SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening 3
Ćwiczenia:
1.Przysiady z kamizelką obciążeniową/sztangą 3 serie x 12 powtórzeń
2.Żuraw 3 serie x 6 powtórzeń
3.Wspięcia jednonóż z kamizelką obciążeniową 3 serie x 15 powtórzeń
4.Podciąganie szerokim nachwytem na drążku 3 serii x 6 powtórzeń
5.Unoszenie nóg stojąc na rękach przy ścianie 3 serie x 4 powtórzenia
6.Pompki w staniu na rękach na poręczach od pompek 3 serie x 4 powtórzenia
7.Dipy 3 serie x 12 powtórzeń
8.Wznosy wyprostowanych nóg 3 serii x 5 powtórzeń

Przerwy pomiędzy seriami i ćwiczeniami : 2 min

Całkowity czas treningu: 00:53:45 (h:mm:ss)

Obciążenie :
1. 20kg
3. 10kg

Powiem tak, że nie było to łatwe zrobić wszystko, ale podołałem. Trudnymi ćwiczeniami okazują się numery 5,6,8.
Ćwiczenie nr. 8 wykonuję z wejściem do l-sita -> płynny wznos nóg na samą górę, aż stopy będą wysoko, a brzuch napięty -> schodzę w dół kontrolowanym ruchem do L-Sit, którego troszeczkę trzymam i to jest całe powtórzenie.
Uważam, że daje z siebie więcej niż wszystko. Podciąganie wykonuję wolniej i zatrzymuje się na chwilę w wolnym zwisie co całkowicie utrudnia mi cały ruch. Unoszenie nóg(5.) jest na tyle trudnym ćwiczeniem, że będę musiał ostro je szlifować, a nr. 6 wykonuję tak nisko jak potrafię, nie idzie źle, ale może być lepiej.

Pozdrawiam wszystkich wytrwałych czytelników mojego dziennika treningowego. Poczyniłem postępy od założenia i jestem ciekaw co będzie w dalszej drodze do sukcesu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening 4
Ćwiczenia:
1.Przysiady z kamizelką obciążeniową/sztangą 3 serie x 10 powtórzeń
2.Żuraw 3 serie x 8 powtórzeń
3.Wspięcia jednonóż z kamizelką obciążeniową 3 serie x 15 powtórzeń
4.Podciąganie szerokim nachwytem na drążku 4 serie x 6 powtórzeń
5.Unoszenie nóg stojąc na rękach przy ścianie 4 serie x 4 powtórzenia
6.Pompki w staniu na rękach na poręczach od pompek 4 serie x 4 powtórzenia
7.Dipy 3 serie x 15 powtórzeń
8.Wznosy wyprostowanych nóg 4 serii x 5 powtórzeń

Przerwy pomiędzy seriami i ćwiczeniami : 2 min

Całkowity czas treningu: 01:11:17 (h:mm:ss)

Obciążenie :
1. 30kg
3. 15kg



"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" ---> Jan Paweł II

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-09-08 23:06:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Starasz się robić wypiski, więc tylko napiszę, że śledzę. Co byś motywacji nie stracił.

Do dipsów kiedy obciążenie dorzucasz?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Staram się, ale z czasem ciężko nawet ;) Daję radę specjalnie dla tego, żeby wszyscy początkujący mieli z czego czytać. może komuś w przyszłości się przyda. Dodatkowo mam właśnie z tego motywację, bo wszyscy oglądają ten dziennik już od prawie roku i moralnego kaca dostaje jak nie napiszę czegoś o treningu, a nawet potrafię źle się czuć po niezrobieniu zaplanowanego treningu. To już chyba przerodziło się w pasję :D Nie wiem dlaczego, ale zawsze myślę że moje treningi są łatwe i staram się cały czas iść naprzód, i wyobrażam sobie ludzi, którzy są lepsi i potrafią to zrobić jako rozgrzewkę. Muszę się zawsze starać, nie ważne dla kogo, ważne że jeśli zacząłem to muszę to robić choćby nie wiem co! :)
Pozdrawiam takie tam gadanie ode mnie co by dziennik nie stracił na wartości motywacyjnej :)
Do dipów już na tym treningu co zrobię jutro mam zamiar dodać obciążenia. Powolutku do przodu jak zawsze hehe :)

Przysiady ogarniam już nieźle, robię z różnym zakresem w sensie niżej niż kąt 90 stopni i tego się trzymam. Pilnuje ruchu, klata wypięta, łopatki ściągnięte, naturalna krzywizna kręgosłupa, siła idzie z pięt, nie podnoszę pięt, stopy przylegają, kolana nie wychodzą poza linię palców stóp, wzrok skierowany w ustawiony wysoko punkt itp...

