SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzień po - ból w mostku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Witam.
Wczoraj miałem trening na siłowni.
pompki na poręczach, wyc. góra, rozpietki góra

Niekiedy w mostku coś mi się 'przestawiało' jakby, wtedy pomagało mocne nabranie powietrza i takie rozciągnięcie, następował 'klik' i było wszystko w normie. To przestawianie objawiało się tym, że czułem pewien dyskomfort w okolicy mostka, lekkie kucie.

Po wczorajszym treningu, myślę, że przez te poręcze, które dopiero zacząłem w poniedziałek, nastąpił taki przeskok i nie da się tego przestawić jak poprzednio. Czuć 'coś', jakby kucie w mostku.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Jest się czym martwić?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
Chciałem wiedzieć jak się to skończyło po w temacie finału nie opisał, a to co opisał to mi identycznie się trafiło. Konkretnie to chciałem wiedzieć czy tylko na kilku tygodniach bólu się skończyło czy lekarz jest niezbędny a ja do lekarza najszybciej za tydzień mogę trafić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Rozciągasz się po treningu ?

Wisisz na drażku jakąś chwile po zakończeniu treningu ?

Wróżkami nie jesteśmy, idź do lekarza i dbaj o odpowiednie rozciąganie na przyszłość.
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
tak, na 90% to poręcze. idź się przebadać i do tego czasu kategorycznie nie rób tego ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 407 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12954
Ja jak porzadnie zrobie pompki na poreczach to jeszcze 7-8 dni pozniej czuje jej wewnetrzne obszary (w tym rowniez mostek). Okreslil bym ta sensacje nawet w kategoriach "bol". Ale nic mi nigdy nie przeskoczylo na treningu ani tym bardziej nie musialem zadnych kosci nastawiac. Mysle, ze powiniens isc do lekarza z tym najpierw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
To nie jest tak, że mi się coś poprzestawiało. Każdy z nas ma, że coś mu strzela itp., np. w barkach czy kolanach. Ja tak mam również z mostkiem, że niekiedy jak się rozciągam to 'strzela'.
/Rozciągam się po treningu, na drążku nie wiszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jest pewna waska grupa ludzi ktorym nie wolno robic pompek na poreczach. I tak jak jestem zwolennikiem poreczy, tak jestem goracym przeciwnikiem by osoby ktore maja taki problem - robily to cwiczenie.

Skonsultuj sie ze swoim lekarzem i rehabilitantem. Przeswietlenie, badanie postawy, opis slowny, opis cwiczenia o jakie chodzi i masz szybka, fachowa odpowiedz.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Puma więc się spotkałeś już z takimi przypadkami. Może jesteś w stanie powiedzieć czym jest spowodowany ten ból, czy jest się czym przejmować itp.
Do mojego lekarza jestem umówiony na wtorek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2948
ja mam podobnie . ból zaczął się przy martwym na rozgrzewce . pompki na poręczach też powodują podobny ból - kiedyś tego nie miałem ,a pompki robiłem z 40kg obciążenia. jestem przekonany ,że ból pochodzi od kręgosłupa i wziął się z braku ruchu i zastania- komputer. polecam różniaste ćwiczenia gimnastyczne 1-2 razy na tydzień. u mnie wyraźnie ból zmalał
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 402 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3336
Przerabiam ten problem. Od poczatku czułem lasnie takie kilku dniowe bóle w mostku poczym przyzwaczajal sie do obciązenia. Teraz boli gdy zmienie forme obciązenia tz. albo wikszy ciezar i klka powt. albo mniejszy i znacznie wiecej powt.

Regulą u mnie bylo by nie schodzić zbyt nisko bo wtedy ból byl silniejszy , ba zwykla pompka bez balastu do max zejscia w dul daje sie we znaki.

Kilka lat temu mialem prawdopodbnie nie stwierdzone pękniecie mostka i zdąd ta przcyna. Może róniez to byc spowodowane niepelnym skostnieniem mostka który jest jeszcze na tyle elastyczny ze sciegna go rozciagaja i przez to moga uszkadzac taknkę, ale tkanka uszkadzana ulega regeneracji w wzmocnieniu tak jak ludzie którzy walą pięscmi w pustaki po czasie tkanaka kostna ulega znacznej mineralizacji dzieki czemu wytrzymuje wieksze obciazenie.

Tak na logike ten strzal tez mam ale po dluzszej przerwie w treningu lub czyms podobnym. Mysle ze dodanie w diecie czegos na stawy jak i zwiększenie podazy wapnia moga zlagodzic objawy i wzmocnic mostek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
Nick126 proszę o kontakt np meilowy ([email protected]) bo widzę że przerabiałeś dawno temu to co ja mam dziś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Bardzo dawno temu, dziś być może kolega już nawet nie ćwiczy na siłowni.


Nie odświeżaj tak starych tematów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase do kontroli

Następny temat

bieganie rozgrzewką ?

WHEY premium