SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 976

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

27

Waga

94

Wzrost

181

Cel treningowy

rekompozycja później redukcja

Staż treningowy na siłowni

do 1 roku

Uprawiane inne sporty

aktualnie nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

zbilansowana na +0kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

rozwalona łękotka prawego i lewego kolana, zerwane wiązadła - brak możliwości cwiczeń dynamicznych na nogi

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

siedzenie przed komputerem

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie mam pojęcia, zmierze w swoim czasie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 481
Witam,
Mimo iż jestem nowy nie jestem całkiem laikiem na siłowni. Swego czasu w wieku licealnym i na początku studiów trenowałem różnego rodzaju sporty, uzupełniając je siłownią. Pojęcie o ćwiczeniach jako tako mam. Niestety od jakiegoś czasu nie robię nic ze sobą, kondycja i mięśnie poleciały łeb na szyję a brzuch urósł. Po świętach planuję powrót na siłownie, ten tydzień rozruchowo narazie w warunkach domowych. Oto plan, który z kolegą wymyśliłem sobie "na kolanie". Proszę o ewentualne uwagi:

FBW 12-9-6 (odpowiednio na 3 dni w tygodniu)


1. MC/Przysiad (zamiennie co drugi trening) - 4s
2. Wyciskanie sztangi skos w góre - 4s
3. Drążek/Wiosłowanie (zamiennie co drugi trening) - 4s
4. Wyciskanie żólnierskie - 3s
5. Uginanie łamanej sztangi - 2s
6. Pompki na poręczach - 2s
7. Tylnie aktony barków/kaptury/łydki (zamienie co trzeci trening) - 2-3s

Trening głównie oparty o wielostawowe ćwiczenia. Jako, że przerwę miałem dobrych parę lat to przez pierwszy tydzień-dwa mam zamiar wykonywać tylko ćwiczenia 1-4. Później dokładam resztę. Nie chce wychodzić poza zakres 12 powtórzeń więc z 15-10-5 mała korekta na 12-9-6. Pierwsze 6-8 tygodni z założenia bilans ma być na 0. Może w okolicach miesiąca dołożę jakieś aero. Następnie będe ciął kalorie z diety. Proszę o opinie i ewentualną korektę planu


W załączeniu poglądowe zdjęcie (wiem, wiem - narazie jest dramat )



Płeć : mężczyzna

Wiek : 27

Waga : 94

Wzrost : 181

Cel treningowy : rekompozycja, później redukcja

Staż treningowy na siłowni : do 1 roku

Uprawiane inne sporty : aktualnie nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt

Dieta : zbilansowana na +0kcal

Przeciwskazania medyczne : rozwalona łękotka prawego i lewego kolana, zerwane wiązadła - brak możliwości cwiczeń dynamicznych na nogi

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: siedzenie przed komputerem

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie mam pojęcia, zmierze w swoim czasie







Zmieniony przez - rexxar w dniu 2016-03-22 20:52:01

Zmieniony przez - rexxar w dniu 2016-03-22 20:53:03

Zmieniony przez - rexxar w dniu 2016-03-22 20:53:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Z takimi kolanami to skonsultuj może stan zdrowia i możliwości wykonywania treningu silowego z odpowiednim specjalistą


Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2016-03-22 23:10:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 481
To już było nie raz konsultowane, uraz jest z czasów młodości. Lekarz przy umiarkowanym i stopniowym obciążeniu nie widział przeciwskazań a nawet zalecał rozbudowanie mięsni nóg. Przy statycznym wysiłku nie było nigdy problemu, gorzej kiedy wchodziły ćwiczenia dynamiczne typu sprint, kopnięcia itp.

Prawe kolano prawdopodobnie będę miał operowane ale to dopiero na następną zimę, więc do tego czasu rozbudowanie mięśni nóg jest jak najbardziej na miejscu - łatwiej będzie wrócić do sprawności (zalecenia lekarza)



Zmieniony przez - rexxar w dniu 2016-03-22 23:18:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Zdecydowałbym się na jeden plan na rozruch, a z czasem na dwa różne- bez zmian tylko pojedyńczych ćwiczeń. Jeśli na prawdę trening siłowy nie przyczyni się do pogorszenia stanu zdrowia


Zmieniony przez - dhr-88 w dniu 2016-03-22 23:24:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 481
Wiec lepiej zrezygnowac z MC ? Badz siadu?
Boje sie, ze na poczatku bedzie ciezko wlaczyc te 2 cwiczenia w 1 sesji stad chcialem rotowac tym.


Zmieniony przez - rexxar w dniu 2016-03-22 23:27:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
Dałbym jedno z tych dwóch i powinno być ok na początek. Później mógłbyś wrzucić te ćwiczenia do różnych planów, albo połączyć MC z przysiadem przednim na jednej sesji, jest kilka możliwości. Ratowanie tymi ćwiczeniami już teraz też nie będzie złe, ale pomysł jak wyglądałaby rozbudowa planu w przyszłości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 351
wartało by wzmocnic przysrodkową głowę uda by mieśień trzymał mocno to kolano- cwiczenia rehanilitacyjne
nie ma brzucha


Zmieniony przez - KamWarTO w dniu 2016-03-23 00:29:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 481
A wiec wyszloby cos takiego, od poniedzialku zamierzam zaczac cwiczyc. Jakies uwagi?

1. MC - 4s
2. Wyciskanie sztangi skos w góre - 4s
3. Wiosłowanie - 4s
4. Wyciskanie żólnierskie - 3s
5. Uginanie łamanej sztangi - 2s
6. Pompki na poręczach - 2s
7. Wyprosty nog na maszynie w siadzie (wzmocnienie głów przyśrodkowych) - 2s

i ewentualnie
8. Tylnie aktony barków/kaptury/łydki (zamienie co kazdy trening) - 2-3s
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nogi :-)

Następny temat

Masa - podlewanie (Proszę o rady)

WHEY premium