SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1051

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

94

Wzrost

192

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka, sztanga, sztangielki, drążek

Dieta

prowizoryczna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

WPC Ostrovit

Ostatnio przerabiany plan

split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 186
Witam! Przejdę od razu do rzeczy. Chciałbym zacząć trening FBW 5x5. Przez około 2 miesiące robiłem SPLITA, jednak nie zauważyłem praktycznie żadnych efektów, dlatego też chce zmienić trening. Czy mógłby mi ktoś logicznie wytłumaczyć na czym polega cała logika FBW 5x5? Wiem, że robimy 5 serii po 5 powtórzeń w każdym treningu , AB, wiem co nie co jak ma wyglądać plan, jednak jestem zielony co do zwiększaniu ciężaru. Czytałem, że nasz max ciężar mamy osiągnąć w 3 tygodniu. Jeżeli np. nasze max to:
WL 70kg
Przysiad 100kg
MC 100kg
to ćwicząc 3 razy w tygodniu systemem AB jak ustalamy ciężary? Bardzo prosze o szybką odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 21 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2539
Najpierw musisz znać swój rekord w pięciu powtórzeniach i to względem niego ustalasz ciężary, nie do rekordu na jego powtórzenie. Ile zaniżysz to już Twoja sprawa. Jak chcesz dłużej 'ciągnąć' plan to zaniżasz więcej. Później dokładasz delikatnie, nie na chama.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 186
Wiem, wiem, te maksy, co podałem to właśnie max ciężar do 5 powtórzeń. Czyli np jeżeli mój max np na klate wynosi 100 k, to mam go osiągnąc w 4 tyg, czyli w pierwszym tygodniu ćwicze na ciężarze 15 kg mniejszym niż max? (podwyższając o 5 kg każdego tyg) A jeszcze co do samego jednego tygodnia, przez cały, dany tydzień ćwiczymy na tryuch samych ciężarach i dopiero w drugi go zwiększamy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 21 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2539
Sprawa osobistych odczuć. Niektórzy startują z 60-65 % i powoli dochodzą do celu, ale to trochę trwa. Tylko, że musisz uzbroić się w cierpliwość - opłaci Ci się. Ja nie proponuje Ci tych 60 %, bo to wg. mnie jednak za mało w normalnym przypadku, tylko informuje, że są takie opcje. Więc jeśli sądzisz, że dasz radę z takim startem i z taką progresją to próbuj. Jak będziesz widział, że nie dasz rady to cofnij, lub zmniejsz progresje na 2,5 kg.

Tak, obciążenie zwiększasz z tygodnia na tydzień.

Zmieniony przez - Czołg w dniu 2013-12-28 21:51:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 186
Już chyba wszystko wiem. Dzięki wielkie Czołg ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kwiti / Maksymalne odtłuszczenie

Następny temat

Piję Fairy żeby pozbyć się tłuszczu! AO11 dziennik.

WHEY premium