłuszcz (na dzień dzisiejszy oceniam na jakieś 2-3kg do schudnięcia jeszcze) czy może zmienić już dietę na masową, żebym nie wyglądał jak dziecko z obozu koncentracyjnego?

Dodatkowe pytanie, ponieważ czytałem, że na tym samym treningu FBW można bez problemu robić redukcję, a przy zmianie diety masę, prawda to?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam i chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
smialo mozesz robic mase na fbw
z tym czy juz koniec redukcji to ciężko ocenić - jesli masz zadawalajacy wygląd w lustrze to masuj, jesli nie to redukuj
ew. wstaw fotke to zobaczymy jak to wyglada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 131
Wiesz, jeśli wziąć pod uwagę jak wyglądałem 6 miesięcy temu to wygląd jest zadowalający, ale ogólnie szału nie ma i jednak przydałoby się pozbyć tych boczków widocznych na zdjęciu. Ale obawiam się, że schudnę te 3-4 kg, boczki zostaną a reszta będzie wyglądać śmiesznie chudo...




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
i tak już wygląda chudo
należałoby jeszcze wyciąć bo nie wygląda to dobrze
a pozniej dokladac w miare dobrej jakości masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1292
Niezłe włosy, j/w trochę się przemęcz, i obetnij te kilka kg. Natomiast pamiętaj że jak jesteś suchy jak trociny, to trudniej coś potem budować.

The effort of using your mind.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tluszczowej + rzezba

Następny temat

Sprawdzenie treningu

WHEY premium