SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW + SW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 300
Cześć. Chciałbym prosić was o ocenę i ew. poprawkę mojego planu.

Trenuję 2 razy w tygodniu na siłowni i 2 razy w tygodniu trening sw (bjj)

Wt - Siłownia
Śr - SW
Czw - Siłownia
Sob - SW

Plan :


Klatka piersiowa
3x - Wyciskanie sztangi płasko

Barki
2x - Wyciskanie Hantli

Triceps
2x - Prostowanie ramion na wyciągu

Plecy
2x - Wiosłowanie sztangą
2x - Unoszenie hantli w opadzie

Nogi
3x - Prostowanie nóg na atlasie

Biceps
2x - Uginanie ramion w chwycie młotkowym
1x - Uginanie ramion z sztangą na modlitewniku

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać na nogi? Nie chce zahamować wzrostu, więc martwy ciąg odpada.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 55

Wzrost: 170

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: Sw

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia

Dieta: 0

Przeciwskaznania medyczne: Skrzywienie boczne kręgosłupa

Zażywane suplementy: 0
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Viren moze nie ten temat- ale taka dyskusja czasem bywa zbawienna posród poprawiania lub naprowadzania !!!

szczerze ci powiem że to zależy od nauczyciela, za moich czasów mieliśmy , takie zaliczenia, ale nauczyciel miał głowe na karku!!

(bo jak zobaczył że sie zawsze zaczepiamy delikatnie mówiac z innym osiedlem)

to nam zrobił zawody w wyciskaniu sztangi i siłowaniu na reke- hehehe- i wszyscy zluzowali!!!

wsumie post autora nie słuzy do tego rzeczywiscie - DZIEKI Z GAWEDE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Słabo, unikaj maszyn.

Daj na początek 4 ćwiczenia wielostawowe i zobacz jak będzie szło.

Siłownia nie hamuje wzrostu.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Czytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
J/W ale dodam od siebie że na dzień dzisiejszy to najpierw skup sie na diecie, jestes młody staż w treningach siłowych zerowy, jeżeli chcesz dodatkowy cwiczyc , to musisz dostarczyc wiecej paliwa organizmowi, pozatym widze w ankiecie , że pasowałoby ci nabrac troche masy, a plan tak jak VIREN napisał!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 300
Klatka piersiowa
3x - Wyciskanie sztangi płasko

Barki
2x - Wyciskanie Hantli

Triceps
2x - Wyciskanie sztangi płasko w wąskim uchwycie

Plecy
2x - Wiosłowanie sztangą
2x - Unoszenie hantli w opadzie

Nogi
2x - Przysiady z hantlami
2x - Wykroki z hantlami

Biceps
2x - Uginanie ramion w chwycie młotkowym
1x - Uginanie ramion z sztangą na modlitewniku

Lepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
posłuchaj narazie to odpusc sobie takie partie jak biceps czy triceps, one beda i tak rosły, twój priorytet to NOGI I PLECY, tym bardzie że cwiczysz SW. narazie sobie zrób coś takiego:

1.przysiad z sztanga na barkach -3
2.wioslowanie sztanga - 3
3.wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 3
4.wyciskanie sztangi sprzed głowy - 2

i tyle narazie , serie rozgrzewkowe sama sztanga, zakres powtorzen 10-12 jak czujesz sie na silach dodajesz ciezar, i podstawa zakładasz taki żeby ci nie przeszkadzał ci w poprawnej technice, przed każdym treningiem wchodzisz na ATLAS CWICZEN i patrz jak wygalda dane cwiczenie.

jak chcesz to pytaj?? postaram sie odpowiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
E tam.

Przysiad 3x10
Drązek podchwyt 3x10
Wyciskanie leżac 3x10
Wyciskanie stojąc 3x10
+ brzuch/łyudki po jednym ćwiczeniu 2-3s na zmiane co trening.

Cięzar taki abyś każde powtórzenie wykonał poprawnie technicznie z zapasem 1-2 powtórzenia w serii.


Zacznij jeść odpowiednio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Viren - tak z ciekawosci czemu uważasz że warto zastapić wioslowanie, podciaganiem , osobiscie ja dodałbym dopiero po czasie gdzie robiłby dwa zestawy, (spekuluje)- że narazie i tak pewnie nie da rady zrobić 3 seri po 10 powtorzen - podciagania na drazku!! wiec myslałem że wioslowanie bedzie dobra droga dla niego tym bardziej że spotykam sie z ludzmi ktorzy wyciskaja np 100kg na siłowno a wiosluja 50 kg.

Pytanie z ciekawości

ps:wiesz moze dlaczego nie wszystkie powiadomienia mi przychodza????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
o stazu na siłowni wiec moim zdaniem , nie ma co myslec o planach typowych pod SW, 2 razy w tygodniu SW , 2 razy w tygodniu trening silowy- nie jest do wiele, chco przy tym stopniu wytrenowania ....

chodzi mi że nauczyc sie wioslowania z poprawna technika jest o wiele trudniej niz podciaganie na drazku, tym bardziej wioslowanie jest wszechstroniejsze w zaangażowaniu tej parti miesniowej.

oczywiscie VIREN pytam z ciekawosci, bo byc moze twoja odpowiedz pokaże mi moje błedy w mysleniu, i naprostuje pewne sprawy w głowie

POZDRAWIAM!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Powiadomki to uroki tego forum.

Drązek to specyficzne ćwiczenie,jak sam zauwazyłeś ciężkie z reguły dla początkujących. Sądzę, że czym wczesniej zacznie się podciągać tym lepiej dla niego, drazek to świetne ćwicznie na początek drogi, buduje doskonale siłe/mase i jeśli dojdzie w nim do 10 powtórzeń będzie bardzo dobrze, potem już tylko dowieszać obciążenie [choć to zależy też od celu] i progres będzie ogromny.

Rzadko widuje na siłowni kogoś kto potrafi zrobić kilka serii po 10 powtórzeń podciągania na drązku, zazwyczaj kaleczą właśnie wiosłowanie [szczególnie sztangielką] albo wyciąg górny.


To tylko pozory, że drążek to proste ćwiczenie i łatwiej nauczyć się go niż wiosłowania.




Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-06-13 19:03:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dzieki za odpowiedz!!!

wsumie z praktyki wiem że poki sie nie zaczełem podciagac, tyle czasu sie nie podciagałem bo nie potrafiłem- masz racje

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
I tu nie chodzi o to, że wiosłowanie jest "gorsze", to także świetne ćwiczenie ale sądze, że drążek jest bardziej uniwersalny dla młodszych osób i powinien być np. obowiązkowy w szkołach na zaliczenie ale niestety lekcje WF'u to kpina w większosci przypadków ale to nie o tym temat...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Low Carbo

Następny temat

Proszę o małą pomoc przy treningu i lekkiej przerwie.

WHEY premium