SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwny objaw po bieganiu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 814

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 595
Witam, nie wiem czy dobry dział, ale chyba tak
Dzisiaj biegałem sobie wieczorem i przedtem zjadłem taki serek twarogowy i jogurt czyli ogółem same kwaśne rzeczy i za jakąś godzinę poszedłem biegać. Wiem, że powinno się jeść najwyżej dwie godziny przed bieganiem (w moim przypadku nawet trzy żeby nie skończyło się to bólem brzucha). Odkąd pamiętam połączenie coś kwaśnego + bieganie równało się straszną zgagą, dziś też tak było zaraz po zatrzymaniu miałem zgagę, ale parę minut później miałem coś co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło. Straszne pieczenie w dołku, zgaga objawia się delikatnym pieczeniem w dołku i mocniejszym w przełyku, ale tym razem czułem się jakby cały kwas z żołądka wylał mi się w okolicy dołka. Ból był tak niesamowity, że aż mnie przytykało, to zwijałem się w kłębek to prostowałem i w każdej nowej pozycji było mi na jakieś 10 sekund lepiej. I ten silny ból nie ustępował przez jakieś 10-15 minut, aż zbierało mnie na wymioty i zastanawiałem się czy nie wsadzić palca do gardła i wyrzygać tego badziewia. Starałem się żeby mi się odbijało i wypluwałem ślinę (która była dosyć kwaśna) i po tych 10-15 minutach przeszło.

Od razu pomyślałem, że to może stan przedzawałowy, bo ból w dołku to jeden z objawów (zresztą zawały są u nas rodzinne), jak później opowiedziałem mamie to też pomyślała o zawale. Jakieś pół godziny po ustaniu bólu i 45 minut po bieganiu zmierzyłem sobie ciśnienie i miałem 127/75 i puls 72 czyli chyba moje normalne (mam 19 lat).

Dodam, że zawsze po bieganiu czułem się jak młody Bóg, z kondycją też nigdy nie miałem problemów, jestem szczupły. Kłopotów sercowych po wysiłku też nie miałem, za to żołądkowe często.

Jak myślicie czy to serce czy po prostu ten posiłek przed bieganiem tak mnie załatwił?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie wszystko przez niedotrawiony posiłek, jedz następnym razem wcześniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
Idź lepiej do lekarza, bo to trochę ch**owa odpowiedź żebyś jadł wcześniej, nie mylcie go, jak już miałeś tak ostro to idź i się zapytaj pewnie zrobią Ci badanie żołądka i po sprawie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sporty walki a cialo

Następny temat

Problemy z barkiem-pomocy!!!

WHEY premium