SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do modyfikacji przez kontuzję. prosze o opinie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Witam, od 6-7 tygodni ćwiczę FBW drsquata z forum:
A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max (to bedzie twoj triceps...)
+
brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20

B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max (...a to twoj biceps)
+
lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-20

Doznałem lekkiej kontuzji wskutek czego przez jakiś okres nie mogę wykonywać wiosłowania sztangą w opadzie tułowia, przysiadu ze sztangą, oraz martwego ciągu.
Jeśli chodzi o trening w połączeniu z dietą działa na mnie dobrze. Moje pytanie brzmi, czy zamiast wymienionych przeze mnie ćwiczeń powinienem wstawić inne angażujące te same mięśnie ? jeśli tak to jakie bedą odpowiednie(wielostawowe)? Czy może lepiej całkowicie zmienić/ przekształcić plan ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2432
co za kontuzja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Zła technika podczas przysiadów, promieniujący ból od pośladka do prawej nogi, w szpitalu powiedzieli zebym odpuscil sobie na jakis czas cwiczenia przy ktorych odczuwam ten ból
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
No więc ? co robić ? bo dzisiaj trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2432
idź do ortopedy, wątpie by ucisk na nerw sam z siebie przeszedł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Jeśli ból nie ustąpi w ciągu kilku dni tak jak powiedzial mi lekarz to mam iść do ortopedy. No ale co z treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
To jakimi ćwiczeniami mam je zastąpić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2432
to są niezastąpione ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
odpuśc- zdrowie wazniejsze a jedne trening nie zrobi z ciebie skoorwiela;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
W koncu nie byłem. Wiem że są to ćwiczenia niezastąpione niestety..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Jeszcze jedno, przed zaczęciem trenowania od okolo 5-6 lat mialem coś z kolanem, kiedyś grałem w piłke i to chyba taki uraz mi pozostał, przy zginaniu na prawym kolanie czuję ból, czasami aż się uginałem z bólu lecz był to rzadki objaw. Teraz zauważyłem że przy przysiadzie nawet bez obciążenia odczuwam w nim ból :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zielony czlowiek, braku pojecia o wszystkim.

Następny temat

Długa przerwa - Wielki powrót z FBW

WHEY premium