SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening nr 98.
1.5/5/5/5/5 Pompki w handstand przy ścianie
2.6/6/6/6/6 Elbow Dipsy
3.15s/15s/15s back lever
4.10/10/10/10/10 Skręty tułowia z unoszeniem nóg
5.5/5/5/5/5 pistolety
+
Rozciąganie:
rozciąganie jak na wf. czyli trochę dynamiki, przeplatane.
Całkowity czas treningu: ( z rogrzewką i stretchingiem)
56:11(mm:ss)


Przerwy:
1. 2min/2min/2min/2min
2. 2min/2min/2min/2min
3. 1min/1min/1min
4. 1min/1min/1min/1min
5. 2min/2min/2min/2min
Pomiędzy ćwiczeniami: (1. a 2. itd..)
2 minuty

Moje trzy grosze...
Pompki w staniu na rękach przy ścianie =>Próbowałem z uchwytami do pompek, ale stwierdziłem po 1 powt. że nie jestem gotowy.
Elbow dipsy => PERFEKT!
Back lever => Prąd poczułem pod koniec 3 serii w 13sekundzie w lewej ręce. :) Ogólnie tak się napiąłem od razu, że nawet nie poczułem 1-szej serii :D cieszę się, bo dobrze wyszło.
Skręty tułowia z unoszeniem nóg => Włączyłem element do treningu, bo wczoraj nie miałem treningu, więc dziś brzuch troszkę pokatowałem.
Pistolety => Wszystko fajnie, siła rośnie, po prostu to czuje.

Pozdrawiam! :)

Od przyszłego tygodnia (24.02.2014-02.03.2014) przerwę regeneracyjną związku z tym, że zmieniam trening. Co dalej zastanowię się w sobotę dopiero :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podchwytem na poręczach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś na wyjeździe cały dzień, więc już nie zrobiłem treningu. Uznałem, że od dziś biorę się za regeneracje. po paru miesiącach jednym planem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
W pompkach w staniu na rękach spróbuj dołożyć przytrzymania izometryczne by zwiększyć siłę i lepiej przygotować się do pompek na uchwytach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobry pomysł, wykorzystam to.
Dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Spoko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra koniec "grubego tygodnia" :P
Nie zaprzeczę, było fajnie bez myślenia o treningach. Czas wziąć dvpe w troki i do roboty.
To zacznę od treningu jaki będę stosował i co mniej więcej robił.
Wybrałem podzielenie splitowe na Góra/Dół.
hmmm to może najpierw ->
Dół:
Przysiad ze sztangą (max 55kg obciążenia mam, ale nie będę leciał jakoś super wysoko z ciężarem, więc tyle jest wystarczające)
Wykroki z obciążeniem ( max 10kg na rękę, tj. całkowity ciężar 20kg)
Syzyfki (ew. z obciążeniem po pewnym czasie)
Wspięcia na palcach (podobnie jak syzyfki)
+/- Przysiad Bułgarski
Żuraw (zapomniałem o tym ptaszysku)

Te wszystkie ćwiczenia będą wykonywane bez obciążenia przez okres 1 tygodnia, jako tydzień wstępny do właściwego treningu. Wiadomo, że powoli trzeba cisnąć.
Rozmyślam nad pistoletami jeszcze, ale nie mam jak ich dodać, bo to już byłaby lekka przesada według mnie, żeby tyle tego wciskać do jednego treningu.
po 3 serie x (6-12 powtórzeń) taki zakres na pi razy drzwi przyjmę.
Dół załatwiłem, teraz -->
Góra:
Pompki w staniu na rękach(wolniej, dokładniej, niżej)
Podciąganie szerokim nachwtem (zamkniętym przez tydzień, później otwartym)
El-bow dipy(świetne ćwiczenie, nie zamierzałem go omijać)
Wznosy prostych nóg na drążku (tutaj będzie wolny ruch, ale po 1 tygodniu, wtedy postaram się bardzo dokładnie wykonywać ten element, żeby już mocniej potrenować)
To samo co nogi tylko 3x w zakresie 4-12 powtórzeń, nie jest to prosty trening. już te ćwiczenia mi zawracają głowę na samą myśl.


