SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Trening Kettlebells rożnymi metodami [HS, SF, GS]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58299

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
tutaj bardziej elastycznosc i mobilonsc ma znaczenie niz sila miesni
i powiem Wam, że z kettlem z przodu jet duzo latwiej technicznie niz bez
bardzo podobnie jak przy framudze
bo ciezar ciagnie Cie do przodu
radze rozgrzac sie przy framudze, poszukac dobrej pozycji
i sprawdzic z kettlem 12-16kg
trzymac kettla na wyciagnietych rekach

konkretny press Orzegów
jakim planem robisz sile?

edit:
tak w ogole to wlasnie zrobilem sobie 300 Maxwella
cas 21:10
troche mialem obolale bicepsy po Fran
[zdarzylo mi sie pary razy bezwladnie opasc z podciagania i nie "wyhamowac", moze dlatego]
na szczescie nie pracuja tutaj tak intensywnie
ogolnie caly trening przebiegl w strefie wzglednego komfortu
bez forsowania na sile, po treninu czulem sie srednio zmeczony
takze mysle ze jeszcze sporo czasu dam rade nadrobic przy nastepnej probie



Zmieniony przez - duke of bugajewo w dniu 2013-11-10 14:43:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@orzegów
W dużej mierze się z Tobą zgadzam - tj. nie ma co patrzeć na treningi masterów i ich naśladować, ale można się nimi inspirować :)
Można coś podejrzeć, naśladować, ale nie znamy kontekstu - co z tego żę wiemy iż ktoś robi 200rwań, skoro nie wiemy, że np. zaraz po tym robi cośtam, albo masaż.. Dany "podglądacz/naśladowca" się zajedzie, a podglądany zawodnik ma same korzyści.

Siła - to tak jakby trójboista powiedział kulturyście, że ten nie wykorzystuje potencjału sztangi i zamiast przysiadać z ciężarem X, to on robi to tylko z ciężarem Y..
Albo odwrotnie..
Albo maratończyk do sprintera, albo odwrotnie.. itd

Co kto lubi. Czego komu potrzeba

Zazwyczaj skupiałem się na redukcji, więc celowałem w programy bardziej kondycyjne/cardio - wszelkie obwodówki, trzysetki, snatche, akurat za swingami nigdy nie przepadałem :)
Sporadycznie cykl ROP z 16/20/24kg - akurat z 24 były 2 podejścia i jednak siły nie było na ukończenie..

Jak zaliczyłbyś np. LCCJ z ciężarem, gdzie max jest w granicach 10-15powt.
Takie serie po 8powt, to siła, czy kondycja??

Poza programami stricte siłowymi - które równie dobrze można robić na siłce ze sztangą, to kettla w dużej mierze łączą ze sobą sporo elementów.

Pochwal się swoim programem na siłę.
Wyników gratuluję :)

Jeszcze o pistoletach - GTG dobrze się spisuje.
Cotter wypuścił też DVD - Mastering the Pistol.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2013-11-10 19:40:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pochwal się swoim programem na siłę.

Przepraszam ale tego nie zrobię.W moim przypadku program działa i to bezbłędnie jeżeli chodzi o siłę i wytrzymałość i jest w fazie testów od marca tego roku. Zakończenie gdzieś w maju 2014 wtedy będę wiedział czy jest dalej progres czy wyniki są związane ściśle z prowadzonym treningiem czy jest to chwilowa euforia organizmu a później klapa. Opieram się głównie na własnym 26 letnim doświadczeniu w uprawianiu różnych dyscyplin sportu przeczytaniu masy książek a teraz od czterech lat bez względnie eliminuje te programy które nie sprawdzają się w nadrzędnym moim celu czyli siła i wytrzymałość.Te eliminowanie wcale nie jest proste niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jakie jest to trudne jak człowiek jest niewolnikiem własnych przyzwyczajeń,podświadomej presji autorytetów na zasadzie" ten mistrzo to robi więc jest skuteczne" i często dla mistrza jest skuteczne a dla przeciętnego Kowalskiego nie za bardzo.Dlatego warto prowadzić szczegółowe notatniki i warto wyciągać wnioski najczęściej po 12 tygodniach czy dany program rzeczywiście działa czy jest progres w sile, wytrzymałości czy moja sylwetka się zmienia itd.Jeżeli nie to nie ma złudzeń za rok też się nie zmieni a dany gościu dalej będzie w tym samym miejscu co rok wcześniej.Moim celem wieloletnim to wyciśnięcie masy swojego ciała jednorącz,martwy ciąg 250kg a w wytrzymałości wykonać rwanie 32kg w stylu GS przez dziesięć minut.To na razie i miłych treningów wszystkim życzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
szkoda, ale rozumiem ze pewnie duzo bys musial nam tlumaczyc i Ci sie nie chce.
Orzegow to jest dzielnica Rudy Slaskiej, o to ochodzi, nie?
jezeli tak to cos mi sie kojarzy ze tam trenuje Marcin, czy Michał Kotlarz?
ona ma papiery SFG
kreci dobre wyniki dlatego go zapamietalem
trenujecie razem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szkoda, ale rozumiem ze pewnie duzo bys musial nam tlumaczyc i Ci sie nie chce.
Orzegow to jest dzielnica Rudy Slaskiej, o to ochodzi, nie?
jezeli tak to cos mi sie kojarzy ze tam trenuje Marcin, czy Michał Kotlarz?
ona ma papiery SFG
kreci dobre wyniki dlatego go zapamietalem
trenujecie razem?

