SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW pod SW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Ćwiczenia wykonywane: Poniedziałek, Środa, Piątek

Inspiracje czerpałem z tych stron:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Pod kątem sportów walki:

Możesz wykonywać trening "na masę" (FBW lub dzielony, 4-5 serii na partię mięśniową, ciężar 75-85% CM, 6-12 powtórzeń, 12-16 serii na duże partie tygodniowo, 6-10 na małe partie tygodniowo) – jeśli chcesz zwiększyć wagę ciała. Jednak w dłużej perspektywie czasu - może cię to znacznie spowolnić, w szczególności jeśli trenujesz systemem dzielonym, Weidera - SPLIT oraz korzystasz z maszyn treningowych.


1.Rozgrzewka 5minut
2. Drążek Podciąganie 4 serie(s) 6-12 powtórzeń(x)
3. Kettebell (wymach) 5s 6-12x
4.Hack przysiady 4s 6-12x
5. Hantle biceps (zwykłe podnoszenie) 3s 6-12x
6.Sztanga wyciskanie płasko 3s 6-12x
7.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4s 6-12x
8.Wyciskanie francuskie hantli jednorącz 2s 6-12x
9.Unoszenie nóg w zwisie na drążku 3s 6-12x
10.WSPIECIA NA PALCE W STANIU 2s 6-12x
11. Pompki z obciążeniem 2s 6-12x

Przerwy między seriami 90 sekund.

Pytanie do was czy dobrze ułożyłem ten plan?
Dodam, że po treningu FBW uzupełniam glikogen jem ryż, i idę sobie pobiegać 20minut(dla mnie to dużo) na koniec rozciąganie 20-30minut

W niedziele trening tabata:
-Burpees
8seri po 20sek (przerwy 10sekundowe)
Oczywiście rozgrzewka przed tabatą obowiązkowa

Czy taki trening może być? Nagradzam sogami

Jeżeli napisałem coś głupiego to proszę mnie poprawić
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Fajnie by było jakbyśmy wiedzieli z kim rozmawiamy .

więc zacznij od początku

https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Płeć: Mężczyzna

Wiek:17lat

waga: 75kg

wzrost: 185cm

Cel treningowy: Masa i trochę siły i kondycja

Staż treningowy na siłowni: pół roku

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu: Sztanga, ławka, hantle, drążek, kettebell i 100kg obciążenia

Dieta: konkretnej nie mam ale od niedawna spożywam 8 posiłków dziennie sporo węglowodanów i białka mało tłuszczy

Przeciwskazania medyczne: brak

Zażywanie suplementacji: brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Dieta: konkretnej nie mam ale od niedawna spożywam 8 posiłków dziennie sporo węglowodanów i białka mało tłuszczy"

a po co tak rozdrabniasz to żywienie ?

Staż treningowy na siłowni: pół roku


1. ostatnio przerabiany plan treningowy

2. Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
1. ostatnio przerabiany plan treningowy

Szczerze mówiąc to ch**owy ale sporo siły poszło UP:

1.Rozgrzewka 5minut
2.Sztanga klata Obciążenia 70kg Powtórzenia: na pierwszym treningu 8,6,4. Na kolejnym 10,8,6. Na następnym 12,10,8. Później dokładam 2,5kg i znów jade 8,6,4 itd...
3. Rozpiętki zintegrowane: (podobnie jak na sztandze obciążenie 20kg powtórzenia 8,6,4 itd...)
4. Drążek podciąganie (nie na serie a na maxa. Co trening wychodzi tak, że dokładam jedno powtórzenie...)
5. Hantle biceps(12,5kg na czas podnoszę przez 3minuty co trening dokładam 5 sekund aż dojdzie do 4minut i wtedy zwiększam ciężar)
6.Robiłem pompki bez obciążenia co trening dokładałem 1serie po 10 powtórzeń. Wyszło tak że dobiłem do 30serii po 10 powtórzeń(x). Teraz chciałbym robić tak: Pompki ale tylko 3 serie po 10x ale tym razem z obciążeniem zaczynam od 10kg (stopniowo będę dokładał po 2kg)
7. Brzuszki (tradycyjne) 10minut bez przerwy co trening dokładam 10 sekund


Trening był stosowany przez ostatnie 2 miesiące

2. Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - 60kg max
martwy - 110kg max
wyciskanie - 80kg max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
xpompka99x123z

trochę się zakręciłem

Plan treningowy celowo pod SW TAK ?

Uprawiane inne sporty: brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Takie małe przygotowania pod sw. Narazie nie chodzę do klubu od następnego roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=91

przeczytaj dokładnie , jeśli nie zrozumiałeś czytaj do skutku .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Na każdej stronie pisze coś innego. A pytanie było proste czy taki trening FBW jest ok? Wrazie błędów proszę o poprawę. Na każdym ćwiczeniu pracują inne mięśnie, wiadomo czasem będą łapki trochę więcej pracować ale z mniejszym o wiele wysiłkiem. Nie chce lektur chce porad...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Na każdej stronie pisze coś innego. A pytanie było proste czy taki trening FBW jest ok? Wrazie błędów proszę o poprawę. Na każdym ćwiczeniu pracują inne mięśnie, wiadomo czasem będą łapki trochę więcej pracować ale z mniejszym o wiele wysiłkiem. Nie chce lektur chce porad..."

czasem aż słabo , chcesz przygotować się do do treningów SW, więc ci dałem cały plan treningowy wraz z maksymalnym opisem , czego można chcieć więcej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Ok dzięki ale nie wiem czy połączenie tego z bieganiem i tabatą będzie dobre...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa i wyglad

Następny temat

2 x w tyg. biceps/triceps na stazu ponad rok

WHEY premium