SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Enzymy trawienne - INFO

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
dlatego nie mozna rozgryzac tabletki, bo powinna sie rozpuscic dopiero w jelicie.

citropepsin stosuje sie 15 min prze dposilkiem, a pankreatyne, tuz przed jedzeniem, lub w trakcie. nie beda kolidowaly.

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25216
sog nie wchodzi ale dzięki za arta - ostatnio troche rozkminiałem w tej tematyce więc napewno mi sie bardzo przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
aha bym zapomnial - rambo****a dostajesz bana za nicka

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam takie pytanie. Załóżmy, że ktoś ma za mało enzymów trawiennych, nie trawi dobrze pokarmu, przez to ma niedobory witamin, itp... Wtedy zacznie brać probiotyki w takich ilościach, żeby pozbyć się problemów z trawieniem (chodzi o biegunkę, gazy), bo dobre bakterie zaczną przeważać nad tymi, które powodują fermentowanie jedzenia w jelitach. Czy organizm wtedy zacznie wykorzystywać pokarm tak samo jak zdrowy człowiek, mimo że nie produkuje odpowiedniej ilości enzymów? Czyli np. przestanie chudnąć, uzupełnią się niedobory? Czy może dalej będzie tak samo, ale po prostu znikną te nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego?

Jak ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat to niech odpowie, ale bez zgadywania.

Zmieniony przez - BlackCamel w dniu 2010-06-03 22:40:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jezeli ktos ma tego typu problemy to najczesciej sa przepisywane leki, ktore pomagaja. Dodatek szczepow bakterii probiotycznych i kwasu mlekowego na pewno bedzie pomoze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 9
Witam. Poniższa przestroga przyda się wszystkim, którzy stosują lub mają zamiar stosować enzymy proteolityczne. Tę przestrogę skopiowałem z opisu jednego z preparatów proteolitycznych produkowanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przeanalizowałem skład wielu preparatów proteolitycznych (dostępnych na polskim rynku) o podobnym składzie. W opisie wielu innych preparatów proteolitycznych nie natknąłem się na tego rodzaju przestrogę. Wobec tego, kto o tym nie wie i działa na własną rękę bez uzgodnienia z lekarzem o dużej wiedzy i doświadczeniu, może sobie strasznie "narozrabiać". Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Do miłego Śledczy

"Preparat nie może być jednocześnie zażywany z alkoholem, żelazem ( innymi preparatami metalicznymi), ziołami garbnikowymi (taninowymi), kwasami, zasadami, bowiem w ich obecności traci aktywność. Dłużej zażywany powoduje nadtrawienie jelit, uszkodzenie enzymatyczne odbytu (owrzodzenia), owrzodzenia dwunastnicy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ogólnie nasz organizm nie powinien mieć problemów z trawieniem i koniecznością włączania suplementacji enzymami. Są jednak wyjątkowe sytuacje.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna dla mlodej, karmiacej mamy

Następny temat

Dieta bez ćwiczeń?

Wiecej