SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ekspander i Stretching

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
Witam, krótko i na temat, mam 2 pytania:
1.Czy do takiego własnego treningu domatora mogę wpleść ekspander i czy nie wpłynie on jakoś negatywnie na moje ścięgna/stawy? Bo w końcu to ćwiczenia izolowane, a mam 14 lat, o technikę na pewno zadbam więc pytam.

2. Tu już dłuższe, mowa o stretchingu, kompletnie nie wiem jak się rozciągać po treningu typu FBW, w sensie, że całe ciało na jednym treningu. Ogólnie od dłuższego czasu się rozciągałem, ale tylko nogi, francuza już robiłem do turka z 25 cm brakło (teraz z 30),zawsze myślałem, że się na tym znam i dobrze robię,do momentu gdy przeczytałem ten temat https://www.sfd.pl/Wszystko_o_rozciaganiu..._i_nie_tylko...-t263341.html. Teraz wgl się za głowę złapałem. Doczytałem, że przy ćwiczeniach dynamicznych powinien być zakres powtórzeń 8-12, tzn tak ktoś twierdził, a ja robiłem 30-50, na 98% dynamicznych. Prosiłbym o jakieś sensowne ułożenie planu, po treningu rozciąganie statyczne w celu schłodzenia mięśni,na każdą partię ( byle nie za dużo, nie mam zbyt wiele czasu), i jakieś dynamiczne kiedy indziej bym robił np w dni nietreningowe, by jednak trochę rozciągnąć ciało i zachować w dobrej gibkości. Nie pogardzę sog-iem bo to dla mnie bardzo istotna sprawa. Jak coś mogę wkleić tu swój plan rozciągania, łatwy do zrozumienia, liczę na Was, i idę spać, czołem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1431 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6072
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
Ankieta tutaj? No jak tak to dam
Płeć: Mężczyzna
Wiek:14
Waga: 80-82
Wzrost: 181-183
Cel Treningowy:Siła,wy3małość,kondycja, lekka poprawa sylwetki jak się uda.
Staż: Na siłowni nie ćwiczę, trening domatora tak na poważnie to dopiero teraz zaczynam, z pół roku jakoś tam się obijałem.
Uprawiane inne sporty: Piłka ręczna, ping pong , no i ogólnie wf-y.
Dostęp do sprzętu: hantle 2x20 kg ( to na później, do tego ławeczka i kilka innych rzeczy ale to teraz nie istotne), drążek, ekspander.
Dieta: 10 wskazówek żywieniowych na pewno, wyliczam kalorie tak by było około 3200-3500, zależy też od dnia.
Przeciwwskazania medyczne: jak ryba
Suple: Tran
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
To jak z tym stretchingiem, pomoże ktoś?? Za 3 godziny mam trening i przydałoby mi się wiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
Aaaa i nie wiem, czy rozciąganie traktować jak inna formę treningu, zawsze robiłem kilka ćw w serii, i robiłem raczej obwodówki a nie ćwiczenie, serie wszystkie, i dopiero kolejne ćwiczenie. Na przykład robiłem 7 ćwiczeń po 3 serie, i ćwiczenie jedno, potem drugie, przez 7 tak i to 1 seria, i tak 3. Z tym że od ćwiczenia do ćwiczenia nie robiłem przerw jak w normalnym treningu bo uznałem, że nie trzeba... Nawet o tym głębiej nie pomyślałem, oświeci mnie ktoś??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

martwy ciąg - początkujący

Następny temat

WAT a plecy sie nie rozwijaja

Wiecej