SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW na masę do oceny/poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1627

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

20

Waga

78

Wzrost

185

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

3 lata z przerwami

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

+200kcal na masę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Witam, mam tutaj do oceny mój fbw na masę, mam zamiar trenować 3 razy w tygodniu, dlatego 3 zestawy:
A
Nogi:Przysiady z sztangą 3s
Plecy:Podciąganie się na drążku szeroko 3s
Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s
Triceps:Pompki odwrotne 3s
Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 3

B
Nogi:Przysiad wykroczny 3s
Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s
Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s
Barki:Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 3s
Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 3s
Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian 3s

C
Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s
Plecy:Martwy Ciąg 3s
Klatka:Rozpiętki na ławce poziomej/wyciskanie sztangi głową w dół 3s
Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s
Triceps:Prostowanie ramion na wyciągu 3s
Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 3s

Zakres powtórzeń w seriach to 12,10,8
Zamierzam również kupić kreatynę i opcjonalnie białko (jeżeli nie będę mógł wcisnąć w siebie odpowiedniej ilości białka z jedzenia)

Zmieniony przez - Kicap12 w dniu 2012-09-19 23:45:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Postanowiłem zastąpić prostowanie ramion na wyciągu na pompki na poręczach i wyrzucić rozpiętki. Dodam też na koniec treningów łydki/kaptury. Tylko co zrobić, żeby zwiększyć objętość, 4 serie 12,10,8,6 lub 12,10,8,8 mogą być? A może 5x5, tylko to chyba raczej na siłę a nie na masę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 458 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13618
Ile obecnego stażu bez przerwy? Poprzedni plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Obecny staż to jakieś 7 miesięcy, poprzedni plan to tradycyjny split 3x tydzień, którym ćwiczy chyba cała Polska (klata+bic, plecy+tric, nogi+barki). Przez ostatnie 3 miesiące redukowałem, poszło 10kg sadła, wyniki siłowe na szczęście nie spadły. Po lekturze sfd stwierdziłem, że bardziej odpowiedni będzie dla mnie trening fbw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
.

Zmieniony przez - Kicap12 w dniu 2012-09-20 00:03:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach .

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Przez wakacje redukowałem, więc obciążenia nie są jakieś rewelacyjne, ale myśle, że na masie pójdą szybko w górę, gdy rok temu masowałem intensywnie 3 miesiące były one ok. 10kg wyższe.
Aktualne osiągi to:
Przysiad 80 x8
MC 100 x 8
Wyciskanie 75 x 8



Zmieniony przez - Kicap12 w dniu 2012-09-20 12:29:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Obecny staż to jakieś 7 miesięcy, poprzedni plan to tradycyjny split 3x tydzień,"

więc po co zbędne kombinację i chcesz teraz FBW ?

SPLIT to podział , a podziałów jest wiele .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Poczytałem sfd (m.in ten dział) i zobaczyłem, że krytykujecie split z partią 1x na tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
TAK , tego właśnie co przedstawiają w maren prasie , skupiającego się na maszynach , z łączeniem partii typu nogi i barki itd...

3 dniowy SPLIT którego z powodzeniem mógłbyś wykonywać , podział na ruchy push/pull/leg , oczywiście sensowna objętość , jak i dobór ćwiczeń .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla laika

Następny temat

Trening do oceny.

WHEY premium