SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Enzymy Trawienne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
Witam ! ;)

Pytanie dla osób które siedzą w temacie... Mam ogromny problem z trawieniem głownie węglowodanów i laktozy. Przetworów mlecznych unikam a węglowodany już ograniczyłem.

Chciałbym spróbować enzymów trawiennych i teraz pytanie:
- Lepiej kupić gotową mieszankę np: " Digest Platinum" lub " Super Enzymes" od NOW Foods, czy osobno kupować enzymy np. w aptece ?

Jeśli ktoś poleca drugą opcję to które enzymy polecacie prócz laktazy ?
Chcę przetestować czy mi pomogą, a w późniejszym czasie dodać również probiotyki.

Proszę o porady ! ;)

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
No to teraz stoje w kropce ;d
Na kolonoskopie nie pojde, nie przekona mnie nic.... Ale nie wiem w koncu czy kupowac enzymy trawienne czy probiotyki ? ;>

O kaszy jaglanej wiem, jadlem jej sporo też, gdy jem jej za duzo to w kale widac niestrawione kawalki zoltej kaszy, czesto od razu po zjedzeniu np jesli zjem kasze z miksem owocowym czy cos. Ale jesli wszystko jem w normie to nie nie pojawia sie biegunka. Mi chodzi tylko o niwelacje gazów.

Tego co wymieniles unikam :)

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
mozesz sprobowac treca
jednak polecam wyeliminowanie produktow sprawiajacych problem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
z jakimi produktami masz glównie problem?
bo moze j/w wystarczy wyeliminowac to w czym problem i z glowy a nie wydawac kase na cos co nie koniecznie musi pomóc

Zmieniony przez - wincol w dniu 2015-02-25 20:35:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
Wyeliminowanie tych produktów nie jest możliwe ;/

Kiedyś musiałem przeciążyć układ pokarmowy i od tego momentu chyba prątki jelitowe są zniszczone. Robiłem oczywiście wszystkie dosłownie badania, pomijając jedynie kolonoskopie.

O ile produktów mlecznych można unikać to ciężko jest to zrobić z węglowodanami. Ryż jako tako daje radę się wchłonąć, ale inne produkty powodują szybkie powstawanie gazów albo nawet wiatrów ;D Szczególnie potrawy ciężkostrawne mi szkodzą i gazy utrzymują się przez długi czas.
Wiem że na pewno winne są węglowodany.

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
tak, ale jakie dokladnie? z jakich produktów bo chyba nie ze wszystkich?

potrawy ciezkostrawne to troche co innego niz same wegle, a normalne ze potraw ciezkostrawnych sie unika

Zmieniony przez - wincol w dniu 2015-02-25 20:59:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
Jeśli chodzi o mleczne no to wszystko: Mleko, twarogi, jogurty, kefiry, sery itd
A z węgli to ryż brązowy, kasza gryczana ze sklepu, wszystkie bułki, kołaczyki, cukierki w ogóle odpadają i napoje słodkie bo w połączeniu z innym jedzeniem szybko powstaną gazy. Kawy też nie mogę pić bo mnie pogoni na kibel ;/ Lekarze jednoznacznie nie powiedzieli co to... miałem candide, chyba dalej mam troszke i inne zaburzenia, podpięli to do zespolu jelita nadwrazliwego, chociaż wiem że są rzeczy które jeść moge i nic mi nie będzie bo byłem w Holandii to jadlem ciągle to samo i było okej.

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
jezeli masz zespol jelita nadwrazliwego, enzymy nie pomoga

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
Jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymałem, jeden z pięciu w sumie lekarzy powiedział, że takie są podejrzenia ;/

Mimo wszystko, jeśli by spróbować to warto zainwestować w now foods czy raczej osobno kupować poszczególne enzymy ?

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
miks kup

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 303 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19586
Dzieki Tomq !

Gdy tylko zakupie enzymy na pewno zdam relacje czy coś pomogło :)

Kochaj matkę póki żyje, póki w piersiach serce bije, bo gdy serce bić przestanie próżne będzie twe kochanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
mam to samo, zrob kolonoskopie aby wykluczyc powazniejsze sprawy. Jak nic nie znajda masz zespol jelita draz. Dieta kultury. nie sluzy ludziom z jelitem drazliwym ,laktoza gluten ostre potrawy, jablka,kawa, alkochol mocno ogranicz. polecam kasze jaglana jako zamiennik ryzu czy gryczanej.mi probiotyki duzo pomagaja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomógł by ktoś w rozpisce?

Następny temat

N.O Synthesize + kofeina?

WHEY premium