Tak Orzegów to dzielnica Rudy Śląskiej .Niestety nie znam Michała Kotlorza .Wiem z netu że jest instruktorem SF i prowadzi zajęcia w Katowicach Panewnikach na zasadach biznesowych czyli przychodzisz płacisz i ćwiczysz. Brakuje w kettlach partnera treningowego jak ktoś jest z okolic Rudy Śląskiej to zapraszam do treningów o kule nie musi się martwić (najniższa waga 24kg najwyższa 40 )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Duke, dzieki za zacheta sprzed kilku dni. Wrociłem po dlugim weekendzie i udalo mi sie machnac 24kg military press. Na prawa poszlo na luzie, na lewa troche gorzej z rozpoczeciem ruchu, ale spinanie miesni z gimnastyki pomoglo i poszlo:D

Wyliczylem sobie, ze teraz musze byc w stanie zrobic 6 powtorzen 24 kg czajnikiem, zeby byc w stanie raz machnac 28kg. Jak dobrze pojdzie to pod koniec grudnia powinno sie udac, chociaz nie jestem pewien bo wyciskan kettli na sile nie mam w aktualnym planie treningowym, a kettle tylko jako typowe cardio.

W jaki sposob udalo Ci sie zejsc do 20min przy 300? Bo dla mnie to na razie kosmiczny wynik :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
No brawo, teraz troche 5x5 one arm pressa
i niedlugo przeskoczysz na wyzszya kule :]

Jak zszedlem ponizej 20 minut w 300?
hmm po prostu robilem ten trening regularnie
raz, dwa razy w tygodniu
przeplatalem to z 300 meltdown, 300 bodyweight maxwella
i 300 spartan the movie
wytrzymalosc poprawiala sie z treningu na trening
najpierw zszedlem ponizej 30
potem mialem ponizej 26min
czyli tyle ile zrobil maxwell w pokazowym wideo
potem sie udalo jeszcze blizej 20 minut
a przy probie ponizej 20minut zamknalem oczy i myslenie
i zapieprzalem ;]

Trening:
Lubie ten okres kiedy mam przerwe w budowaniu sily
bo moge sie scigac z zona w czasowkach
a to daje mi mega radoche i dodatkowo motywuje zeby jechac jeszcze szybciej
i tak wczoraj zrobilismy sobie 300 meltdown
Ania z kula 7,5kg w czasie 21 minut
a ja z czasem 23:15 i standardowa kula 24kg
Fajnie, ciezko, a czasami sie nawet zastanawiam po ch** ja to robie
skoro tak mnie ten trening tyra..
[chcialbym napisac w tym momencie jakies
"ale przeciez na koniec czuje sie bosko.." ale wcale tak nie jest ;] ]
jedynym czynnikiem ktory mnie do tego treningu motywuje jest chyba tylko czas... no i wyscigi z zona! ;]

Tak wyglada workout:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie nagrywasz już takich zwykłych treningów?
Kiedyś wrzucałeś, a teraz tylko rekordy wrzucasz.. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
czasami cos nagram
ale szybkosc mojego neta nie jest jakas mega super
przez to dlugo sie wrzucaja na youtuba
a czesto jest nawet tak, ze sie zrywa polaczenie ;]
ale ok, jak jest zamowienie to jutro bede robil Fran
nagram i sprobuje wrzucic :]

Zmieniony przez - duke of bugajewo w dniu 2013-11-13 10:46:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Są programiki które ze 150M zrobią 25M - przy niewielkiej stracie na jakości.

Ja zamawiam jakby co! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + dieta

Następny temat

Początek HST.

WHEY premium