To chyba tyle, jak ktoś może coś powiedzieć w stosunku do moich treningów parę słów to jestem otwarty na propozycje,rady,sugestie itp.. :)

Nie składnie, ale da się ogarnąć co miałem na myśli :)
Jeszcze raz PozdrawiaM ! i dzięki Venc za motywację hehe :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
w przysiadach spokojnie kolana mogą iść poza linię palców, tylko do tego stopnia na ile to potrzebne. nie ma sensu bać się wyjścia poza palce, bo nie każdy może tak zrobić siadając dupą do ziemi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok. Może minimalnie mi wychodzą, ale wątpię. Przysiad jak wychodzi pełny lub coś koło tego to troszeczkę szerzej niż barki i stopy o 45 stopni na zewnątrz i wszystko gładko schodzi w dół. + jak sztanga jest w dobrym położeniu to nie mam oporów ze schodzeniem.
Troszkę mam zastrzeżenie, bo na samym dole przy ziemi pochylam się lekko do przodu, ale to tak automatycznie. Nie jest to błąd techniczny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Plecy proste, dupy "nie puszczaj" i będzie okej. Ogólnie pochylanie się to jest moim zdaniem błąd, najlepiej jakby tułw pozostawał cały czas niemal prostopadły do podłoża, wtedy największą część pracy przejmą uda.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening 5
Ćwiczenia:
1.Przysiady z kamizelką obciążeniową/sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
2.Żuraw 4 serie x 8 powtórzeń
3.Wspięcia jednonóż z kamizelką obciążeniową 3 serie x 10 powtórzeń
4.Podciąganie szerokim nachwytem na drążku 5 serii x 6 powtórzeń
5.Unoszenie nóg stojąc na rękach przy ścianie 5 serii x 5 powtórzenia
6.Pompki w staniu na rękach na poręczach od pompek 3 serie x 2 powtórzenia
7.Dipy 5 serie x 5 powtórzeń
8.Wznosy wyprostowanych nóg 4 serii x 5 powtórzeń

Przerwy pomiędzy seriami i ćwiczeniami : 2 min

Całkowity czas treningu: 01:19 (h:mm)

Obciążenie :
1. 30kg
3. 20kg
7. 10kg

Konfucjusz
"Lepiej nie zaczynać, niż zacząwszy nie dokończyć




Powiem Wam, że taki styrany pod koniec byłem, że masaakra :D Pompki w staniu na rękach na poręczach od pompek zrobiłem niżej niż wcześniej, dlatego mniej powtórzeń.
Wznosy wyprostowanych nóg polegały na podniesieniu nóg jak najwyżej nad drążek, a później powolne opuszczanie do L-Sit, lekkie przytrzymanie i dopiero zaliczałem sobie powtórzenie.
Jak zauważyłem, że 5 żył na lewej ręce mi wyskoczyły i jedna taka na prawej to dostałem power'a : P szkoda, że pod koniec. wcześniej nie pogardziłbym

Rozciąganie dopiero jak będę szedł spać, bo nie miałem czasu zrobić od razu po treningu.

PS Ok jeszcze te przysiady poprawię, dziś próbowałem jeszcze dokładniej robić to nie schodziłem jak najniżej, starałem się dokładniej technicznie, ale zejścia były niżej niż 90 stopni.



PozdrawiaM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening 6
Ćwiczenia:
1.Przysiady z kamizelką obciążeniową/sztangą 5 serie x 5 powtórzeń
2.Żuraw 6 serii x 8 powtórzeń
3.Wspięcia jednonóż z kamizelką obciążeniową 3 serie x 10 powtórzeń
4.Podciąganie szerokim nachwytem na drążku 6 serii x 6 powtórzeń
5.Unoszenie nóg stojąc na rękach przy ścianie 6 serii x 4 powtórzenia
6.Pompki w staniu na rękach na poręczach od pompek 3 serie x 3 powtórzenia
7.Dipy 4 serie x 8 powtórzeń
8.Wznosy wyprostowanych nóg 5 serii x 5 powtórzeń

Przerwy pomiędzy seriami i ćwiczeniami : 2 min


Całkowity czas treningu: 01:32(h:mm)

Obciążenie :
1. 40kg
3. 30kg
7. 10kg


"Ból jest najlepszym instruktorem, ale nikt nie chce zostać jego uczniem"




Powiem tak, że trening też kosa, ale lepiej się czułem niż po wcześniejszym :)
Po nowym tygodniu nastąpią pewne zmiany w seriach/powt i obciążeniu :)

Ćw 5. wykonuje w rozkroku od nowego tygodnia, i powoli będę zmierzał do złączonych i prostych nóg :)
Ćw 1. Wchodzą idealnie, żadnych bólów itd... Panuję nad sztangę ; d
Ćw 6. no dziś zaskakująco nisko, prawie do samej ziemi zszedłem, byłem bardzo dumny z siebie :P

PozdrawiaM!!!




Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-09-12 23:43:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak schodzisz poniżej 90stopni to jest ok, niżej nie trzeba. :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium