SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW od zielonego do oceny i poprawy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 266
Witam, jestem nowy na forum, mimo, że zaglądałem tutaj sporadycznie od jakiegoś czasu. Długo się na to zbierałem, lecz myślę, że nadszedł odpowiedni moment aby zacząć przygodę z siłownią. I nie chodzi tutaj o zostanie w przyszłości kulturystą lecz o poprawę warunków fizycznych (Gram w koszykówkę, bardzo często czuje, że odstaje fizycznie od innych zawodników w moim wieku). Od jakiegoś czasu zacząłem się zdrowo odżywiać i staram się regularnie spożywać posiłki, w najbliższym czasie ułożę sobie dietę. Poczytałem trochę na ten temat i wydaje mi się że najodpowiedniejszy będzie dla mnie trening FBW, wiec ułożyłem sobie przykładowe ćwiczenia lecz jako ze jestem zielony w tych sprawach mam problem z doborem serii i powtórzeń i przede wszystkim obciążenia:

1 NOGI: Wspięcia na palce stojąc LUB Wspięcia na palce ze sztangielkami + coś na czworogłowe?
2. PLECY: Martwy ciąg (preferowałbym jakiś zamienik gdyż mam problem z nierozciągniętymi mięśniami przez co gdy wykonuje to cwiczenie garbie sie albo podnosze piety)
3 KLATKA: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
4 BARKI: Unoszenie sztangielek w opadzie
5 BIC: Uginanie przedramienia w oparciu o kolano
6 TRIC: Pompki na poręczach

Pozostaje jeszcze pytanie o suplementacje. Interesuje mnie bardziej „CO" a nie „CZY" zażywać coś dodatkowo. Kolega jest mniej więcej na takim etapie jak ja i bierze BCAA, czy to dobry wybór czy raczek ma początku postawić na coś innego (zależy mi na czymś tego rodzaju bo przy wysiłku fizycznym szybko się męcze i nie tyle przez słabą wydolność organizmu ale przez osbłabienie mięśni.)

Pozdrawiam i czekam na ostrą krytykę


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 67

Wzrost: 184

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: w przygotowaniu

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
1 NOGI: przysiad
2. PLECY: MC lub wiosło
3 KLATKA: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
4 BARKI: wyciskanie żołnierskie
5 BIC: Uginanie ze sztangą
6 TRIC: Pompki na poręczach lub wycisk wąsko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Poprawki pana wyżej w sumie ok, tylko daj wiosłowanie sztangą a nie MC.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 266
Dzięki wielkie :) Jeszcze tylko serie, powtorzenia, obciazenia i suplement :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Suplementy - daruj sobie, skup się na zdrowym odzywianiu a lepiej na tym wyjdziesz, jeśli kupisz suple zmarnujesz tylko kase.

Serie - na duże (nogi,plecy,klata) 3s, na małe (barki,bic,tric) 2s
Powtórzenia - w granicach 12-8
Obciązenie - dobierasz tak aby wykonać załozoną liczbę powtórzeń w serii poprawnie technicznie z zapasem 2-3 powótrzenia w serii.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 266
Ok, bardzo dziękuje za pomoc. Zakładając, że będę ćwiczył przez dłuższy czas i przyjdzie taki okres, że już wskazane będzie zakupienie supli etc to na co się nastawiać? Pytam, bo musiałbym powoli zacząć zbierać pieniądze

Byłbym zapomniał: co brać w czasie treningów koszykówki? Swojego czasu zaczynałem od plushy, potem brałem carbo. Kupić znowu carbo czy może coś innego?

Zmieniony przez - skysing w dniu 2010-02-07 22:51:16

Zmieniony przez - skysing w dniu 2010-02-07 22:54:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
O suplach będziesz myslał jak przyjdzie na to pora, na razie nie zaprzątaj sobie nimi głowy.


Nie moja działka raczej, ale myślę, że carbo jako uzupełnienie węglowodanów będzie ok
Choć nie wiem czy jest sens cokolwiek brać.


Więcej dowiesz się w dziale "Odżywki i suplementy"


Pzdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT i FBW. Ocena

Następny temat

Nowy plan do oceny

WHEY premium