Po treningu dolnej części ciała wykonam Stanie na rękach przy ścianie
Po treningu górnej części ciała wykonam Plank stary dobry sprawdzony. Tylko tak go utrudnię, żeby nie móc zrobić nawet 30s :)

Jakieś sugestie/poprawki?
Z obciążeniem to ja biegły nie jestem. Zaczynam jak zwykły laik w tym temacie, więc proszę nie denerwować się o pomyłki moje. Tydzień potrzebuję na wstępne ogarnięcie tematu.

Pozdrawiam Młodzian :) albo Bartek ;p


Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-03-02 20:39:42

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-03-02 21:18:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening nr 99. (Nr 1. Dół)
1.6/6/6/6/6 Przysiad
2.6/6/6/6/6 Wykroki
3.6/6/6/6/6 Syzyfki
4.12/12/12/12/12 Wspięcia na palcach
5.6/6/6/6/6 Przysiad Bułgarski
6.6/6/6/6/6 Żuraw
7.1min/1min/1min Stanie na rękach przy ścianie

Przerwy:
1. 1min/1min/1min/1min
2. 1min/1min/1min/1min
3. 1min/1min/1min/1min
4. 1min/1min/1min/1min
5. 1min/1min/1min/1min
6. 1min/1min/1min/1min
7. 1min/1min/1min
Pomiędzy ćwiczeniami: (1. a 2. itd..)
1 minuty

Całkowity czas treningu:
55:42(mm:ss)

Moje trzy grosze...
Przysiad -> Tu po prostu technikę chciałem doszlifować (wziąłem kij, żeby zasymulować sztangę)
Wykroki -> podobnie jak wyżej.
Syzyfki -> Super ćwiczenie (podbije powtórzenia i będzie miodzio nawet bez obciążenia:)
Wspięcia na palcach -> (pojedynczo na nogę po 12L,12P) Tutaj zakres powtórzeń obowiązkowo większy.
Przysiad bułgarski -> Podobnie jak przysiad i wykroki, ale bez obciążenia póki co myślę, bo po 1-szych dwóch ćwiczeniach będzie już ciężko, a dlaczego? a dlatego:
Żuraw -> Muszę podłożyć sobie więcej ręcznika pod kolana i owinąć nad stopą, bo to aż ból był( drążek ściągnąłem nisko, aby mieć podporę i powiem szczerze wypalił ten pomysł dobrze) domknąłem drzwi i wgl superowo było, czułem się jak jakiś tytan z łydkami z żelaza.
Stanie na rękach przy ścianie -> Tak zacząłem marzyć, że się rozmarzyłem i do 1 minuty poszło wszystko = )


Trening zdecydowanie dał mi impuls do zapierniczania! :) Teraz muszę wykorzystać to właściwie i na maksa dać z siebie wszystko! Środa będzie też wprowadzająca wraz z Piątkiem. 2 dni przerwy
Trening będzie odbywał się 3x w tyg
Dół-Góra-Dół
Góra-Dół-Góra i tak na zmianę.
później zrobię 4x w tygodniu i wytrenuję każdą partię, oczywiście intensywność też będę cały czas ograniczał, bo nie chcę zużyć mojego układu nerwowego :P NA SPOKOJNIE, ALE DO PRZODU!
Wysiłek to jednak wskazany jest dla całkowitego odzyskania pogody ducha i motywacji. Lenia miałem przez tydzień, a teraz już naprawdę spiąłem się cały. Organizm przychylnie działa.

Zdaję sobie sprawę również z tego, że będą to męczące treningi i to jest świetne! :D

Teraz czekam na środę(rozpoczęcie treningu Góry)

Pozdrawiam!!! I życzę sukcesów sportowych wszystkim!


PS.
Piłka lekarska 3kg to dobry pomysł na treningi odbiegające od rutyny? Z nią bym też coś ułożył na jakieś dni, w które byłoby mi po prostu bardziej nudno, że tak to ujmę.??



Zmieniony przez - wisnia w dniu 2014-03-03 21:08:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Z piłką lekarską możesz wypracować siłę dynamiczną, my tak na boksie trenowaliśmy. Rzucaliśmy przed siebie albo robiliśmy rosyjskie brzuszki z nią.

Syzyfki robisz podtrzymując się ręką gdzieś czy bez na hardkora :D?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium